Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

pathos tetik mekanizması

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• pathos tetik mekanizması

Selamlar

Bir süredir yapabileceğim en iyi tetik mekanizmasını bulmak için uraşıyorum. incelediğim ve simüle ettiğim tetik mekanizmalarının bir çoğu güzel iş görecee benziyor ama şu pathos'un tetik mekanizması hakkındada birazdaha bilgi sahibi olmadan diğer mekanizmaları yapmayı düşünmüyorum. Bu sebeple pathosun şu aşağıdaki resminden başka daha ayrıntılı resmine sahip olan veya adresini bilen varsa yardımcı olmasını rica ediyorum.

Bu resimden birazdaha ayrıntılı olması yeter ölçülerine ihtiyacım yok ( ha olsa güzel olur ) sadece mekanizmanın iç detaylı resmini görmem yeterli.

yardımınızı bekliyorum.

Cevap: pathos tetik mekanizması

bence bundan vazgeç.. hem çok fazla deneyen yok - krom olmasına ragmen ne kadar saglam onu bilmiyoruz, hem de her ne kadar yurtdısında 45€ civarında satılsa da özellikle kasedin kıvrılması biraz işçilik ve masraf gerektirebilir. bundan çok daha güzel mekanizmalar var piyasada bence onlara yönebilirsin. hatta çizdirip kesmene de gerek yok piyasada uygun fiyatlı birsürü mekanizma var
    Y. Akdeniz
    ?stanbul
    Harita Müh.
    sigpic

Yorum yap

tavsiyen için sağolasın yiğit kardeşim.

Ama amaç zaten fiyatı yada para değil amaç kendi yaptığım ve kalitesinden emin olduğum malzemeyi kullanmak. Kasedin kıvrılması için biraz işçilik ve masraf gerekli yazmışsın bu işlem için gerekli bütün makinalara sahibim bu sebeple bu benim için problem değil. Çok fazla deneyen olmamasıda bundan vazgeçmemi gerektirmiyor. Yeterli derecede de malzeme bilgim olduğu için nekadar sağlam olacağıda bana bağlı. Buna ek olarak çizimlerinide kendim yaptığımdan buda bana engel olmayacak.
      Sonuç itibarı ile bu söylediklerinden hiç biri benim bu arayıştan vazgeçmemi gerektirmiyor. Bu sebeple vazgeçmem konusundaki tavsiyelerine teşekkür ederek yönelmemi tavsiye ettiin daha güzel tetik mekanizmaları hakkında bilgi vermeni tercih ederim.

Sevgiler...

Yorum yap

birşeyler yapmaya çalışan arkadaşlara lütfen vazgeç falan demeyin çok sinir bozucu olacağını düşünüyorum. biraz teşvik edilmeli bence. birşeyleri kendisi yapmayı düşünen arkadaş o kadar uğraş veriyor kafa yoruyor sonrada biri boşver, boşuna uğraşma, daha iyisi var gibi sözler söyleyince bence yapıcı değil yıkıcı oluyor.. nacizane fikrim.
        https://www.youtube.com/c/ÖMERBIRAK
        M.E.B
        mu?la-1981

Yorum yap

Murat abi eminim güzel işler çıkaracaksın şimdiden kolay gelsin
          AL? ÜZER

1982

Mu?la - Bodrum

http://zipkinci.com/picture.php?albu...ictureid=21610

Yorum yap

Asl? camgöz taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
            Murat abi eminim güzel işler çıkaracaksın şimdiden kolay gelsin
            Sağolasın kardeşim

Yorum yap

aslında söylediklerimi yıkıcı bir fikir gibi algıladınız ama gerçekten piyasada o kadar farklı mekanizma ve o kadar farklı sistem var ki, beni buna söylemeye itti.Neden dersen, muhtemelen bu mekanizmaya uygun kalıp cıkartıp kabza dökmeyeceksin, ahşap tüfekte kullanacaksın. mekanizma tek pimle tüfeğe takılıyor ön tarafı boşta kalıyor, yani plastiğe geçme gibi. ahşapta bunu yapmak gerçekten çok zahmetli olacaktır.ve tek pimin oturdugu yerin dısında kalan ahsap bölüm kabzanın yapıldıgı plastikten çok daha güçsüz olacaktır. Sana yardımcı olmayı isterim, elime geçtiği takdirde mekanizmayı söküp içerideki parçaların fotoğrafını yollamaya çalışacağım.
              tavsiyemi sorarsan, eski espera, abellan,riffe, bleutec gibi mekanizmalar hem uygulanış açısından hem de performans açısından çok sorunsuz mekanizmalar. özellikle abellan işi bitirmiş bu konuda. kasedin çizimleri bir sitede vardı onu da bulursam sana özel mesaj halinde yollarım. şimdiden kolay gelsin
              Y. Akdeniz
              ?stanbul
              Harita Müh.
              sigpic

Yorum yap

Arkadaşlar bu mekanizma işi murat sayesinde baya bir gündeme geldi fakat atladığınız bir konu var, mekanizmaların güvenlik yani çekme deneyleri. Bende dahil olmak üzere bir çok kişi bu konuda tasarım yaparak uyguluyor ancak bir çok kişi bu bahsettiğim deneyi yaptırmıyor ve üstüne üstlük mekanizmaları satışa çıkartıyor, bu çok tehlikeli bir durum çünki tüfekte mekanizma bence en önemli parça, güvenliğinden %100 emin olmamız gerekir. Allah korusun oluşabilecek bir kaza sonrası geri dönüşü yok, bu hususta ben bir araştırma yaptım ve bu deneyi yapabilecek bir laboratuvar buldum, bu tarz tasarım ve uygulama yapan arkadaşlara deney için seve seve yardımcı olurum. Unutmayalım bu işin şakası yok.

Yorum yap

Yiğitçim sağolasın.

Yorum yap

Murat bey
                    Malzemeyi krom yapma istersen bunun yerine Ck 70 veya hardoks veya weldoks sac bulabilirsen iş bittikten sonra krom kaplama yaptırabilirsin bu konulara yabancı değilsin anladığım kadarı ile kaset krom olabilir ama parçalar Sae 1040 veya 4140 olursa sonrada ısıl işlemle inanılmaz dayanıklı olur.Ayrıca pim deliklerinede kestamit burç sessiz ve problemsiz vede yağsız çalışma sağlar affınıza sığınarak selamlar

Yorum yap

helal forumda i kadar konu okudum en faydali we yararli olan konu simdilik benim icin bu ozellikle cewap yazdigim yazinin sahibi we konuyu acan ustadima tesekkurlerimi sunnadan gecemedim dilerim ki burdaki dostluklari reale dokelim zamanla.

Yorum yap

ben yaklaşık 7 - 8 sene önce pathos'un şişi tutan çene ve elcik kısımlarının autocad resmini çizmiştim.. arşivi biraz karıştırırsam sanırım bulabilirim.. bulursam yollarım..
                        SURWOOD AH?AP ZIPKIN
                        Birol ?ENKUL - 1974
                        [email protected]
                        0 554 267 93 73

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                        X