Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Palet elde yapilir

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Cevap: Palet elde yapilir

Çok güzel olmuş gerçekten ellerinize sağlık....

Yorum yap

Arkadaşlar ilginize teşekkürler. Elimizde daha çekimler var ama site hata verdiği için yükleyemiyoruz. En kısa zamanda onlarıda sizinle paylaşmak istiyorum. Bunun yanında ağırlıkları hakkında bilgi vermek isterim.
      Sertlik Derecelerine Göre: Soft-260 gr
      Medium-300 gr
      Medium-Hard-340 gr
      **Pathos ayaklık ile soft pala 750 gr geliyor.

Yorum yap

Kendi palasını yapmak isteyen arkadaşlara benim de katkım olsun , pala yapmak için 1 bağlayıcıya, birde elyafa ihtiyaç var. Bağlayıcılar 3 e ayrılırlar: 1)Polyester 2) Vinilester 3) Epoksi Reçineler . Elyaflar da 3 e ayrılmaktadır. Bunlar: 1) Cam Elyafı 2) Karbon 3) Kevler Daha sonrası ise, dokumasına göre ise tekrar 3e ayrılmaktadır. 1)90 derecelik dokuma 2) 45 Derecelik dokuma 3) Boyuna Dokuma bunların yanında bir de hibrit dokuma elyaflar vardır. Karbon Kevler ya da Karbon-Cam Elyaf gibi.. İmalatı ise El yatırma, Vakum İnfüzyon, Püskürtme, Sıcak Kalıplama.. vs. yöntemler uygulanarak üretilirler. Bu bağlayacıları üreten firmaların sayısı ise bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az sayıdadırlar. Birçok firma bu firmalardan tedarik edip ambalajlayıp satmaktadırlar. İşin püf noktası ise seçilecek elyafın gramajı+elyafların döşeme pozisyonu.. Bu konuda bireysel çalışan arkadaşlar malzeme tedarik etmek isterseniz http://www.kompozit.net , sitesinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca bu konudaki sorularınızı özelden mesaj atabilirsiniz.
        Konu Husamettin tarafından (https://www.zipkinci.com/member/2962-husamettin Saat 15-02-2012, 02:55 ) değiştirilmiştir. Sebep: istemediğim cümleler ile karşılaştım

Yorum yap

husamettın bey gercekten yaptıgınız ıyı ama verdıgınız bılgıler yeterlı degıl ve herkezın bıldıgı seyler onemlı olan malzemeler degıl herkez yıllardan berı ne kullanıldıgınız bılıyor onemlı olan bunun yapım aşaması kullandıgınız yatırma buyuk bır ıhtımal ama kac kat veya nasıl dosedıgınız cok daha onemlı bence yapım asamasını foto ıle anlatırsanız yada yazarsanız yapmak ısteyen arkadaslara yeterlı bılgı vermıs olursunuz gercı bu tarz paylasımları genelde saklıyor herkez bır kac arkadasımız var herseyı paylasan,tabıkıde eger paylasmak ıstemessenız buna saygı duyarım ama dedıgım gıbı yapımı bırcok ınsan ıcın daha onemlı tekrardan elınıze saglık

Yorum yap

Merak ettiğiniz o konuları bana kimse öğretmedi. Öğrenmek için okadar çok zaman ve para harcadım gözlem yaptımki takdir edersiniz herhalde, karşılığını almadan sizinle paylaşamam selamlar.

Yorum yap

Kendi palasını yapan arkadaşlara kenar fitili temin edebilirim. GSM 0532 6354122

Yorum yap

Re: Palet elde yapilir

Ne oldu palalara?

Yorum yap

Husamettin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Merak ettiğiniz o konuları bana kimse öğretmedi. Öğrenmek için okadar çok zaman ve para harcadım gözlem yaptımki takdir edersiniz herhalde, karşılığını almadan sizinle paylaşamam selamlar.
                  Dünyada herşey para demek değildir.Bilgi vermek en büyük erdemliktir.
                  Yazdığınız mesaj biraz sert dille yazılmış gibi geldi.Bu forumda emin olun o kadar iyi yürekli kişiler varki.
                  Gerçekten sizin para diye nitelendirdiğiniz bilgilere ihtiyaç duymayacaklardır.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                  X