Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Boya ve epoksiyle kamuflaj çalişmasi

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Cevap: Boya ve epoksiyle kamuflaj çalişmasi

comandante mako Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ладно
    off cok etkilendim :D

Yorum yap

arkadaşlar.. güzel bir paylaşım yapmış kardeşimiz. bunun üzerine yoğunlaşsak !? .

bence kamuflaj gayet başarılı. yanlız şiş ve lastiğin kurulu iken tüm kamuflajı bozduğu bir gerçek. bir de parlatıcı vernik , epoksi ve cila parlamasından ötürü kamuflajı bozabilir.. rob allen şişlere hastayım bu nedenle. paslanır. mattır. ve fark edilmez.. lastikde kamuflaj olurmu!? bilemiyorum.. güzel bir paylaşım. fırsat bulursam uygulayabilirim.
      Bayram ÇOLAK Antalya
      tel : 0535 7174925

SOKAR AVCISI
      :001_cool:

omer hf 100

Yorum yap

Bayram ÇOLAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        arkadaşlar.. güzel bir paylaşım yapmış kardeşimiz. bunun üzerine yoğunlaşsak !? .

bence kamuflaj gayet başarılı. yanlız şiş ve lastiğin kurulu iken tüm kamuflajı bozduğu bir gerçek. bir de parlatıcı vernik , epoksi ve cila parlamasından ötürü kamuflajı bozabilir.. rob allen şişlere hastayım bu nedenle. paslanır. mattır. ve fark edilmez.. lastikde kamuflaj olurmu!? bilemiyorum.. güzel bir paylaşım. fırsat bulursam uygulayabilirim.
        Günaydın Bayram abi.Yorumlarını bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim.şimdi şöyle birşey var lastiğe kamuflaj en gereksiz şey zaten yapılmıyorda ha yapılabilir kauçuk üretilirken içeriğine özel boya ajan vs bir madde katılarak ama bunu da yapan bir Firma yok benim bildiğim o yüzden lüzüm da yok.Ha bu benim anlattığım reçine olduğundan bunu dediğim gibi palete ister termoplastik ister fiber ister Karbon olsun kullanmak mümkün.Mesala normal bir Karbon palanız var bu karışımı uygulayarak kullanabilirsiniz.Matlaştırmaya gelince bulaşık süngeri,keçe,birde zımparaya ihtiyacınız var zımpara olarak da 1000-1500 lük arası hangişini bulursanız yada hangizi elinizde varsa biz videokadiki Adam sadece sünger kullanarak yapmış bizde öyle yaptık ama biz garajda eski araba süngeri vardı onu kullandık ilk önce aynı videodaki gibi birde üzerinden keçeyle ovaladık iyice mat oldu ve deniz tabanına Uygun oldu şimdi birde bir tüyo vereyim aslında bunu boya tabancasıyla yapılıyo daha kusursuz olsun diye ama biz fırcayla yaptık elimizde tabanca olmadığından,fırçada önemli noksan şu mutlaka sentetik kıllı fırça olacak ki kıl dökülüp epoksi katman uygularken mahfetmesin işinizi.şu reklamcılıkta kullanılan boya neyin nesi anlamadım uygulayınca sanki Plastik gibi anlayamadım birtürlü ama iş görüyor tabi gayette iyi.Daha önce ahşap zııpkınlarımdan iki tanesine aynı yeni cressi geronimo elit mimetik deki gibi yeşil tonlarını kullanarak kamuflaj uyguladım ama ben boya tabancayıyla yapmıştım birde boya tabancasıyla yapmıştım sonra direk yalnış hatırlamıyorsam 2 kat epoksi sürüp kurumaya bıraktım sonra ince zımparayla kusurlarını giderdim ama aliminyum tüfekte ilk defa böyle bişey yapıyorum kendi zıpkınlarımda(omer hf 100,105lik elit,pathos open pro) çizilmesin diye daha önce de omer kamuflaj see green bant kullanmıştım hiç böyle şeylere kafa yormadan.Bu arada rob allen şişler hakkında bişi diyemiycem ama bence deymez birşey ki paslanıyor afedersin ama Bayram abi umrumda değil o rob allen şiş çünkü beni yarı yolda bırakıyor onun yerine Picasso var javalin var( ahşapta kullanıyorum) demka var sigal Sub var cressimde kullanıyorum salvi var yalnız 17.4 olanı tavsiye etmem kullandığım wired bırde squalo birde benim bilmediğim bucanero var amcam çok övdü gayet sağlam diye deneme fırsatım olmadı daha ama ödünç alıp deniycem bakalım bucaneroneyin nesiymiş.Buraya Kadar anlattıklarımı okuduysan Bayram abi çok teşekkür ederim.Dal sağlıcakla.

