Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Kendi ayaklığını ve palanı yapmak ister misin?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Kendi ayaklığını ve palanı yapmak ister misin?

Öncelikle eski ya da ucuza alınmış (şu yokyokçularda satılan paletlerden alınabilir) bir paleti uygun bir şekilde falçatayla keserek ayaklık kısmını oluşturuyoruz. Daha sonra ayaklık kımının kağıtla şablonunu çıkarıyoruz. Reklam malzemeleri satan firmalardan isteğe göre (yumuşak 3 mm; orta sert 4 mm; sert 5 mm :lol:) pvc (ismi forex'miş) plaka alıyoruz. Ben iki tane 4 mm'lik 20*70'lik plakadan pala kısmını oluşturdum. Daha önce kağıttan çıkarttığımız şablon aracılığıyla pala kısmını isteğe bağlı uzunluk ve şekilde falçatayla kesiyoruz. Daha sonra derby kullanarak ayaklık ve pala kısmını yapıştırıyoruz. Derbynin 20 dk kuruma süresi olduğunu ve yapıştırdıktan sonra sıkıştırılması gerektiğini unutmuyoruz. Daha sonra dayanıklılığını arttırmak için biz yardımıyla birer santim arayla makina dikişiyle (elde tabiki) dikiyoruz. İplerin aşınmasını önlemek için bisiklet ya da arama şamriyelinden ince şeritler kesip iplerin üstünü kapatacak şekilde yapıştırıyoruz. Paletimiz hazır güle güle kullanın.
    Unutmadan yapmak isteyen arkadaşlar beyaz pvc alsınlar hem daha sert dokulu hem de daha esnek.

şimdi diyeceksiniz ki bu palet dayanıklı mıdır? Deniz kenarında oturan birisi olmadığım için sonucu ben de merak ediyorum. Ama şu ana kadar kullandığım (Hepsi ucuz malzemeydi) paletlerden daha iyi olduğunu söyleyebilirim. İyi olmasa da ne farkeder ki maliyeti sadece 15 ytl. Bir pala da yedek yapmak 5 ytl'ye mal olur.

Elinde eski paleti olup da değerlendiremeyen ya da kullanamayan herkes, bu pala ve ayaklığı kolaylıkla yapabilir.

Kimse kafam? k?zd?rmas?n...... Dalar?m.

Selman ?en 1966 ESK??EH?R

tebrikler süper fikir kutlarım.Türk yaratıcılığı bu işte.

Yorum yap

eet yaaa çok merak ettim şu resmleri şimdiden elinşze sağlık

Yorum yap

Abi bende aynen böle bişey yapmak istiyordum.Bunun en ince olanından alıp bende yapıcam picassolar çok sert geliyo :mrgreen:

Yorum yap

Ömer kardeşim teşkkür ederim. Ben resimlerle uğraşırken (paletleri yapmaktan daha zor şu resim yapıştırmak) sen de düzenlemişsin. Teşekkürü hak ettin. :D

Yorum yap

Valla Bravo :)

Yorum yap

abi helal olsun çok güzel duruyor ancak bence düz bi zemini olması dengesizlik yaratıcajk yany siz palet vurmaya çalışırken paletler sağ yada sola doğru suyu kesicek kanallı yapma imkanınız warsa bence bide ööle deneyebilirsiniz belli olmaz daha önce yaptıım bişii diiil sadece mantık yürüttüm deneyimlerinizi aktarırsanız denedikten sonra çok memnun oluruz

Yorum yap

çok güzel bir çalışma, tebrik ederim.
                Bal?k ça??rmay? bilmem, onlar beni ça??r?r

Can ARSLAN ?stanbul 13/11/1971

Yorum yap

Abi türk aklı her şey yapar valla tebrik ederim

Yorum yap

Gökay kardeşim, kanallı yapma imkanını da buluruz evelallah. Bu karbon palalarda da kanal yok gibi. Kullanmadım ama dediğin doğru olabilir. Bir çalışma işte olur mu bilmem.

Yorum yap

abi ellerine sağlık çok güzel olmuş.
                      Halit Uçar-1969

Yorum yap

güzel olmuş tebrikler

Yorum yap

bence pek fazla sag sol yapacagını zannetmıyorum cunku eskı paletın kenarlarını bııraz uzun tutmus buda ona su kanalı vazıfesı gormesını saglıyacaktır bu sekılde buyuk bır ıhtımal randuman alıcaktır yınede bekleyelım sonucu bu arada yenı bir icat pesindeyim eger bir tutarsa cok saglam,ucuz ve kalıtelı palet yapma yolunu bulmus olucam ama tek sorunum ayaklık olucak eger kalıp isinide halledersem ve sponsor isinide :P ozaman olabilir umarim kısa zamanda vakıt bulup yapabılırım bekleyın benı saglıcakla kalın !!!!
                          onur guney ANTALYA
                          09.03.1980

e-mail: [email protected] 0543 457 77 07

Yorum yap

kardeş eline sağlık
                            derindeki randumanı nedir bunun,, yani performans iyi mi

Yorum yap

Süper valla emeğine sağlık.
                              Türkay Demiro?lu
                              ?stanbul-F?nd?kzade
                              01.03.1967
                              0 Rh+

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X