Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

çentikli şişi nasıl güldiken yaparım???

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• çentikli şişi nasıl güldiken yaparım???

Elimde freesub 140cm çentikli şiş var bunu güldiken yapmak istiyorum.çentiklerin önüne dikenleri kaynaklayabilirmiyim yoksa farklı bir ölçü varmı yani 3 dikenin arasındaki mesafeler nekadar araları???
    şimdiden yardım eden arkadaşlara teşekkürler

Cevap: çentikli şişi nasıl güldiken yaparım???

kimse yok mu?

Yorum yap

Size bendeki rob allenin ölçülerini veriyim ama sanırım ciddi uğraş gerektiren bir iş hem 3 çentikli 3 dikenli şiş biraz sıntı yaratmasın .

İlk çentik şişin ucundan 9. cm de diğeri 17. cm de ikisi arasında 8 cm mesafa var .

Yorum yap

bence hıc ugrasma gıt bır tane sıs al derım sımdı sısı mundar etme olasılıgın cok sısler genelde soguk celıkten yapılıyor senın kaynak vurman onu ısıtman demek ısıtmanda gerılımının azalması demek yanı centık yaptıgın yerler yumusak olucak mılın dıger yerlerı sert buda yamulmaya neden olur.tıtanyumları ısıttıktan sonra nıtrık asıte bastıklarını bılıyorum yıne aynı gerılımı alsın dıye ama soguk celıgın calısma sıstemını tam bılmıyorum onun ıcın yanlıs yonlendırmek ıstemıyorum ama bence bunca ugrasa gırene kadar yenı bır tane alıver derım.
        kaynak tabıkı tutat gunumuzde kaynak yapılamayan hıc bır metal yok o yuzden korkun olmasın ama kaynak sonrası korkun olsun ayrıca dıkenlerı mekanızmanın onunden 5cm aralıkla acsan olur.
        ayrıca centıklerın oldugu yere dıkenlerın genıslıgınde delık ac dıkenlerı otutdur sonra puntala fazla ısınmaz o zaman onunda sorun olcanı sanmıyorum

Yorum yap

Kaan selam..
          Yapabileceğin en kolay ve sağlam çözüm..2 - 2,5 mm kalınlığında paslanmaz levhadan 1 cm uzunluğunda 5 mm yüksekliğinde parçalar kesip köpek balığının yüzgeci şekline getirmen.Sonra da freesub'ın çentiklerini argon kaynağı ile doldurturken aynı yerlere yaptığın parçalarıda kaynattırman..Bu şekilde şişide zayıflatmamış olursun..Omer - salvi nin shark fin şişleri gibi olur..
          SURWOOD AH?AP ZIPKIN
          Birol ?ENKUL - 1974
          birolsenkul@gmaill.com
          0 554 267 93 73

Yorum yap

herkese teşekkürler yarın halledeceğim inşallah

Yorum yap

Asl? survivor taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
              Kaan selam..
              Yapabileceğin en kolay ve sağlam çözüm..2 - 2,5 mm kalınlığında paslanmaz levhadan 1 cm uzunluğunda 5 mm yüksekliğinde parçalar kesip köpek balığının yüzgeci şekline getirmen.Sonra da freesub'ın çentiklerini argon kaynağı ile doldurturken aynı yerlere yaptığın parçalarıda kaynattırman..Bu şekilde şişide zayıflatmamış olursun..Omer - salvi nin shark fin şişleri gibi olur..
              Birol Abi,

Belki kızacaksın bu sözüme " Yeni mi anladın" diye ama, sen bu işi gerçekten çok iyi biliyorsun abi...Yönlendirmelerin, verdiğin fikirler ve tecrübelerini samimiyetle paylaşımın;
              gerçekten son derece uğraşımızın mantığına yatkın ve kalitesine göre en pratik çözümler.
              Birçok yerde usta diye geçinen adamlardan bu çözümleri bulamıyoruz.
              Verdiğin feyzler için tekrar teşekkürler,
              Saygılarımla,

Yorum yap

Asl? H.Alper şİRİN taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                Birol Abi,

Belki kızacaksın bu sözüme " Yeni mi anladın" diye ama, sen bu işi gerçekten çok iyi biliyorsun abi...Yönlendirmelerin, verdiğin fikirler ve tecrübelerini samimiyetle paylaşımın;
                gerçekten son derece uğraşımızın mantığına yatkın ve kalitesine göre en pratik çözümler.
                Saygılarımla,

+100000000000000000000000000000000

Yorum yap

Asl? H.Alper şİRİN taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                  Birol Abi,

Saygılarımla,
                  Alper'im eğer arkadaslarıma ufacık yardımım oluyorsa ne mutlu bana...Sızer gıbı dostları kazanmak cok seye bedel...Her ne konuda olursa olsun her zaman yardıma hazırım...Dalın saglıcakla..
                  SURWOOD AH?AP ZIPKIN
                  Birol ?ENKUL - 1974
                  birolsenkul@gmaill.com
                  0 554 267 93 73

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                  X