Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Elyapımı güldiken şiş

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Elyapımı güldiken şiş

Serbest zamanlarımı değerlendirmek için el yapımı bazı malzemeler yapmaya çalışıyorum. Daha önce 304 kromdan çentikli şiş yapmıştım bu kez 6,44 mm yay çeliğinden gül diken şiş yaptım ve bence başarılı oldu. İskenderun dan her boyu 3.20m olan çubuklardan 4 tanesini 25 tl ye aldım. şişi 135 cm boyunda ve ucunu köşeli açarak yaptım. Gerçi ucu biraz daha kütleştirsem daha iyi olacakmış gibi geldi. Gül dikenleri 2.5 mm sarı pirinçten yaptım. Yaparken daha önce aldığım würth marka 2mm krom ucu ile arka kısımdan çıkmayacak şekilde yaklaşık 6mm kadar deldim ve pirinç parçayı yeterli boyda kesip çekiç ile çaktım. Çakarken eğilme yapmaması için pirinçleri küçük bir çelik boru içine koyup üzerinden vurarak çaktım. Yerlerinden oynamıyorlar bile ve çekiçle uçlarını arkaya doğru eğdim. Mukavemetini denemek için mekanizmaya taktıktan sonra dynema ip bağlayıp tüm gücümle çektim ve eğilme yapmadı. Çubukları aldığım yer bu çeliğin suyla sertleştirilebildiğini söylemişti. Biraz muhabbet kurmuştum ve hocam sen şişlerini bitir burada sertleştirme yaparız para da istemeyiz demişlerdi. Çok sevindim. Bir boy çubuktan en az iki şiş ve yaklaşık 4 dizgi çıkıyor bir şişin maliyeti 3,5 tl ye ancak geliyor. Dizgiler ise bedavaya. İşte fotoğrafları herkese iyi dalışlar.

En son düzenleyen Eren ATEş; 29.Mart.2009, 03:47.
    murat tayfur baber
    Antakya / Hatay
    Çe?me / ?zmir
    Memleket MAN?SA
    mtbaber@hotmail.com

Cevap: Elyapımı güldiken şiş

tebrik ediyorum harika bir çalışma.

Yorum yap

eline emeğine sağlık küçük bi tavsiye pimleri sarı kaynak ile fazla ısıtmadan birer punta ile kaynatırsanız cok daha sağlam olur bende bir çok şiş yaptım en son yaptıgım güldikeni idi krom dan pim yapıp çaktım ne kadar sıkı girerse girsin bi müddet kullandıkdan sonra gevşeme yapıyor tekrar tebrikler

Yorum yap

Eline sağlık Murat. Güzel bir çalışma olmuş..
        ?SMA?L HAKKI ?AH?N
        1971 TRABZON

Facebook Z?pk?nc? Grubu

Yorum yap

Tebrikler güzel olmuş eline sağlık...Aldığınız 3.20 m.boyundaki çubuklarda yamukluk var mı?
          En son düzenleyen Atila Yılmaz; 28.Mart.2009, 21:53. Sebep: ilave

Yorum yap

şişler bedavaya gelmiş.. güzel görünüyorlar
            https://www.youtube.com/c/ÖMERBIRAK
            M.E.B
            mu?la-1981

Yorum yap

tebrikler güzel çalışma olmuş bende geçen hafta almıştı 130 cm liğini gerçekten çok pahalı satılıyor şişler ben 100 tl vermiştim gül dikenli free sub şişe az insaf be kardeşim tamam sevkli bi spor ama bi şişe bu kadarda günağ ama mecbur aldım çünkü dalışa gidecem

Yorum yap

Eline sağlık Murat
                Sava? EL?AÇIK
                KUZEY EGE AVCILARI
                Edremit - 1964-
                0505 483 63 49
                0266 392 11 65

savasbalikesir@hotmail.com
                sigpic

Yorum yap

Ellerinize ve emeğinize sağlık, çalışmalarınızda başarılar dilerim.
                  Hüseyin Karaba? 34/ 27
                  28.12.1976
                  0 rh +

Yorum yap

Asl? Atila Yılmaz taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                    Tebrikler güzel olmuş eline sağlık...Aldığınız 3.20 m.boyundaki çubuklarda yamukluk var mı?
                    seçerek aldım ve tam ortalarından kestirdim. orada bir makinede düzeltme yaptılar rot balansa benzer bir makina balansı sıfır şuan hepsinin aldığım yer çok büyük bir fabrika iskenderun ilçesi demir çelik konusunda çok gelişmiş. normalde böyle satış yapmıyorlar ürünlerini, genelde yurt dışına ve gemiyle ihraç ediyorlarmış
                    murat tayfur baber
                    Antakya / Hatay
                    Çe?me / ?zmir
                    Memleket MAN?SA
                    mtbaber@hotmail.com

Yorum yap

Asl? sinarides taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                      eline emeğine sağlık küçük bi tavsiye pimleri sarı kaynak ile fazla ısıtmadan birer punta ile kaynatırsanız cok daha sağlam olur bende bir çok şiş yaptım en son yaptıgım güldikeni idi krom dan pim yapıp çaktım ne kadar sıkı girerse girsin bi müddet kullandıkdan sonra gevşeme yapıyor tekrar tebrikler
                      kardeşim önerilerini dikkate aldım zaten ilk deneme için sarı kullandım 3mm lik krom telde aldım ama onları farklı bir şekilde çalışacağım apneanın güldikenleri gibi. bunlar freesub ın şişleri gibi oldu.
                      murat tayfur baber
                      Antakya / Hatay
                      Çe?me / ?zmir
                      Memleket MAN?SA
                      mtbaber@hotmail.com

Yorum yap

Abi eline sağlık çok güzel olmuş ben şeyi merak ediyorum.Bu dikenleri yaparken uyguladğın işlemleri ayrıntılı anlatabilirsen sevinirim..

Ra?it Ü. // ?zmir

Yorum yap

Ellerinize sağlık çok güzel olmuş.Bende kullandığım şişleri 6 mm çapında krom malzemeden kendim yapıyorum.Normal bir şişin onda bir fiyatına mal oluyor.Satılan şişler hakikaten çok pahalı.İyi günlerde kullanın.
                          Süleyman ?EN-1963 ESK??EH?R

Yorum yap

Asl? ssen26 taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                            Ellerinize sağlık çok güzel olmuş.Bende kullandığım şişleri 6 mm çapında krom malzemeden kendim yapıyorum.Normal bir şişin onda bir fiyatına mal oluyor.Satılan şişler hakikaten çok pahalı.İyi günlerde kullanın.
                            Süleyman abi merhaba bu arada adaşız abi krom dan yapılır şiş ama yamuluyor bende ilk başladıgım zamanlar denemiştim hem yumuşak kalıyor en ideali yay çeliği bulabilirseniz ondan deneyin syg...

Yorum yap

10 numara

Eren ATE? ---- Çanakkale / Merkez

** Z?pk?ncI Yöne-TeaM **

>> Sa??m Marmara, solum Ege... ?nsan daha ne isteyebilir ki? <<

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X