Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Plastik Boyama - Palet Boyama

Çökü?
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Plastik Boyama - Palet Boyama

  Selamlar Arkadaşlar,

  Foruma yeni katıldım. Zaten zıpkın konusunda da oldukça yeniyim. Çok zamandır bu güzelim aleme dalmak istiyordum ama kısmet bu yaz sonunaymış. Bir kaç kere tecrübem oldu. Elbiseyi bile yırttım. Henüz skor yok ama azimliyim. Neyse...

  Öncelikle, Hüseyin (zek_tani) arkadaşımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Kendisi sayesinde bir çok şey öğrendim ve de ufkum açıldı. Ayrıca gözlemlediğim kadarıyla kendisi hiç üşenmeden ve bıkmadan her başlıkta herkese yardımcı olmaya çalışıyor. Bu arada bu ilk mesajım ama bu güne kadar forumun bir çok başlığını okudum. Yönetime de ayrıca çok teşekkür eder, ellerine sağlık dileklerimi iletirim. Sayelerinde hızlı ve derli toplu bir biçimde kurallar/kanunlar başta olmak üzere zıpkın konusunda bir çok şey öğreniyor insanlar.


  Giriş biraz uzun oldu, ilk mesaj olduğundan olsa gerek

  Yukarıda bahsettiğim gibi, Hüseyin kardeşim sayesinde zıpkınıma bir kamuflaj yaptım. Oldukça acemice ve biraz aceleden oldu ama her halükarda eskisinden çok daha güzel oldu. Bolca hava kaldı içinde ama önemli değil; henüz ilk denemeyi yapmadım. Gerekirse yeniden kaplama yaparım.  Son Hali:  Başlık konusuna gelirsek...

  Scuba paletlerimin sarı kısımları aşırı cırtlaktı ve beni taciz edip duruyordu. Yeni palet almaktansa bunları boyama yoluna başvurdum. Sonra biraz inat biraz hırs biraz da hobi işine döndü. Neticede Polisan'ın yeni bir ürün çıkardığına denk geldim: Sprey plastik Boya

  Yeni bir ürün olduğu için temin etmekte biraz zorlandım, zira bayiler hatta ilk aradığım distribütör bile duymamıştı. Sonunda ulaşabildim. Yalnızca yeşil renk vardı. Ben de deneme amaçlı tek renk üzerinden ilk tatbiki gerçekleştirdim. Bu arada hızımı alamayıp deneme amaçlı bir de kurşun ağırlık boyadım...  Bunlar da yakından fotoğrafları:

  Paletin boyanan kısımları resimdeki sarı bölüm ile aynı... Desen vermek için file kullandım. İşçilik kötü. Zaten el becerim de yok. Ama amaca hizmet edeceğinden şüphem yok. File deseni de çok pratik.

  Bu da ürünün linki: Polisan Home Cosmetics

  Bu arada fiyatı da 15 TL. Bence makul bir fiyat.  Kısmet olursa yarın deneme yapacağım... Boyanın atıp atmadığı ile ilgili sonuçları buradan paylaşırım yine.

  Bu arada araştırmalarım esnasında "Plasti Dip" diye yine sprey boya olan bir ürün de öğrendim. Bu da boya gibi ama uyguladığınız yüzey üzerine kuruduktan sonra ince bir plastik kaplama oluşturuyor. Araba bile boyuyorlar bunla. Çok ilginç bir ürün ve kullanım yelpazesi çok geniş. Bunun fiyatı Plastik Spreye göre biraz daha pahalı ama. İnternette 30 TL'ye de var ama anladığım kadarıyla orjinali 40 TL civarında... Bi ara alıp denemeyi düşünüyorum... Hadi hayırlısı.


  Baki Selamlar,
Haz?rlan?yor...
X