Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

İNOX TETİK MEKANİZMASI YAPIMI

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• İNOX TETİK MEKANİZMASI YAPIMI

9mm inox sacımızın üstüne herhangi bir tetik mekanizmasının parçalarını yerleştirip çizelim. Ben picasso centurynin mekanizmasını söktüm parçalarını kopyasını çizdim.

Çizdiğimiz parçayı jet inox kesici ağzı ile ve iye ile beraber hatlarını kesip tesviye ediyoruz.

şişimizi kilitleyecek olan parçayı aynı şekilde çizip tesviye ediyoruz. ortadaki delikler 4 mm matkabla yanyana deliniyor. Daha sonra ince yuvarlak iye ile tesviye ediliyor.

Mekanizmamızın dış kasasını yapmak için; 1 mm lik inox sacımızı mengenede L şeklinde büküyoruz, 10 mm sac parçasını L nin ortasına koyarak diğer ucunu da büküyoruz. daha sonra tetik parçalarının geleceği yerleri 4 mm matkabımızla deliyoruz. Mekanizmanın içerisinde yayların oturacağı yerlere mekanizma kasasının üstünden 4 mm delik delerek 1 cm uzunluğunda inox çubuk geçirerek üstten kaynaklayıp tesviye ediyoruz. Yaya böylece yuva yapmış oluyoruz.

Mekanizmamızın yaylarını da yaptıktan sonra ( bakınız inox yay yapımı konu başlığı)

mekanizmamızın parçalarını kasamıza yerleştiriyoruz.

şişi yerleştirin kullanım hazır hale getirin.

Ömür Bey bravo valla, elinize sağlık.
    "Totally Addicted To Bass"
    Av.Mustafa PAKER (1980) - Göztepe/?ZM?R

Yorum yap

cok iyi
      Z?YACAN BAYAR // ?ZM?R
      http://ziyacanbayar.blogspot.com/

Yorum yap

ellerinize sağlık çok güzel olmuş

Yorum yap

Ömür ellerine sağlık , e bir tane de ben isterim senden , sevgiler...

Yorum yap

Tebrikler Ömür abi çok iyi görünüyor ..

Yorum yap

Çok iyi...
              NUR ?Ç?NDE YAT KARDE??M

Yorum yap

TEşEKKÜR EDERİM ARKADAşLAR HERKESE SELAMLAR

Yorum yap

karadenizin gözünü seviiiim..ne cevherler varda destek yok...eline sağlık kardeşim .

Yorum yap

Süpersin uşağum.Ha bu Crom mudur krom oni nerdan bulayisun onida de bağa.

Yorum yap

10mm İNOX ANKARADAN MAKİNA MÜHENDİSİ BİR ABİMİZ VARDI RİCA ETTİM 20 SANTİM GÖNDERDİ BU TÜR KALIN MALZEMELER ANKARADA BULMAK KOLAY OLUYOR ANKARADA PASLANMAZ MAKİNA İMALATI YAPAN BİRCOK FİRMA VAR BU FİRMALARDAN PARCA BULMAK MÜMKÜN. 2mm. 3mm. 1mm. GİRESUNDAKİ SANAYİ SİTESİNDE BULMAK MÜMKÜN. SELAMLAR

Yorum yap

GÜzel fikir. Olandan olmayanı imal etmek iyi bir düşünce. Elinize sağlık.
                        Kimse kafam? k?zd?rmas?n...... Dalar?m.

Selman ?en 1966 ESK??EH?R

Yorum yap

evet ömür arkadaşımız harika bir yapıt yapmış kendisine çook teşekkür ederim.....

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                          X