Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

CRESSI Competition 2

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Cevap: CRESSI Competition 2

Isı yalıtımı çok iyi alt üst 5mm olduğundan üstte kalınlık 10 mm çıkmakta, sadece üstü kullanarak bile sıcak günlerde sağlıklı dalışlar yapa biliyorum , batma sorunu var gibi geldi bana ekstra ağırlık kullanman gereke bilir, ama tabii cressi kalitesi.

Yorum yap

Ben her ikisinden de devamlı olarak kullanan birisi olarak size şunu söyleyebilirim,Tecnica ile competition rahatlık açısından çok farklı,tecnica suda üzerinizde neredeyse smooth bir elbise varmışcasına bir konfor sunuyor.

Eski tip competition 5mm olan elbiselerin neopreni biraz sert ve Tecnica ile hiç alakası yok ,Competition 2 lerin 5mm olanı da ülkemizde yok(şu anda gelmiş olabilir çok net bilmiyorum).

7mm Competition 2 modeline gelince sunduğu detaylar ile 7mm kategorisinde bence çok iyi bir elbise,black metallite kaplama,diz dirsek bacak korumaları,bilek,boyun ve beldeki conta sistemi,komple 7mm den oluşan bahçivan alt kısmı ile kışın çok sert dönemler hariç insanı üşütmeyecek sağlam bir elbise.

Bir iki tane yırtan arkadaşım oldu ama bu tip münferit olaylar elbisenin gerçekten iyi olduğu gerçeğini değiştirmez sonuçta.
      Burak R.
      1978 / ?stanbul

Yorum yap

Yorumlarınız için çok teşekkürler

Peki bu saydıklarınıza ilaveten, yumuşaklığı nasıl Competition 2 nin 7mm olanının? Muhakkak ki bir 5mm konforunda olamaz, ama ona yakın olsa yeter. Technica mı, Competition 2 mi daha konforlu olur? Arada sadece 70-80 lira fark bulunmakta, bu nedenle alışveriş sonrasında "keşke" dememek için bu kadar soruyorum
        Berkin Birol - 1984

Yorum yap

Siz 7mm elbise ile çok soğuk sularda dalacağınız için,ilk önceliğiniz sızdırmazlık olmalı bence,o şekilde düşününcede Tecnica da conta sistemi yok ve çok yumuşak olduğu için esneme hareketlerinde bileklerden ve başlıktan çok daha kolay su alıyor.

Competition 2 ise içine neredeyse su almıyor desem yeridir ama tabiki bu elbisenin kalıp olarak size nasıl oturduğu ile de doğru orantılı.

Yumuşaklık olarak ise Tecnica elbette daha yumuşak ama Competition 2 de kullandığım diğer markalara ait 7mm elbiseler içinde en esnek ve konforlu olanı.
          Burak R.
          1978 / ?stanbul

Yorum yap

Burak bey, son mesajınızdaki ayrıntılı açıklama için teşekkür ederim.
            Marmara denizinin kışın düştüğü sıcaklıkları düşünürsek, contalı Competition 2 daha mantıklı olacaktır dediğiniz gibi, özellikle rahatlığı da diğer 7mm'lere göre üst seviyedeyse.
            Berkin Birol - 1984

Yorum yap

Rica ederim,ben çok memnunum herkese de tavsiye ediyorum,kaliteli bir elbise,sağlıklı dalışlarda kullanın ...
              Burak R.
              1978 / ?stanbul

Yorum yap

Su an 2010 modeli competition2 elbiseler Turkiye'ye geldi ve satiliyor.2009 modelinden farki yok.Marmara icin Competition2 5mm olanini ve cok soguklarda 7mm tavsiye ederim.Disi smooth 5mm coraplada giyerseniz cok iyi olur.
                @emreogec

Yorum yap

Arkadaşlar bu cressinin elbiseleri şu anda inanın bana çok dandik.Yemin ederim 2 tana competition 2 elbisesi aldık 2 side ilk giymede yapıştırma yerlerinden en az 5 -6 yerinden elbisede yarılmalar oldu.Bu elbiseyi almadan bir kez daha düşünün elbiseler endonozya çin tayland kore olarak piyasada satılıyor bunlar gerçek cressi diil.zaten bizim elimize geeçen ürünleri görseniz agzınız bir karış açık kalırdı.Bu met edilen cressi kalitesinden eser kalmamış.Marintek elbiselerde üretim hatası oldugunu kabul ediyor.Ayrıca konuştugum arkadaşların çoguda aynı şikayetteler.Siz siz olun bu elbiselerden alacaksanız fason üretim olmadıgından emin olun.En azından FATURA VE GARANTİ BELGİSİNİ mutlaka alın.Elinizde bir tutar dalınız olsun yoksa heran ortada kalabilirsiniz.BENDEN SÖYLEMESİ.
                  cengiz ÖZDEM?R/ADANA/15-07-1971

Yorum yap

cressi com 2 aldım geçen sene işçiliği çok iyiydi. geçen haftalarda izmire gittim. 3,5 mm sini bulursam alacaktım. Tecnicha yıda almayı düşünüyordum. ama nedense raflardaki elbiselerin işçiliği gözüme pek iyi görünmedi. ama emin değilim. belki uzun süre beklemekten tozlanmış olabilir yada katlı beklemekten. cressi'nin gerçekten böyle kalitesiz bir üretime gitme durumu varsa yazık... dilerim biz yanılıyoruzdur.
                    ya? : 28
                    Bölge :AYDIN

Yorum yap

valla gecen sene aldım compititionu, neopreninde(incelme vs.) veya dısında kullanılan kumaşta hiçbir sıkıntı yaşamadım. gayet memnunum. uzakdoğuda üretildiği de doğrudur heralde, bemim elbisede ben bi tayland yazısı hatırlıyorum. unutmayalım ki saatinden elbisesine avrupa ucuz işçilikten dolayı uzakdoğuya mal yaptırıyor ama kaliteden ödün vereceklerini sanmıyorum selamlar...

