Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Zıpkın şişlerini delme

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Zıpkın şişlerini delme

Genelede herkezin sorunu oluyor bu şekilde delik açmak gibi.Bu videodaki gibi bir arkadaşıma yaptırmış olduğum aparatı ilk defa denedim bu akşam kendi hobi setimle malum çok fazla zorlamaya gelmediğinden daha yavaş ve uğraşılı oluyor ama sonuç kesinkikle süper ötesi.Elde kalan heba olmuş şişlerdende dizgi yapması dahada kolay hale geldi bu sayede.

Hüseyin kesin bi kopya yaparda hüseyinden başka kaç kişi çıkar bilemem artık

Cevap: Zıpkın şişlerini delme

Paylaşım için teşekkürler, Hüseyini bilmem ama ben hemen kopyalıyorum bi tane
    Caner ALTINTA?
    Silivri / ?stanbul
    (1982 Silistra)
    sigpic

Yorum yap

Evren abi düzenek harika gerçekten yaptırmak lazım
      Hasan HASAR
      0 rh (+) / 1986

ADANA / KARATA?
      gSm: 0 546 406 06 08

Mail:
      almi.hasar@gmail.com

sigpic

Yorum yap

abı ben bunu onceden yaptım ama artık gerek duymuyorum buna cunku o zamanlar makıne kımyanın ucları vardı delmıyordu sımdı altın cular karbon uclar var cok daha rahat delıyor dıye buna gerek duymuyorum aslında kullanıslı ama 6,5 mm sıs ıcın yaparsan 6.3mm sısı duzgun delemıyorsun yanı her serı ıcın yapman lazım oda zor ıs en ıyısı altın uclar

Yorum yap

Evet çok yavaş ve soğutaraktan deliyorsan sorunsuz delip kullanıla biliyor istediğin kalınlıkta delme imkanıda elinde olmuş oluyor bendekinde 2mm 1.5mm ve 1mm olmak üzzere 3 farklı delik yaptırdım ilk denemem 1mm ile oldu ve buda şişin delik yerinden daha az yamulması demek 52 hrc picasso şişte sorunsuzca deldim. delecek kişilerin makkap hız ayarını iyice düşürmeleri önerilir.Yoksa makkap uçlarını yaka bilirsiniz. devamlıda soğtarak delerseniz hem şişte ısınmadan dolayı kayıplar hemde matkap ucunuzda yanlar olacaktır.

Hüseyin uçların marka model bilgisinide yaz baride tam olsun. Ben kendime göre yaptırdığım için aparatı rahat oluyor.Daha önce bende deliyordum ama en ufak bi zorlamada kırıyordum uçları.
          En son düzenleyen maviufuklar; 20.Mart.2012, 03:30.

Yorum yap

abı ben ucları genelde altın uc dıyerek alıyorum 1.5 mm yeterlı oluyor kelebek pılı ıcın sısın kıcını delmek ıcın ıse 2mm -2,5mm yeterlı olur altın ucların yanında tıtanyum uclar karbon uclar yada nitrit kaplı uclar var, pıyasada elmas uc dıye gecen bır cok matkap ucu delmıyor ozellıkle cın, japon ve cakma avrupa malları ,altın ucları fılan bulamassanız 2 tane makıne kımyanın 2mm matkap ucu dıyerek alın cok ıyıdır ama 1 tane kesınlıkle delmıyor patlıyor yarıdayken
            bırde arkadaslar bı kalıbı yaparsanız eger sıs delmek ıstedıgınızde ustune klorotıl sıkın buz gıbı olur ve sız delene kadar ıstenılen sogukta kalmıs olur klorotıl (eczanelerde satılır hatta futbollcuların ayaklarına darbe aldıkları zaman sıkılır) eger onu bulamassanız cakmak gazı tupune deodorant baslıgı takın onu sıkın cakmak gazıda sogutuyor ama solumayın lutfen
            En son düzenleyen zek_tani; 20.Mart.2012, 04:24.

Yorum yap

Hüseyin ben dremelin kendi orjinal 1mm ile tek seferde deldim içine göre birde ince pim hallettim çokta fazla yük bineceğini düşünmüyorum ki ben bayağa asılmama rağmen kıramadığa göre sağlam olmuştur sanırım eski şişlerden birinide keserek dizgi için deldim 4 adet dizgiyide 2mm ile deldim bendeki uçlar ne olarak geçiyor bilemiyorumda iyi soğutup ısınmamasını sağladığım sürece tek uçla sorunsuz deldim ama tavsiyene uyup birkaç uç alacağım.Özellikle çakmak gazı vede klorotil daha mantıklı ben bor yağı kullandım delerken çok rahat oldu aslında güzel bir mini torna olsa çok daha rahat işler çıkacaktır boş zamanlarda

Yorum yap

valla uzun zamandır bende kendıme bı torna yapmayı planlıyorum elımın altında bır torna olcak ben neler cıkartırımda su torna ısıne bı cozum bulamadım ınsallah gelıcek kısa bır torna yapmayı dusunuyorum.

ıstanbulda matkap ucu dedıgın zaman adam para kazanmak ıcın kalıtelı verır bızım burda matkap ucu yokkı adam ne versın delecegım malzeme 52 hrc bana verdıgı ucun ustunde 50 hrc yazıyor gelde 1 ucla del daha gecenlerde bı buldum adam abı sıparıs ver getırteyım dedı sagolsun ondan alıyorum artık uclarımı oda olmasa vay halıme benım gercı ucuda kendım yaparım o duruma dusersem yag yerıne bal mumu da kullana bılırsın yada sabun ben genelde verıyorum bal mumunu onun yanık kokusunu sevıyorum ondan sanırım

Yorum yap

Bazen şu sitede paylaşılan bilgileri görüyorumda aklım dimağım şaşıyor. Valla helal olsun Hüseyin, bakalım senden daha neler çıkacak.
                  Paylaşım için teşekkürler Evren, şuan ihtiyaç duymasam da böyle bir şeyin varlığını bilmek güzel. Bir gün mutlak lazım olur...
                  Moray MORGÜL
                  istanbul-1975
                  https://www.instagram.com/mrymrgl/

Yorum yap

Hüseyin Mikro Torna Tezgahı bende uzun zamandır bakıyorum kullanılacak ürünler 1500tl ile 2000tl arasında elbet birgün onada sıra gelecek.Zaman olsa hiç düşünmeden alıcamda ona zaman ayırmak biraz zor oluyor benim için.

Yorum yap

hüseyin+yapılamayacak iş = güldürmeyin beni

Yorum yap

Tüm bilgiler vede paylaşımlar için teşekkürler.
                        BARI? TA?DEM?R 1974 A?RI
                        1974 KIBRIS BARI? HAREKATI ?SM?M?N KAYNA?I

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                        X