Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Krom Tetik...

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Krom Tetik...

Yılmaz 75 lik zıpkını 20*22 lastikle kullanmak için Krom tetik

Tetik boyutları yılmazın plastik tetiğiyle birebir...Cuk diye oturuyor...
    Dil de aynı şekilde orjinal boyutta. Malzeme krom olunca baya bir uğraşmak gerekti.şeklini vermek için spiral taş motoru ( avuç taşlama ) kullanıldı. İşyerinde mesaiden sonraki zamanlarda 3 günde bitti. Gereksiz görünebilir ama uğraşmak ve başarmak ayrı bir zevk...
    Sertan SAVA? - ?stanbul

Ellerine sağlık Sertan, benimde aklımı kurcalıyordu bu konuda esin kaynağım oldun.

Yorum yap

tetik mekanizması

önce tebrik ederim cok iyi görünüyor. gecen süre içerisinde denemişte olabilirsin. o yüzden sormak istediğim bu mekanizmayı hangi kabzada kullandıgın. yılmaz sniper mı mundial kopyası olan kabzadamı? bilgi verebilirsen sevinirim...
      maa...

Yorum yap

ıyı ugrasmıssın allah sabır versın. bı onerım var, eeger tetık kalınlıgında bır plaka bulursan, kuyumcuların kullandıgı kıl testere denen bır testere var. onun ıle ,plakaya sablon cızıp testere ıle bır seferde kesebılırsın. max. 20 dk nı alacaktır.

Yorum yap

Sertan güzel olmus,yalnız o kalınlıktaki lastik mekanizmanın baglı oldugu plastik kısımda zorlanma yapabılırmı ne dersin.(eger sıstem metal bı kaset ıcınde degıl ıse)

Yorum yap

Selamlar,
            Bu tetiği değil ama, Yılmaz ın eski kabzalarındaki mekanizma ve plastik tetiği 20*22 lastikle 3 ay kullandım...Hiç şiş kaçırma yapmadı.Bu kadar sağlam olabileceğine ilk başta bende ihtimal vermemiştim ama gerçekten sağlamdı.Hala evin bi köşesinde durur o zıpkın...
            Bu tetiğe gelince; Yılmaz ın kabzadaki ( 2 parça olan eski model,sniper degil) plastik tetiği çıkar bunu koy birebir oturuyor.. Aslında bu tetik tek başına Yılmaz da da kulanıldıgı gibi kendi yaptıgım metal kaset içine de tam oturuyor. Bu tetiği kendi yapacağım Polyamid kabza da kullanmayı düşünüyorum, kaset sisemiyle tabiki.Gerekli malzemeyi de temin edebilirsem yakında Kabza Yapımı diye bir başlık ta görebilirsiniz 8)
            Sertan SAVA? - ?stanbul

Yorum yap

tetik ve yılmaz

sertan kardeşim ;
              aslında konu su. esime evlenmeden tahta espara gövdeli yılmaz mundial kabzalı bir tufek hediye etmiştim. 4 yıl içinde onunla 6 kiloluk lambuka bile vurdu. evde 7-8 tufekde olsa bu tufeği değiştirmiyor ve baskasını kullanmıyor. yapısı itibariyle kabzayıda değiştiremedim ama tutukluk yapıyor özellikle kum girince ve kullandığı ömer sis olmasına ragmen kacıracak diye korkuyorum. ancak ben deneyimlerimle herzaman metal mekanizmaya valerio grasi lere inanırım. bu yüzden cözümsüz kaldımdı. ancak senin harika metal maknizman benim problemime ilaç olabilir gibi geldi. hanımın istediğini değiştirmeden bu mekanizmayı mundial kopyası yılmaz mekanizmaya koyabilirsek endişem ve tutukluk bitebilir. bu konuda usta olarak yorum yapabilir yada bir çözüm getirebilirmisin.
              selamlar ;
              maa...

Yorum yap

Selamlar,
                Aslında bu bir problemse çözümü basit.İlk başta Yılmaz Mundial dediginiz kabza eger benim bahsettiğim ise ( ki odur eski modelleri ve 2 parça ) yapılacak işlem şu.Benim tetik 6 mm kromdan.Yılmazın tetiği kıvrımları dahil 10-12 mm gibi hatırlıyorum. şişi tutan dil eni ise 10 mm.Bu durumda 10 mm kalınlıgında krom parça bulacaksınız ( karaköy perşembe pazarı) ve plastik tetiğin birebir şeklini çizeceksiniz.Yücel Bey in bahsettiği yöntemle yani kıl testere yardımıyla bir güzel kestikten sonra pim içn bir delik açacaksınız.Ha derseniz ki ben kesemem; o zaman İkitelli org.San. ya da Bayrampaşa da laser kesim yapan yerlere gidip makul bir fiyata kestirip deldireceksiniz.

Zaten benim pim diye bahsettiğim yerden tetiği tutan Vida geçiyor.Plastik tetiği çıkarıp bunu takacaksınız.Dil kısmı yanılmıyorsam sarı ( pirinc ) deniilen malzeme ve saglam görünüyor.Bu kısımda bir problem olmamalı.Zaten mundial kabzada dil ve tetik ters "Z" şeklinde metal bir parçayla kaset halinde oturtulmak istenilmiş.şişin arka üst ( yani düz kısmının ) oturdugu parça da bu "Z" metalin tepe kısmına denk gelir.Olursa bu şekilde olur sanıyorum tabi görmeden birşey söylemek güç olsada...
                Bkz. Aşağıdaki resim;

Eğer tüfegimiz bizim için degerli diyorsanız.en basitinden metal tetikli Apnea PowerPoint kabza işinizi görecektir diye düşünüyorum.En sağlıklısıda bu olur herhalde...
                Saygılar...
                Sertan SAVA? - ?stanbul

Yorum yap

mekanizma

öncelikle tesekkur ederim ;
                  sanırım kabza aynı ancak ben sadece tetiği değil diğer plastik parcasınıda metal yapmak için çizdirip kestireceğim. ancak korkarım kasetin kendisi metal olmadıgından sürtünme yaya oturma ve hareketiyle ilgili performansından endişeliyim. bakalım göreceğiz.
                  selamlar;
                  maa...

Yorum yap

rainbow bey; daha sonra buları yapıp satmayı düşünür müsünüz?heralde seri imalata geçseniz piyasada patlama yapa r
                    UMUT ARSLAN

Yorum yap

tetik mekanizması

Tetik mekanizması gerçekten güzel olmuş ellerinize sağlık.

Yorum yap

arkadaslar yazdıklarınızı okuyunca harbıden cömezim diyorum daha yiyecek birkac fırın ekmegim var

Yorum yap

..

Yorum yap

en kestirme yolu lazer ile kestirmektir azcık tuzlu ama sonuç net ve kesindir sahsen ben lazeri tercih ediyorum deliklerini bile deliyor (tabi biraz hatır işi oluyor)

Yorum yap

Burda gormus oldugun o tetık spiral tası ıle kabası cıkartıldı ama bızdekı spiral en ufak boy olanı oldugu ıcın ince yerlerınıde onla yaptık daha sonra tas motoru ıle puruzlerı gıderıldı en sonda bıldıgımız eğe ıle etrafını gezerek hıc pruruzsuz hale getırdık....

Kromu eltesteresı ıle yemek ımkansız gıbı bısey 30dk da 5mm lık palakada anca 5mm ılerlıyorsun kı kollar bıtıyo zaten...Hata bır ornekte sıs ımalatından verım 6.5mm lık sısı 2mm lık makkap ucu ıle el matkabıyla 1 dakakda delıyorum anca..

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X