Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

SEAC Sub Xfire Makara

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• SEAC Sub Xfire Makara

Seacsub xfire makara

Cevap: SEAC Sub Xfire Makara

bu makaranın tek bir kötü yanı var;
    makaranın altında bulunan ve tüfeğe sabitleme görevi gören büyük alyan uçlu vidanın makarayı gevşetip sıkarken yuvasında yumuşaması vede dikkat edilmezse gevşetme esnasında makaradan düşmesi...Seac bu konuda rakiplerinden bir adım geride kalmış

Yorum yap

Bu makaradan geçen hafta bir adet aldım ve HammerHead Evolution tüfeğime taktım. Büyük allen vidayı sıkarken de biraz oje damlattım, makarayı sıkıp gevşetirken gerçekleşen vida açılma sorununu çözeceğini düşünüyorum.

Makara gerçekten hoşuma gitti, görünüşü güzel, ayrıca yüksek fiyatlı bir makara da değil. Makarayı eldivenle gevşetip sıkmak da zor değil. Bunların haricinde bence en önemli özelliği, kendinden şiş kanalı olan çoğu gövdeye montajı yapılabilecek universal bir makara olması. Çoğu gövde dedim, çünkü gövde çapı makaranın aparatının iç çapına uymalı, ama zaten genelde aynı ölçüler kullanılıyor yanılmıyorsam. Yılmaz'ın kendinden şiş kanallı 28mm çapındaki gövdesine uydu, Yılmaz marka zıpkın kullanıp da makara arayanlara duyurulur

Gövdeye alt kısımdan oturup şiş kanalı ile muhattap olmadan monte ediliyor. Yani Ö.ME.R.'in universal olduğunu iddia ettiği ama iki tane kablo bağı ile gövde(ve dolayısı ile şiş kanalı) üstünden bağlanan makara gibi değil Ben sadece alttaki vida için delik açtım, sonrasında Pattex ile yapıştırıp o tek vidayı da sıktım, şimdilik güzel duruyor, bakalım büyükçe bir balık gelip de makara açınca nasıl davranacak. Dua edelim ki hemen büyük bir balıkla test edeyim
      Berkin Birol - 1984

Yorum yap

Arkadaşlar bende Seac-Sub Twin Thunder(95) Zıpkın ve Seac-Sub Makara Aldım.
        Bu Tip bir Zıpkın ve Makara Sistemi İlk Kez Kullanacağım,
        Elimde 50 M Dakron İpi ve 50 Metre Zıpkın Misinası(170mm) var..
        Makaraya Dakron ipini, ip ile şiş arasına misinayı mı bağlayacağım yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
        X