Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Plastik mekanizmalı zıpkınlarda şiş kaçırmaya çözüm

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Plastik mekanizmalı zıpkınlarda şiş kaçırmaya çözüm

Öncelikle merhaba
    Ne bu forumda nede aramalarım sonucu nette bu konuyla ilgili bişey bulamadım plastik mekanizmalı basit zıpkınlardan hepimiz kullanmışızdır belki faydası olur diye şiş kaçırmaya buldugum çözümü paylaşmaya karar verdim Bu ara bi arkadaşım dalmaya merak sardı bende elımde ki fazlalık zıpkına yeni lastik takıp verdim ama zıpkın lastiğin gücüne dayanamdı ve şiş kaçırmaya başladı bende söküp içine filan baktım ben ne alangirli şeyler beklerken iki yay iki krom parça ve bi kaç plastikten başka bişey yokmuş çalışma mantığını çözdükten sonra sorunları farkettim krom parçanın girdiği plastik kısım ufak ufak aşınıomuş bende kromdan aynı parçayı yapmaya karar verdim pederin atelyesine girip iyice kurcaladım ama işime yaraycak kromu bulamadım tahmini 2mm lik bi sarı (prinç sanırım) bi metal buldum sertliği güzeldi farklı metodlarla test ettim kolay aşınmıyor hemde paslanmaz diye onda karar kıldım plastik parçayı sacın üzerine koyup kalemle kopyasını çizdim sonra spralle kestim taşladım biraz uğraştırdı ama nerdeyse birebir aynısını çıkardım ama tüfekte iki krom parçanın tekini tutack kalınlıkta olmuş bende yaptıgım parçanın emniyet kısmını kesip plastik parçanın üzerine delikleri ağzı her yeri tam denk gelecek şekilde vidaladım eee tabi bu sefer de kalın geldi ) bu kezde plastiği bileme taşıyla yaklaşık 1,5 mm zımparaldım aşıttım taktıgım vidanın ucunuda sıfır şekilde taşladım perçine dönüştü.
    Yazı çok uzun oldu son bikaç şey daha resimlerle birlikte yazacam
    bu kullandıgım metal

plastiğe vidalanmış hali ve plastiğin aşıtılmış hali

mekanizmanın yerine takılması vs

burda küçük bi metal var parmağımla gösterdiğim arka kısmına ince bi lastik kesip koydum yerinde bol duruyordu ve şişin kaçmasına sebeplerden biri gibi görünüyordu

kabza kapandığında okadar aşıtmama rağmen tetik arada tutkluk edio sıkışıyordu bende görünen üst kısma lastik koydum artık kısmıyor tetik rahat çalışyor nişangah gibi oldu

Gelelim işe yaradımı son bikaç dalışıma özellikle getirdim denedim 16 mm ömer power sıfır lastik takılı en az 20 atış yaptım suda kurulu elımde dolastırdım bir kez bile şiş kaçırmadı sorun çıkartmadı Madem bu kadar basit bu sorunu halletim Belki birilerine faydası olur diyerek forumda paylaşayım dedim tekrar söktüm resimleri çektim inş söktüm diye tekrar sorunlar başlamaz
    şimdi tek kusuru atışları allah arkadaşıma sabır versin zamanında bu 60 lık tüfeğe kendim şiş kanalı bile yaptım okadar lastık ağırlı vs denedım ama üst atmaktan vazgecmedı balıgın bi karış altına nişan alacam diye canım cıkıodu gelen balıklara dur bi dakka diodum resmen son olarak kendi yaptığım şiş kanalının resmini de koyim

çok uzattım sanki bişey yapmış gibi kusura bakmayın herkese kazasız belasız dalışlar dilerim
    1981
    kaan serdar s.
    rize

Cevap: Plastik mekanizmalı zıpkınlarda şiş kaçırmaya çözüm

resımlı anlatım cok daha ıyı olur emegıne saglık

Yorum yap

resim yüklemiştim görünmüormu hemde resim yüklemeye tüfekten çok uğraşmıstım ben bakınca görünüyor albümden yüklemiştim tekrar bakarım saolun
      1981
      kaan serdar s.
      rize

Yorum yap

şimdi görünüo sanırım albümü özel yapmışım
        1981
        kaan serdar s.
        rize

Yorum yap

kardesim tesekkur ederim. bende resimi atmıştım .sadece üstteki yayı değiştirdim ve düzeldi. senin dediğini de uygulayacağım. taş altı için bana hala yardımcı oluyor.
          Ahmet ozkardes

Yorum yap

Asl? kutahyalı taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
            kardesim tesekkur ederim. bende resimi atmıştım .sadece üstteki yayı değiştirdim ve düzeldi. senin dediğini de uygulayacağım. taş altı için bana hala yardımcı oluyor.
            rica ederim inş.hallerdersiniz siziki demekki hedefe gidiyor ben bunu taş altı sıksam kayanın üstünden gider
            1981
            kaan serdar s.
            rize

Yorum yap

Apnea mokan sanırım bu,bendede var hedef şaşıyor.
              Fatih DEM?RC?

YALOVA-?STANBUL-TRABZON

e-posta: [email protected]
              0532 744 93 61

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
              X