Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

şiş kaplamak

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• şiş kaplamak

Arkadaşlar elimde picasso 51,5 hrc 6,5 mm 150 cm boyunda şiş var. Gerenimo da kullaniyorum. Valla şiş yamulmuyor. Çift lastikle kayalara direkt atış yapıyorum bana misin demiyor. Ama sorun şu ki, yay çeligi olması münasebeti ile pas yapıyor. Üzerinde ki kaplama siyrilinca pas yapma olayı başladı. Pası temizliyor um. Suya soktugumda daha su içinde paslanmaya başlıyor.

şişten memnunum aslında. Ama bu pas olayını çözmem lazım. Üzerine nasıl bir kaplama yapabilirim. Elektroliz yöntemi kullanılıyor bildiğim kadarıyla. krom, yada başka bir pasa karşı dirençli malzeme ile kaplamak , yada boyamak etkili olur mu. Kısacası pasa karşı nasıl bir önlem alabilirim.
    Yusuf Esin
    Edremit, Bal?kesir
    esinyusuf@gmail.com

Cevap: şiş kaplamak

Düşündüğüm şişlerden bir tanesi picasso. Ancak böyle bir sıkıntısı olduğunu bilmiyordum. Cevapları ben de merak ediyorum.
    HASAN YA?CI
    Memleket R?ZE
    ?kamet TEK?RDA?

Yorum yap

Yay çeliğinden üretilen şişlerde bu problem olabiliyor. Üzerinin kaplaması iyi ise sorun yok. Ama picasso kaplama konusunda çok titiz davranmamış. Ama sağlamlık konusunda en ufak bir şüphem yok. Çok yakın mesafeden çift lastikle kayaya sıktım. şiş 3 cm lik bir delik açtı kayaya. şişin ucu cok sivri olduğundan az bisi duzlesme oldu 1mm kadar. Onun dışında en ufak bir sey yok. Pas benim icin sorun değil diyorsanız alabilirsiniz.
      Yusuf Esin
      Edremit, Bal?kesir
      esinyusuf@gmail.com

Yorum yap

Abi aynı şişten bende de var nasıl paslanıyo anlamadım bendeki paslanmamış, en iyi şiş kullandığım onca şişten sonra.Yalnız ben yabancı bir forumda okumuştum birde bunun çakmaları var ama emin değilim?

Yorum yap

Valla paslaniyo benim ki. Savutlardan almıştım. Günahı boyunlarına artık.
          Yusuf Esin
          Edremit, Bal?kesir
          esinyusuf@gmail.com

Yorum yap

Asl? flogger taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
            Valla paslaniyo benim ki. Savutlardan almıştım. Günahı boyunlarına artık.
            madem öyle krom kaplattır demir ustasına bence en mantıklısı.

Yorum yap

tam zamaninda konuyu acmişssin cünkü benim bildiğim boynuz ile yapiliyor onada meneviş diyorlardi sanirim. bıcak yada şiş ne paslanmaz yapilmak isteniyorsa boynuz ile bir işlem yapiliyor bir daha pas falan yapmiyormus... hazir kurban bayraminda iken dene deerim..
              ONUR ALTINKOÇ
              1985 ?STANBUL

Yorum yap

Asl? onr6nkoc taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                tam zamaninda konuyu acmişssin cünkü benim bildiğim boynuz ile yapiliyor onada meneviş diyorlardi sanirim. bıcak yada şiş ne paslanmaz yapilmak isteniyorsa boynuz ile bir işlem yapiliyor bir daha pas falan yapmiyormus... hazir kurban bayraminda iken dene deerim..
                İyi akşamlar Onur abi Bayramın mübarek olsun.Rica etsem iza edebilimisin nasıl oluyor?
                En son düzenleyen comandante mako; 25.Eylül.2015, 21:26.

Yorum yap

şiş yada bıcak çelik vb. ne ise belirli bir dereceye kadar isitiliyor sonra bu boynuz nasil sürülüyorsa yada biraz üzerinde mi gezdiriliyor bir işlem yapiliyormus bir daha pas yapmiyormus. ama meneviş yapildiğinda siyah ise siyah kaliyor gri ise gri kaliyormus renk bozuluyormus.. babam marangoz o söylemişti onuda ... meneviş yapanlar varmiş diye...
                  ONUR ALTINKOÇ
                  1985 ?STANBUL

Yorum yap

Asl? onr6nkoc taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                    şiş yada bıcak çelik vb. ne ise belirli bir dereceye kadar isitiliyor sonra bu boynuz nasil sürülüyorsa yada biraz üzerinde mi gezdiriliyor bir işlem yapiliyormus bir daha pas yapmiyormus. ama meneviş yapildiğinda siyah ise siyah kaliyor gri ise gri kaliyormus renk bozuluyormus.. babam marangoz o söylemişti onuda ... meneviş yapanlar varmiş diye...
                    Anladım teşekkür ederim benim başıma daha önce gelmedi valla aynı şiş olmasına rağmen harbi şaşırmış durumdayım akşam akşam.Ama yapmak isteyen arkadaşlar deneye bilirler.

Yorum yap

Bu işten anlayan bir demir ustası bulmak lazım şimdi. Balıkesir civarında bildiğiniz biri var mı ?
                      Yusuf Esin
                      Edremit, Bal?kesir
                      esinyusuf@gmail.com

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                      X