Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

şiş Teknik Resmi

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• şiş Teknik Resmi

şişide kendimiz yapalım dedik

Malzememizi aldık kestik biçtik işledik, yakında resimleri kısa zamanda eklerim.

536-263-13-63
    ADANA
    www.sharksub.com
    sharksub@sharksub.com
    https://www.facebook.com/sharksub

Cevap: şiş Teknik Resmi

Tebrikler, uğraşmanız emeğiniz için
    Yusuf Ziya ?ipal

Yorum yap

Yardımını esirgemeyen Atilla YILMAZ abime sonsuz teşekkürler. Sayesinde projelerim hayat buluyor.

Çok araştırdık 45 HRC üzeri sertliğe cıva çeliği çıkabiliyormuş. İndüksiyon sertleştirme tekniği ile sertleştirme işlemi yapılacak.

Freze işleri bitti şuanda sertleştirme işlerini bekliyor.

Boyunu 130 cm yaptık isteyen arkadaşlar tam boyunu değiştirerek boy ölçüleriyle oynaya bilir.

Gül dikenleri eğmemek için 45 derece açı ile şişlerin üzerine delik açıldı arkadan çıkmayacak derinlikte.( Açılı delemeyecek arkadaşlar eğmek sureti ile açı verecekler.)

Gül dikeler kaynatılmadan sertleştirmeye gidiyor. Sertleşme işleminden sonra çakılarak az kaynak doldurulup. Kaplama operasyonuna gidecek.

şimdilik elimde olan net resimler bu kadar sertleşmeden sonra detay resimler ekleyeceğim.

Bu çubuk malzemeler 7 mm Ø ve 2 metre boylar halinde satılmaktadır ve eğrilikleri yoktur.

En son düzenleyen Hasan AGCA; 30.Mart.2010, 14:33.
      536-263-13-63
      ADANA
      www.sharksub.com
      sharksub@sharksub.com

Yorum yap

Tebrikler gerçekten usta işi.

Eren ATE? ---- Çanakkale / Merkez

** Z?pk?ncI Yöne-TeaM **

>> Sa??m Marmara, solum Ege... ?nsan daha ne isteyebilir ki? <<

Yorum yap

eline sağlık hasan herşey güzel...

Yorum yap

üstat elinesağlık güzel olmuş.Bu şişler paslanmazmı yoksa kaplamamı yapılacak ,birde güldikenler kaç mm kolay gelsin.

Yorum yap

elınıze emegınıze saglık gercekten cok guzel bı calısma

Yorum yap

Asl? ömer faruk taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                üstat elinesağlık güzel olmuş.Bu şişler paslanmazmı yoksa kaplamamı yapılacak ,birde güldikenler kaç mm kolay gelsin.
                Teşekkürler şişler paslanır, kaplama yapılmak şart güldikenler 11-12 mm tam bot 7 mm si dışarıda kalacak 4-5 mm si şişin içine geçecek.
                536-263-13-63
                ADANA
                www.sharksub.com
                sharksub@sharksub.com

Yorum yap

şilerin resimlerini çektim.

Bir adedi İndüksiyon sertleştirme tekniği ile sertleştirme işlemini gördü ve eğrildi.

Sertleşme gören malzeme yayçeliğine dönmüş resmen dizimi dayadım eğdim eski formuna gerigeldi,doğrulttuk bişekilde.

Vakkumla sertleştirmedede başarısız olacağı anlaşıldı.

Başka bir yöntem önerisi üzerine çalışmalar devam ediyor.

Olmazsa civa çeliğini sertleştirmeden kullanacağız eğilmesinden iyidir, kendi ham hali çok düzgün çünkü. Ham sertliği ne geliyor ölçtüreceğiz, yazarım.

En son düzenleyen Hasan AGCA; 06.Nisan.2010, 19:15.
                  536-263-13-63
                  ADANA
                  www.sharksub.com
                  sharksub@sharksub.com

Yorum yap

eğer sertleştirme yaptırmıyacaksan cıva çeliği yerine paslanmaz kullanılsa nasıl olur. kolay gelsin

Yorum yap

en azından paslanmaz yay çeliğnden yapsaydın bir kere yapardın.
                      suya girdilermi ağaç kabuğu gibi pas yapacaklar. eline sağlık baya uğraşmışsın

Yorum yap

Asl? atalayakcan taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                        en azından paslanmaz yay çeliğnden yapsaydın bir kere yapardın.
                        suya girdilermi ağaç kabuğu gibi pas yapacaklar. eline sağlık baya uğraşmışsın
                        4 adet yapıldı çürüyüp eğrilene kadar kullanırız, yayçeliğini araştırıyorum paslanmaz yayçeliği bulursam 2-3 adette ondan yaptıracağım.
                        536-263-13-63
                        ADANA
                        www.sharksub.com
                        sharksub@sharksub.com

Yorum yap

Sertleştirme gören bir adet şişimizi atilla biye test sürüşü için gönderecektik.

Ustamız dört şişin içinde sertleşenin tetik mekenızmasına giren kısmını frezelemeyi atlamış.

Sertleştikten sonra yaptırmak zorundaydık mengeneyi gördüğüan dayanamamış,sıkıntıya gelemem demiş malzeme.

Bir kazaya sebebiyet vermeden kırıldığı daha hayırlı oldu.

Kırıldı diye yılmış değiliz,,,,,,

536-263-13-63
                          ADANA
                          www.sharksub.com
                          sharksub@sharksub.com

Yorum yap

daha önce de konuşmuştuk en uygun malzeme AISI 301 yay çeliği demiştim. malzemenin sertleştirme işlemi görmesi iyi şiş olacağı anlamına gelmiyor. yeterince esnek ve yeterli düzeyde sert olması gerek. işçilik olarak gerçekten süper olmuş ama bunu yay çeliğiyle yapıp şişin ortadan ön kısmına kadar ısıl işlemle sertleştirme yaparsan daha iyi olur. bir ara iyice kafayı takmıştım. sandvik firması ile bile görüştüm ama 1000 paundluk sarılı toplar halinde satıyorlar. ve toplu almadıkça maliyeti çok oluyor. düzeltmesi işlemesi sertleştirme işlemi. o yüzden yapılabilecek en iyi malzeme yay çeliği. ve eğer bulunabilirse kobalt karbon alaşımlı çelik öz kütlesi daha hafif esnek ve çok sağlam beuchat marka şişlerin malzemesi bundan yapılıyormuş fransa daki bir arkadaşıma araştırtdım. şiş budur http://www.kutupayisi.com/Product.aspx?ProductId=2421 ama malzemeyi bulamadım. kolay gelsin. mesajlarını takip ediyorum.
                            murat tayfur baber
                            Antakya / Hatay
                            Çe?me / ?zmir
                            Memleket MAN?SA
                            mtbaber@hotmail.com

Yorum yap

Teşekkürler muratbey

Sizden yardım istemiştim, AISI 301 yay çeliği demiştiniz ,burada bunu buldum kangalı doğrultacak bulamadım. Bu konuları telefonla istişare etmemiz daha iyi olurdu ve burada paylaşırdık yine.

Bizde kendi bildiğimiz kadarıyla bişeyler yapmaya çalıştık. Sonu hüsran olsada yılmış değilim. Denemelerim ve çalışmalarım en iyiyi bulana kadar devam edecek.

İlginize teşekkür ederim.
                              536-263-13-63
                              ADANA
                              www.sharksub.com
                              sharksub@sharksub.com

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X