Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

kompozit pala:Usta: Erdoğan Yapıcı; Çırak: Ben

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• kompozit pala:Usta: Erdoğan Yapıcı; Çırak: Ben

Tamamen Erdoğan Yapıcı'nın videosundan( http://zipkinci.com/el-yapimi-palet-...ideosu-12.html ) bakarak bir bir uygulamayla ortaya çıkmış kompozit palalarım. Kendisine böyle bir çalışmaya ön ayak olduğu ve her sıkıştığım anda geçenin bir yarısında olsa sabırla yardımlarını esirgemediği için bir kez daha teşekkür ediyorum.Büyüksün usta...

Kalıptan çıkmış hali;

Kesilmiş montajlanmış hali;

Palaları japon yapıştırıcı ile yapıştırdım. Daha sonra içine kum kaçmasın ve mukavemetini arttırsın diye yapıştırma yerlerini poliüretan ile kapladım.
    Moray MORGÜL
    istanbul-1975
    https://www.instagram.com/mrymrgl/

Cevap: kompozit pala:Usta: Erdoğan Yapıcı; Çırak: Ben

benm yaptıgımdan daha temiz olmuş,tebrikler...

Yorum yap

Asl? serdar07 taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
      benm yaptıgımdan daha temiz olmuş,tebrikler...
      Sizden önce yapmış olsaydım eminim aynı hataya ben de düşerdim, kalıpları o kadar parlatmazdım. Erdoğan Bey'in önerilerini dikkate alarak üç ayrı bezle sabırla temizledim
      Ayrıca teşeekür ederim....
      Moray MORGÜL
      istanbul-1975

Yorum yap

Moray çok iyi olmuş ellerine sağlık benimde aklımda bakalım bende becerebilecek miyim. Erdoğan üstada da tekrar teşekkürler yardımı ve bu işte ön ayak olduğu için.
        Do?an YILDIZLI
        ?stanbul/GOP- SAMSUN

"Her?ey incelikten insan kal?nl?ktan k?r?l?r"
        Mevlana

Yorum yap

Eline saglik kardesim cok guzel olmus ama japon gibi yapistiricilar yerine tiksotropik yapistiricilar kullan ok

Yorum yap

Asl? zek_tani taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
            Eline saglik kardesim cok guzel olmus ama japon gibi yapistiricilar yerine tiksotropik yapistiricilar kullan ok
            Hüseyin Bey onu Erdoğan Bey'in videosunda sormuştum.Japona (Biraz ırkcı bir söylem oldu ama ) tuzlu suda güvenebilirmiyiz diye? Ben yanıt gelmeyince ustaların bir bildiği vardır herhalde diye uyguladım.Demek ki gözden kaşmış
            Sizin gibi el işi göz nuru üstatlarından beğeniler gelince insan daha da bir onore oluyor.Teşekkür ederim...
            Moray MORGÜL
            istanbul-1975

Yorum yap

Asl? Moray Morgül taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
              Tamamen Erdoğan Yapıcı'nın videosundan( http://zipkinci.com/el-yapimi-palet-...ideosu-12.html ) bakarak bir bir uygulamayla ortaya çıkmış kompozit palalarım. Kendisine böyle bir çalışmaya ön ayak olduğu ve her sıkıştığım anda geçenin bir yarısında olsa sabırla yardımlarını esirgemediği için bir kez daha teşekkür ediyorum.Büyüksün usta..
              slm abi. bayram münasebetiyle tatildeydim. yeni gördüm konuyu. ellerine sağlık çok güzel olmuş.. güle güle kullan.. çok alçak gönüllüsün abi. konuyu sırf bana itafen açmışsın resmen. ne gerek vardı. başarı senin başarındır. tebrik ediyorum.. ayrıca ben teşekkürederim. böyle övgüyle benden bahsettiğin için. bilmukabele abi. ama bence senin başarına itafen bir konu açsaydın daha güzel olurdu. ama oldu artık bundan sonra öyle yaparsın. başarılarının dewamını diliyorum abi. tekrar yeni palaların hayırlı olsun .. ellerine saglık güle güle kullan abi.
              saygılar.

