Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Broken Arrow

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Broken Arrow

Merhaba Arkadaşlar
    Bu sezon başı gerçekten çok iyi bir Omer şişim vardı. Kaynak yapılmış eski model sharkfins. Dalış sırasında derin bir yarığa saplandı ve şiş gitti.Bir arkadaşım bana Salvimar wired şiş verdi. Sharkfinin çok hafif göründüğünü düşündüm.Ama reklamında göre 300kg tutabileceği söyleniyordu. (bu büyük bir yalandır, ya da G20 lastik çok güçlü ).Neyse , onu iki ay kadar kullandım ve...(videoyu seyredin) Öyle olunca ben de internetten yeni bir şiş sipariş ettim.Omer New America... Yeni şişimle dalışımın üçüncü gününde....(videoya bakın) İnternette araştırma yaptım ve buna benzer pekçok vaka yaşayanlar olduğunu gördüm.Omer şirketi şişlerle ilgili bir problem yaşadıklarını ama bir yıl önce çözüme ulaştıklarını söylüyordu.Ama görünen o ki hatalı şişler hâlâ Türkiye'de... şiş garantiliydi ama satıcı benim gönderdiğim e-maillere geri dönüş yapmadı.Öyle olunca da ben birkaç hafta sonra kendim şişi onarmaya karar verdim. Düşüncem şuydu: Başka bir garantili şiş alabilmek için aylarca bekleyebilirdim ama yine aynı problemi yaşayabilirdim ve de internette pekçok hikaye vardı parmağını kazayla kesenlerle ilgili. Mesela adamlardan biri büyük bir balık vurmuş ama sadece ipinde kırılmış sharkfini geri çekebilmiş denizden. Yani balık şişle birlikte kaçmış.Bir 1.6mm 316 L S/S kaynak elektrot aldım ve kendim tamir ettim.( Videoda görebilirsiniz) Tekrar kırılmayacağını garanti ederim. şimdi zıpkınımı kullanırken arka sharkfine lastiği geçirirken endişelenmiyorum .Yani parmaklarım sağlam kalacak ve param da cebimde kalacak. Bir taşla iki kuş diye buna derim ben.))

https://youtu.be/IZcnTwMkCrQ

Dive Safe

Cevap: Broken Arrow

Sharkfinler metal palamut için yapılmamışlardır, metal palamut için çentikli şiş kullanırsanız hiç bir sorun yaşamazsınız. Hatta bence palamudu ip palamut yapın ve sharkfin kullanmaya devam edin ve sorunlarınız ortadan kalksın...

Bu arada Türkçe gelişmiş

PS: Sharkfin spears are not for metal wishbones, you need to use threaded fins with metal wishbones or you need to use rope/thread wishbone with sharkfin spears. This will solve your problems.
    En son düzenleyen cenknehir; 01.Kasım.2016, 18:44.
    Ufak baliklari izlemek onlari vurmaktan daha zevkli...

Omer Cayman ET95
    Sporasub SK40 90

A.Cenk Tuzun
    sigpic

Yorum yap

Asl? cenknehir taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
      Sharkfinler metal palamut için yapılmamışlardır, metal palamut için çentikli şiş kullanırsanız hiç bir sorun yaşamazsınız. Hatta bence palamudu ip palamut yapın ve sharkfin kullanmaya devam edin ve sorunlarınız ortadan kalksın...

Bu arada Türkçe gelişmiş

PS: Sharkfin spears are not for metal wishbones, you need to use threaded fins with metal wishbones or you need to use rope/thread wishbone with sharkfin spears. This will solve your problems.
      Cenknehir Bey Merhaba
      Sorun palamut değildi. SPORASUB OCEAN (SHARKFİN) PALAMUT kullanıyorum. Bu sharkfin için yapılır. Kırılmaz.
      Sorun düşük kaliteli şişler oldu.

Yorum yap

I watched 3 times video.. Could you share a wishbone's photo?..

I'm not sure but wishbone whic is on your speargun seems for notched typ..

As you know there are two typ. one for sharkfins and other one for notched shafts..
        UFUK
        1983

Yorum yap

Asl? extreme09 taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
          I watched 3 times video.. Could you share a wishbone's photo?..

I'm not sure but wishbone whic is on your speargun seems for notched typ..

As you know there are two typ. one for sharkfins and other one for notched shafts..
          Hi Ufuk
          I did not learn how to upload a photo yet. But my wishbone is 100% for Sharkfin. It is very strong, and holds the bands parallel, I like it very much.
          Dive safe

Yorum yap

Asl? Skwiddink taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
            Hi Ufuk
            I did not learn how to upload a photo yet. But my wishbone is 100% for Sharkfin. It is very strong, and holds the bands parallel, I like it very much.
            Dive safe
            Hl again..

I watched again than ı saw same as writed up mesaage. That is possible camera view angle..For this reason I got a picture from uploaded video..

This one is sporasub ocean whisbone for saharkfin, wired shaft, etc..

And sporasub whisbone for notched shafts..

end of message I mean your whisbone seems notched one.. Sure I may missing something because of camera view..

Uploading Picture easy.. Fallow below link ..

http://www.zipkinci.com/photo-fotogr...islemleri.html
            En son düzenleyen extreme09; 02.Kasım.2016, 05:15.
            UFUK
            1983

Yorum yap

Geçmiş olsun Abicim cana geleceğine mala gelsin.Salla gitsin
              Dive safe
              Fatih
              ?stanbul
              1978
              Adam olmak bir gruba dahil olmak de?il bir duru?a sahip olmakt?r.

Yorum yap

Hi again Ufuk
                Firstly thank you for the link to post photos..... and I see now what you are asking, my post says about 2 times broken sharkfin. first salvi wired (first video) and the second part about OMER America broken sharkfin (photos in video). Ocean wishbone I use for OMER şiş. the wishbone in the video was a special one for wired şiş it is not an Ocean Wishbone. sorry İ did not explain clearly earlier.

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                X