Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Fiberglass pala yapımı yardım

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Fiberglass pala yapımı yardım

Bütün zıpkıncılara merhaba. Yaklaşık 9-10 senedir zıpkınla ugraşıyorm. Ilk paletim dandik scuba paletleridendi. Daha sonraları omer palet aldım palaları plastikti ilk sert pala daktım uzun sure kullanm ve kırıldılar. Sonra o sert palalardan bulamadıgım icn dha yumusaklarından taktm bu seferde ayakcanın kolunu yıprattı. yaptıgım araştırmalara gore fiberglass ve karbon palalar cok dha iyiymis. Karbon pahalı olacagı için fiberglassa karar verdm. Uzun suredir arastırıyorm fiberglass (cam elyaf kumaş) palet yapmayı cok fazla bilgi bulamadm. Ancak bir kaynakda buldugum kadarıyla 5 kat 200gr/m2 agırlıgı olan kumas ile medium veya 7 kat 280gr/m2 agırlı olan kumas ile hard pala yapabıldıgını ogrendm. Ypım surecinde tabanı cam kullanmak daha iyiymiş. Sonrasındaki püf noktaları iyi bilen biri benmle paylasabılırmi acaba?

Cevap: Fşberglass pala yapımı yardım

ciddi bir konu....
    Bekliyoruz:sleep:
    AVUKAT DURAL? SERTBA?
    1983
    ANTALYA/DEMRE
    PAD? : discover,scuba diver,open water.emergency first response,rescue diver
    CMAS:1 y?ld?z dal?c?
    05323084386
    En iyi AVCI eve sa? salim dönen AVCIDIR. Dal?n SA?LICAKLA :)
    [email protected]

Yorum yap

kardesım erdogan yapıcı pala yapımı dıye arastır karsına cıkar cıkmassa erdogan abımıze bı mesaj at anlatsın sana

Yorum yap

Helal olsun 8 yaşında zıpkını kurmak zor iştir.

Yorum yap

1ol_1ol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Helal olsun 8 yaşında zıpkını kurmak zor iştir.
          baba yadigarı omer greenmaster ilk kullandıgım zıpkın babamında oyle bana babam kurup veriyordu bnda sinmiş sokanları vuruyordum

Yorum yap

zek_tani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            kardesım erdogan yapıcı pala yapımı dıye arastır karsına cıkar cıkmassa erdogan abımıze bı mesaj at anlatsın sana
            Teşekkürler

Yorum yap

re: Fiberglass pala yapımı yardım

Merhabalar ,

Ben yıllardır elyaf polyester tekne tamiri , polyester kaplı ahsap zıpkın vs yaptım . Amatorce tabii ama cam elyaf isini bilirim.

Simdi hocam nalburlarda satılan taır seti dedikleri 1 kilo polyester , az miktarda cam elyaf ve bir ufak sise sertlestirici vardır.

Bu seti alın ama yanında kumas gibi dokunmus olan cam elyaflar var . ondan bir kac kilo alın ..

duz bir zemine duze beyaz naylonlardan serin ve aldıgınız cam elyafı palet seklinde kesin naylonun ustune koyun .

polyesteri bir kaba koyun sertlestiricidn 1 kg polyestere 7-8 damla damlatın . fazla damlatmayın sakın hemen sertlesir yoksa.

sonra fırca ile bu sıvıyı elyafın ustune surun bir guzel yedire yedire islata islata . Elyaf tam olarak ıslansın. kurumaya bırakın erteis gun gene gelin basına .

soyle kaldırıp bı sallayın daha yumusak ıse bir kat daha polyeser surun ince ibr kat daha elyaf koyun tekrar polyesteri surun .
              ertesi gun gene gelin basına paleti soyle alıp bır sallayın hala yumusak ise bir kat daha atın.

ıkıncı katta paletin ucuna kadar gelmezseniz paletiniz balık kuyrugu gibi kalından inceye gider.

bir cift palanın size maliyeti toplam 20-25 ytl olacaktır.

zamanım olsa yapıcam bir kac cift ama inanin ne yerim var ne zamanım .

Yorum yap

Cevap: re: Fiberglass pala yapımı yardım

KIKLACI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Merhabalar ,

Ben yıllardır elyaf polyester tekne tamiri , polyester kaplı ahsap zıpkın vs yaptım . Amatorce tabii ama cam elyaf isini bilirim.

Simdi hocam nalburlarda satılan taır seti dedikleri 1 kilo polyester , az miktarda cam elyaf ve bir ufak sise sertlestirici vardır.

Bu seti alın ama yanında kumas gibi dokunmus olan cam elyaflar var . ondan bir kac kilo alın ..

duz bir zemine duze beyaz naylonlardan serin ve aldıgınız cam elyafı palet seklinde kesin naylonun ustune koyun .

polyesteri bir kaba koyun sertlestiricidn 1 kg polyestere 7-8 damla damlatın . fazla damlatmayın sakın hemen sertlesir yoksa.

sonra fırca ile bu sıvıyı elyafın ustune surun bir guzel yedire yedire islata islata . Elyaf tam olarak ıslansın. kurumaya bırakın erteis gun gene gelin basına .

soyle kaldırıp bı sallayın daha yumusak ıse bir kat daha polyeser surun ince ibr kat daha elyaf koyun tekrar polyesteri surun .
                ertesi gun gene gelin basına paleti soyle alıp bır sallayın hala yumusak ise bir kat daha atın.

ıkıncı katta paletin ucuna kadar gelmezseniz paletiniz balık kuyrugu gibi kalından inceye gider.

bir cift palanın size maliyeti toplam 20-25 ytl olacaktır.

zamanım olsa yapıcam bir kac cift ama inanin ne yerim var ne zamanım .

Kumaşların metre kare aguırlıgıa onemli sanırım onlar nasl olucak ve bide bazıları vakumlayıp yapıyor şiştem eksikligi var gecen gun sonunda denedim polyesteri ta emsin polyester kavanozda kurudu... bilnmesi gereken cok detay var

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X