Yorum yap

erdoğan abininkilerden güzel olmuş
                tebrik ederim gerçekten çok güzel görünüyo kazasın belasız güzel avlarda kullan inşallah
                D.Burak CAN?KL?O?LU 25
                Tirebolu/Giresun
                Harita Mühendisi

Yorum yap

Asl? Erdoğan YAPICI taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                  slm abi. bayram münasebetiyle tatildeydim. yeni gördüm konuyu. ellerine sağlık çok güzel olmuş.. güle güle kullan.. çok alçak gönüllüsün abi. konuyu sırf bana itafen açmışsın resmen. ne gerek vardı. başarı senin başarındır. tebrik ediyorum.. ayrıca ben teşekkürederim. böyle övgüyle benden bahsettiğin için. bilmukabele abi. ama bence senin başarına itafen bir konu açsaydın daha güzel olurdu. ama oldu artık bundan sonra öyle yaparsın. başarılarının dewamını diliyorum abi. tekrar yeni palaların hayırlı olsun .. ellerine saglık güle güle kullan abi.
                  saygılar.
                  Öyle deme abi sen olmasaydın bu güzel paylaşımınla bize öğretici olmasaydın kendi bilgini kendine saklasaydın hiç kimse böyle bir işe kalkışmazdı diye düşünüyorum..
                  Gürkan BA?
                  Per?embe-ORDU
                  534 5571906

Yorum yap

mutlaka benim gibi düşünen birileri çıkardı gürkan.. zıpkıncı ailesi paylaşımcıdır.. el yapımı bölümüne bak neler neler var..
                    sevgiler gürkan.

Yorum yap

Palaları bayramda deneme şansım oldu. Daha önce termoplastik palalarla dalan biri olarak çok rahat ettim. Ayaklarımda olduklarını ancak agaşonda bir yere takıldığında farkettim. Performansından son derece memnum kaldım.Gerci bu kadar nazik olmaları canımı biraz sıktı, kayalıkların arasında çok çizildi, dikkatli kullanmak lazım. Birde palalar bereketli geldi. İlk günümde 2 kg ya yakın bir karagöz aldım ki fotosunu çekemeden sahilde tükettiler
                      Moray MORGÜL
                      istanbul-1975

Yorum yap

Asl? Erdoğan YAPICI taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                        mutlaka benim gibi düşünen birileri çıkardı gürkan.. zıpkıncı ailesi paylaşımcıdır.. el yapımı bölümüne bak neler neler var..
                        sevgiler gürkan.
                        Herkesin yeri farklı abi sen bize pala yapımını öğretiyorsun elinden geldiği kadar yardımcı oluyorsun.Abi artık itiraf et kimse senin yaptığın kadar yapmazdı
                        Gürkan BA?
                        Per?embe-ORDU
                        534 5571906

Yorum yap

Asl? Moray Morgül taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                          Palaları bayramda deneme şansım oldu. Daha önce termoplastik palalarla dalan biri olarak çok rahat ettim. Ayaklarımda olduklarını ancak agaşonda bir yere takıldığında farkettim. Performansından son derece memnum kaldım.Gerci bu kadar nazik olmaları canımı biraz sıktı, kayalıkların arasında çok çizildi, dikkatli kullanmak lazım. Birde palalar bereketli geldi. İlk günümde 2 kg ya yakın bir karagöz aldım ki fotosunu çekemeden sahilde tükettiler
                          bırak çizilsin abi. kırılsa ne olur maden sende yine yaparsın karagöz için de ayrıca tebrikler..

Yorum yap

Hayırlı olsun üstalar, bol bereketli avlarda kullanman dileklerimle...

Yorum yap

erdoğan bey
                              ahşap zıpkın yapımındada videolarınızı bekliyoruz gerçek sizi tebrik ediyorum.

Erkan MISIRLI
                              izmir/g.yalı

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X