Yorum yap

Benim scuba elbisem de zıpkın elbisemde cressi, zıpkın için compatation2 kullanıyorum, içindeki bally kokusu ilk dikkatimi çeken unsurolmustu alırken yan sanayi falan diye korktum ancak suana kadar hiç sorun yasamadım tek kusuru bence suyun içinde kaldırma kuvveti yüksek dolayısı ile fazla ağırlık gerekiyor.

Yorum yap

cressi com 2 5 mm den bende var ama pek hoşlanmadım.şuan aqua lung baleares var bende gayet güzel skin dalışlarda kullanıyorum.com 2 yi 2 kez zıpkın avında kullandım.ama batana kadar canım çıktı.ağırlığın gerçekten ağır olması gerekiyor.baleares i 1 kere zıpkın avında kullandım ama hiç balık avlayamadım.ben kovalıyor balık kaçıyor ben kovalıyor balık kaçıyor adam gibi balık avı yapamadım.ama skin dalışta aqualung baleares i şiddetle öneririm.adam gibi balık avı yapmak istiyorsanız elbise açık renk olmamalıdır.

Yorum yap

Arkadaşlar yaşim 39 .yaklaşik 25 senedİr daliş yapiyorum.bu elbİseyİ sadece 1 kez kullandim hayatimda gİydİgİm veya kullandigim en dandİk elbİse.elbİseyİ aldigim gÜn elbİse yapiştirma yerlerİİnden aÇildi.tabİrİ yerİnde İse yapiştirilan yerlerİn tamami birakti kendİnİ.bu elbİseden bİz ayni gÜn ayni yerden 2 tane aldik 2 sİde ayni Çikti.benİmkİ gİbİ oda yapiştirma yerlerİnden aÇildi.marİntek Üretİm hatasi oldugunu kabul ettİ ve elbİselerİ degİşİm İÇİn gerİ aldi ancak bİz elbİsenİn yenİsİnİ İstemedİk ÇÜnkÜ elbİseler orjİnal İtalyan mali dİİl.fason olarak Çİnde yaptirilmiş Üzerİne cressİ damgasi vurulmuş .elİnİze aldiginiz< zaman bunu anlamaniz mÜmkÜn dİİl.suya gİrdİgİnİz anda anliyorsunuz bİzİm yerlİ mali elbİseler dahİ bu elbİseye 10 Çeker.bu elbİseyİ alacak arkadaşklar benden sİze bİ dost tavsİyesİ bu elbİseyİ almayin.aradan bİr sÜre geÇtİkten sonra sİzİ ne tÜketİcİ haklari mahkemesİ nede bİr başkasi kurtaramaz.paraniz yanar gİder .şİmdİ gİdİn dÜkkana bİ gİrİn bakin ama sakin bu elbİseye ve fİyatina tav olmayin.cebİnİz yanar......
                            cengiz ÖZDEM?R/ADANA/15-07-1971

Yorum yap

Asl? cengiz1507 taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                              Arkadaşlar yaşim 39 .yaklaşik 25 senedİr daliş yapiyorum.bu elbİseyİ sadece 1 kez kullandim hayatimda gİydİgİm veya kullandigim en dandİk elbİse.elbİseyİ aldigim gÜn elbİse yapiştirma yerlerİİnden aÇildi.tabİrİ yerİnde İse yapiştirilan yerlerİn tamami birakti kendİnİ.bu elbİseden bİz ayni gÜn ayni yerden 2 tane aldik 2 sİde ayni Çikti.benİmkİ gİbİ oda yapiştirma yerlerİnden aÇildi.marİntek Üretİm hatasi oldugunu kabul ettİ ve elbİselerİ degİşİm İÇİn gerİ aldi ancak bİz elbİsenİn yenİsİnİ İstemedİk ÇÜnkÜ elbİseler orjİnal İtalyan mali dİİl.fason olarak Çİnde yaptirilmiş Üzerİne cressİ damgasi vurulmuş .elİnİze aldiginiz< zaman bunu anlamaniz mÜmkÜn dİİl.suya gİrdİgİnİz anda anliyorsunuz bİzİm yerlİ mali elbİseler dahİ bu elbİseye 10 Çeker.bu elbİseyİ alacak arkadaşklar benden sİze bİ dost tavsİyesİ bu elbİseyİ almayin.aradan bİr sÜre geÇtİkten sonra sİzİ ne tÜketİcİ haklari mahkemesİ nede bİr başkasi kurtaramaz.paraniz yanar gİder .şİmdİ gİdİn dÜkkana bİ gİrİn bakin ama sakin bu elbİseye ve fİyatina tav olmayin.cebİnİz yanar......
                              gerçekten çok haklısın

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X