Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

C palet palası_denemeler 1

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• C palet palası_denemeler 1

Dalamıyorum bari oturduğum yerde birşeyler yapmaya çalışayım dedim. Ortaya bu çıktı:

1. Kendi palamı model olarak kullandım. Üzerini teflon film kaplayarak, elyafı ıslatıp serdim. Katlar arasındaki havayı almak ve reçinenin fazlasını emdirmek için vakum uyguladım + fırnladım 50ºC 'da 5saat.

2. Modelden söktüğüm palaların kenarlarını taş motoru ile düzelttim.

3. Detaylı bir el zımparasından sonra son kat cila uyguladım. Bu deniz suyuna karşı ekstra koruma sağlayan bir cila parlaklık istenirse ince bir zımpara ile yok edilebilir.

4. Vida deliklerini delip son düzenlemeler ve montaj.

5. Ortadaki orjinal pala.

Resimlerin bazıları telefon ile çekildiğinden kaliteli değil kusura bakmayın.

Yorumlara gelince; patik kanalına sığdırmak için fazla kat uyguladım, gramajı düşük elyaf kullanmama rağmen tahmin ettiğim gibi fazlaca sert bir pala oldu.
    Orjinal paletlerimi aldığım tedarikçi de karbon palet palaları için özel kauçuk kanal var ama oda paladan ayrı satılmıyormuş!?:) O kanalı palanın kenarına boydan bopya takıyorsunuz sonra ikisini beraber patik kanalına sürüyorsunuz.
    Bence karbon palet zıpkıncılar için değil, daha ziyade serbest dalıcılar için uygun gibi. Yeri geliyor yere basıyoruz, sağdan soldan kayalardan destek alıyoruz. Balıkla uğraşırken nereye nasıl bastığımızın farkında olmuyoruz. Dolayısı genellikle ile uca yakın ve orta noktalardan çatlayıp kırılabiliyor. Bu şikayeti etrafımdaki bazı arkadaşlar ve bizzat tedarikçi firmadaki abi ve onun arkadaşları yaşamış. Neyse daha fazla uzatmayayım, benden şimdilik bu kadar.

Hoşçakalın, sağlıcakla dalın.

Resim ekleme özürlü biri daha :oops:
    Moderator arkadaşlardan biri düzeltme yapabilirse memnun olurum. Nerde hata yaptığımı söylerse daha da memnun olurum.

Teşekkürler.

Yorum Yap

.............................

Yorum Yap

resimleri göremiyoruz...syg..

Yorum Yap

ben ekleyim.

güzel çalışma tebrikler

Yorum Yap

Tebrikler gercekten güzel olmuş.
            Cam elyafını nerden aldıgının sorabilirmiyim? tessekurler
            Bütün dertlerini nerde unutursun????
            Giray Gökçe;24

Yorum Yap

Bora teşekkürler, suda deneme fırsatım olmadı. Zaten bot kısmının kanalına sıkı geçme şeklinde olmadı, bu yüzden kullanımda çıkacağını tahmin ediyorum, bahsettiğim kanalı takmadan sağlıklı olmaz. Bir de dediğim gibi fazla sert oldu bayağı bir yorar diye düşünüyorum.

Ünsal düzeltme için çok teşekkürler.

Giray, malzeme karbon elyafı. İşim gereği şu anda bu malzeme ile üretim yapıyoruz. Ancak tabiki malzeme pahalı olduğundan bu kullandıklarım fire malzemeler. Taka Yatçılık / Nurettin Bey : 216.447 06 00 ararsan, tahmin ediyorum ellerinde vardır.

Yorum Yap

.............................

Yorum Yap

baykal sen plastik malzemeden kalıp gibi alıp fiberini yapmışsın. plastik palet yana su kaçmaması için+ sağlamlık için olan kanallar senin karbonada geçmiş paletin sertliği bu yüzden olsa gerek.bu tip kıvrımlar palete sertlik kazandırır.
                  piyasadaki karbonlar düz yüzeyden oluşuyor. kenarlarında bahsettiğin plastik t parçalar var. kalıbı piyasadaki carbon yada compozit paletten esinlenerek hazırlarsan sonuç daha iyi olabilir.

Yorum Yap

Tebrikler

Yorum Yap

Baykal ellerine sağlık çok iyi gözüküyor.Suda da performansları iyi olur inşallah...
                      Bu arada ilk sıraya beni yaz... 44 - 46 picasso için :D :D :D :D
                      SURWOOD AH?AP ZIPKIN
                      Birol ?ENKUL - 1974
                      [email protected]
                      0 554 267 93 73

Yorum Yap

tebrikler....
                        siparişler iki olsun

Yorum Yap

hayran kalmamak elde degil
                          tebrikler

Yorum Yap

Güzel olmuş ellerinize ve emeğinize sağlık iyi günlerde kullanmanız deleği ile

Yorum Yap

Resimlerden görebildiğim kadarıyla çok güzel gözüküyor.Deneme sonrası yorumlarını merakla bekliyorum...
                              Tebrikler....

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X