Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

160 lık şiş 130 oldu :)

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• 160 lık şiş 130 oldu :)

arkadaşlar bildiğiniz üzere bu aralar temiz bir demka şiş bulmak zor, tabi bulduğumuzda maddi açıdan kalınlaştırılmış oluyor. sonuç olarak istediğimiz ölçülerde şişi istediğimiz fiyata bulamıyoruz. bende acaba kısaltabilirmiyim diye düşündüm. bu işi daha iyi bildiği için zek_tani (Hüseyin) arkadaşımızı aradım (buradan onada teşekkürler) bana önerdiği matkap ucunu netten araştırıp buldum ve aldım. sonra şiş olarak demka 160 cm 7mm şişi aldım. atölyedeki dikey matkabımızın işkencesi olmadığı için bende bir mdf parçası üzerine şişin hareket etmeden sabit durup oynamayacak bir kanal açtım. bu parçayı dikey matkabın tablasına sabitledim. önce direkt delmeyi denedim ancak matkap sürekli kaçma yaptı. eğe ile bir yuva açayım dedim. yine işe yaramadı sonra atölyede ucu kırılmış bir elmas uçlu duvar matkabı buldum. çarkta (taşlama makinesi) hemen sivrilttim ve bız olarak kullandım. matkap ucu sabit bir yuva açınca önce yağ koyup sonrada sürekli su sıkarak yavaş yavaş delmeyi yaptım. sıra kesme işlemine gelmişti. spiral ile kesmek metali ısıtacak özelliği bozulacaktı bende el testeresiyle yarıya kadar kesip sonra kırdım. artan uçtan kelebekleri çark yardımıyla çıkarıp birini hemen küçülttüm böylece 2 adet kelebeğimde oldu. bu arada akşam olmuştu eve geldim ve evde (salonun ortasında) gazete açıp şişi sehpaya sabitleyip başladım elde eğe ile sivriltmeye ve bu sonuç çıktı. hiç ısıtılmadan bir şişi kısaltmıştım umarım becerebilmişimdir. deneyecez bakalım

?S?M :YUSUF
    DO?UM YILI :1980
    YER :ALANYA

Cevap: 160 lık şiş 130 oldu

Süper çalışma. şu matkap ucu hakkında biraz bilgi alabilir miyiz? Emeğinize sağlık.
    ?ükrü YAKARI?IK
    1982-Giresun
    505 872 17 97
    Ku?adas?

Yorum yap

makina takım ın altın seri matkap ucu 2mm olanı aldım ama sanırım biraz küçük kaldı gibi siz almayı düşünüyorsanız 2.5mm olanını alın bence

Yorum yap

Teşekkürler üstadım.
        ?ükrü YAKARI?IK
        1982-Giresun
        505 872 17 97
        Ku?adas?

Yorum yap

Tebrikler güzel çalışma,
          Malzeme kaplamamı ?
          Hocam suda deneme yaptıktan sonraki yorumlarınızı muhakkak bekliyorum.Pas yaptı mı? vsvs
          Fatih DEM?RC?

YALOVA-?STANBUL-TRABZON

e-posta: demircifatih61@gmail.com
          0532 744 93 61

Yorum yap

Güzel çalışma. Elinize sağlık.
            A. Özgur EKinci

SSI Level 3 Freediver
            ?stanbul/Fethiye
            AB Rh+

https://www.youtube.com/channel/UCGc...MLbnjgjX_wbpQ?

Yorum yap

Asl? therasmus taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
              Tebrikler güzel çalışma,
              Malzeme kaplamamı ?
              Hocam suda deneme yaptıktan sonraki yorumlarınızı muhakkak bekliyorum.Pas yaptı mı? vsvs
              üzerinde bir kaplama var ancak bu kaplama tahminim suya girince gidiyor. daha önce salvimar şiş kullanmıştım buna benzer bir kaplaması vardı ve birkaç dalış sonra tamamen gitti.

Yorum yap

Selam kelebek deliğini nasıl açtın?
                Ertan Onder
                Istanbul Eyup
                Digital baski teknik servis

Yorum yap

Asl? quala taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                  Selam kelebek deliğini nasıl açtın?
                  dikey matkap ile aslında yazımda ayrıntılı anlatmaya çalışmıştım.

Yorum yap

Ya aslında yazıyı tam okudum matkapı ayırma kopartma işlemınde kullandınız sandım sonra daha dikkatli inceleyince vakıf oldum benim için cok faydalı bilgiler cok tesekkurler sordugum bır kac usta paslnmaz delinmez demısti demekki deliniyormus.
                    Ertan Onder
                    Istanbul Eyup

Yorum yap

Bi sorum daha olacak kelwbeğin açısı şaşarsa tam dik olmazsa menzil ve hedef sasması yaparmı?
                      Ertan Onder
                      Istanbul Eyup

Yorum yap

Asl? quala taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                        Bi sorum daha olacak kelwbeğin açısı şaşarsa tam dik olmazsa menzil ve hedef sasması yaparmı?
                        çok aykırı olursa dışarı çok taşarsa mutlaka şaşma olur. bende elimden geldiğince ortalamaya çalıştım. kelebeğin takılması sırasında uyarlanarak bir miktar daha hatalar kapatılmaya çalışılabilir.

Yorum yap

abi eline sağlık.. ben bu tornacılardan bıktım antalya merkez de.. 1 tane da bana yap valla yaza doğru demka şiş alıcam bende 2.5 mm elmas torna ucu aldırdı bana burda tornacılar onla delebıldıler anca ömer şişi..)

Yorum yap

Asl? dowso taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                            abi eline sağlık.. ben bu tornacılardan bıktım antalya merkez de.. 1 tane da bana yap valla yaza doğru demka şiş alıcam bende 2.5 mm elmas torna ucu aldırdı bana burda tornacılar onla delebıldıler anca ömer şişi..)
                            eğer deldirme konusunda sıkıntı yaşarsan yardımcı oluruz ne demek.

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                            X