Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Omer şişe 3. çentiği açtirdim sorum şu;

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Omer şişe 3. çentiği açtirdim sorum şu;

arkadaşlar omerhf2 90 lığın lastiği çekemediğim için sanayide tornacıda 2. çentiğin 8 cm önüne 3. çentiği açtırdım(amaç istop edip 2. çentiğe almak) hatta açılırken fazla ısınmamasına özllikle dikkat ettik bire bir orjinalinin aynısı oldu..
    sorum şu;3. çentiğin zararı ne olabilir ?
    kaya altı avları için açtırdığım çentikte ateş etsem birşey olurmu?

Cevap: Omer şişe 3. çentiği açtirdim sorum şu;

Bence sorun olmaz taş altına da kullanabilirsin. Ama senin tüfek ateşliyse sanırım patlamaz suda
    Do?an YILDIZLI
    ?stanbul/GOP- SAMSUN

"Her?ey incelikten insan kal?nl?ktan k?r?l?r"
    Mevlana

Yorum yap

kendı açtığım çentiklerin genel sorunu şişi taş altından cıkarırken yada taşa attıgında ordan kırılması inşallah sizde böyle bi problem olmaz

Yorum yap

Olurda 15-20 kilo veya üstü bir ava denk gelirsen şiş 0 çentikten kırılabilir tabi kırılmayabilirde... O çentiği atışta kullanmanın bir zararı olacağını sanmam.

Yorum yap

Asl? Samet YILMAZ taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
          kendı açtığım çentiklerin genel sorunu taş altından cıkarırken yada taşa attıgında ordan kırılması inşallah sizde böyle bi problem olmaz
          hadi ya şimdi gerçekten üzüldüm peki siz nasıl açtınız? ısınmamıştı değilmi açarken

Yorum yap

neden kırılabilir bire bir aynı çentik hemde soğuk açıldı,hatta belki 1 milim orjinal çentiğe göre derinliği daha az

Yorum yap

ilk başlarda ısınmasına dikkat etmıyordum ama sonra etmeye başladım o sorun ortadan kalktı gibi ama şişin nerde kırılacagı belli olmuyor, ne olursa olsun 3. delik şişin direncini azaltıyor

Yorum yap

İyi bir işçilik yaptıysan taşta kırılmaz uzun zamandır kullanan arkadaşım var. Ama iri bir balığın orjinal çentiğide kırdığını gördük.

Yorum yap

eyvallah biraz içim rahatladı yinede 2. çentikte ateş edeceğim 3. çentikte ateş edersem oradaki direnç daha fazla olacağı için risk almak istemiyorum...
                  bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz

Yorum yap

şişler normal olarak en zayıf oldukları yerlerden kırılıyor ya da deforme oluyor, kafa ya da dip kısmı (shark finlerde geçmeli olanlarda buralardan kırılanlar gördük). Siz de ortaya yaklaşmışsınız dolayısıyla bu bölge zayıflamış. İri bir akyanın ya da ahtapotun buradan en iyi ihtimalle şişi yamultması daha kolay artık. Bence doğru bir iş yapmamışsınız, lastik değerlerini değiştirseniz daha iyi olurmuş.
                    Yusuf Ziya ?ipal

Yorum yap

Asl? Fisherfish taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                      şişler normal olarak en zayıf oldukları yerlerden kırılıyor ya da deforme oluyor, kafa ya da dip kısmı (shark finlerde geçmeli olanlarda buralardan kırılanlar gördük). Siz de ortaya yaklaşmışsınız dolayısıyla bu bölge zayıflamış. İri bir akyanın ya da ahtapotun buradan en iyi ihtimalle şişi yamultması daha kolay artık. Bence doğru bir iş yapmamışsınız, lastik değerlerini değiştirseniz daha iyi olurmuş.
                      haklısınız aslında ama büyük balık olmadığı sürece 15 ve üzeri sıkıntı olmaz sanırsam...

Yorum yap

kardesım sısler 630 celıgınden yapılıyor her celık kırılır cunku her celıgın ıcınde hava oldugu gıbı dıger fıskelerde vardır oda celıgın kırılma noktasını olusturur cunku celık yapımı sanıldıgı kadar ısıt suya batır kadar kolay degıldır.bu her ne kadar kucuk bır ıhtımal olsada kırılmıcak dıye bırsey yoktur ama ben senın sısının kırılmıyacagına emınım cunku o kucuk sansın sana gelmıcenı bılıyorum o yuzden sorunsuz bır sekılde kullanabılırsın

Yorum yap

Asl? zek_tani taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                          kardesım sısler 630 celıgınden yapılıyor her celık kırılır cunku her celıgın ıcınde hava oldugu gıbı dıger fıskelerde vardır oda celıgın kırılma noktasını olusturur cunku celık yapımı sanıldıgı kadar ısıt suya batır kadar kolay degıldır.bu her ne kadar kucuk bır ıhtımal olsada kırılmıcak dıye bırsey yoktur ama ben senın sısının kırılmıyacagına emınım cunku o kucuk sansın sana gelmıcenı bılıyorum o yuzden sorunsuz bır sekılde kullanabılırsın
                          eyvallah abi umarım dediğin gibi olur...

Yorum yap

eğer kırılırsada ''DEMKA şİş TAHİTİAN SPEAR ALS'' resimlerde gördüğüm kadarıyla 3 çentiklimi veya 3 çentikli şiş orjinal varmı?
                            http://www.egebarakudashop.com/modul...1_5435_min.gif

Yorum yap

Asl? geheim taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                              eğer kırılırsada ''DEMKA şİş TAHİTİAN SPEAR ALS'' resimlerde gördüğüm kadarıyla 3 çentiklimi veya 3 çentikli şiş orjinal varmı?
                              http://www.egebarakudashop.com/modul...1_5435_min.gif
                              koyduğunuz şiş güldiken kapalı kafa kullanıyorsanız zaten bunu kullanamazsınız.güldiken veya sharkfin şişlerde en az 3fin oluyor zaten
                              Erman Doyum
                              13-07-1984
                              ÇE?ME/?ZM?R

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X