Yorum yap

ilgiyle takip ediyorum actiginiz konulari..
          sigpic
          SSI L3
          N.Can B?NGÖL 1983
          ?ZM?R- Mordo?an

Yorum yap

AOE Nickli Üyeden Alıntı
            cancan35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            ilgiyle takip ediyorum actiginiz konulari..
            Mizah dergisi çıkarsa abone olurum.

:):) :)
            sigpic
            SSI L3
            N.Can B?NGÖL 1983
            ?ZM?R- Mordo?an

Yorum yap

Maşallah bu yaşta 5 dil biliyorsun, kullanmadığım zıpkın hemen hemen yok demiştin yanlış hatırlamıyorsam üstüne üstlük böyle teknik bilgiler ve el becerisi ayakta alkışlarım böyle yetenekli birini ki seni bu yaşta bunları yaptığın için ayakta değil amuda kalkıp alkışlamak isterdim ama denemesi bile sakıncalı :) tebrik ediyorum kardeşim seni başarılarının devamını diliyorum yoksa sen herşeyi bilen elinden gelen Hüseyin abinin oğlu musun :)
              sigpic
              Cressi Elite 95 Open
              Apnea Rebel 100 Open
              Cengizhan GÜVENÇ
              Ziraat Yüksek Mühendisi/SDÜ
              CMAS *

Yorum yap

Mesajim silinmiş gördüğüm kadariyla neden acaba mantikli açiklamasi var mi?

Yorum yap

Yönetim neden mesajlarimi silme gereği duyuyorsunuz anlamiş değilim hangi kritere uygun değil hakaret mi içeriyor yasak bişi yaptim doğru olanI açikça ve mertçe söyledim mesaji silmek akillardan silmez bunu merak etmeyin.

Yorum yap

Saygı en önemli kriterimiz.
                    OLCAY ?EN ([email protected])
                    ORDU/MEDRESEÖNÜ 1971

Toprak insan? topraktan, deniz insan? da sudan yarat?l?r.Topraktan olanlar topra?a dönerler sudan olanlar ak?p denize kar???rlar.

RÜZGAR HAREKETLER? CANLI

Yorum yap

olcay hoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      saygı en önemli kriterimiz.
                      Olcay Bey ben saygisizlik etmedim doğru olani söyledim.
                      Konu comandante mako tarafından (https://www.zipkinci.com/member/46819-comandante-mako Saat 28-08-2015, 21:56 ) değiştirilmiştir.

Yorum yap

Buraya Kadar anlattıklarımı okuduysan Bayram abi çok teşekkür ederim.Dal sağlıcakla.
                        tamamını severek zevkle okudum abicim.. teşekkür ederim. lastik ve şiş konusu kamuflaj olmayabilir ama zıpkın kurulu iken biraz su altına uyumu bozuyor bence. ama o kadarda önemli değil. sonuçta o kadar güzel emek harcayıp yaptığın işin karşısına geçip : "işte bu ! " demenin hazzı paha biçilemez.. yoksa balık olan merada 5*10 kalas ile balık vurulabilir. :D

sevgilerimle.. dal sağlıcakla.
                        Bayram ÇOLAK Antalya
                        tel : 0535 7174925

SOKAR AVCISI
                        :001_cool:

omer hf 100

Yorum yap

Bayram ÇOLAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          tamamını severek zevkle okudum abicim.. teşekkür ederim. lastik ve şiş konusu kamuflaj olmayabilir ama zıpkın kurulu iken biraz su altına uyumu bozuyor bence. ama o kadarda önemli değil. sonuçta o kadar güzel emek harcayıp yaptığın işin karşısına geçip : "işte bu ! " demenin hazzı paha biçilemez.. yoksa balık olan merada 5*10 kalas ile balık vurulabilir. :D

sevgilerimle.. dal sağlıcakla.
                          sağol abi.sende sağlıcakla dal.

Yorum yap

Bende bir saygısızlık göremedim. Ama arkadaşın paylaşımlarını takip ediyorum ve faydalanıyorumda şuda dikkatimi çekmedi değil birkaç kişi sadece bu profil üzerine yoğunlaşmış bilir kişi edasıyla müdahale ediliyor.Yada sözüm ona arkadaşlar her konuya aynı şekilde dahildir.Formda bi kısıtlama varsa yada ayrımcılık vs. Varsa ona göre takip edelim, yok gayet adaletkarız diyorsanız herkezin paylaşımına saygı duyacağız hep beraber.Unutmayalım ki akıl yaşta değil baştadır.Olduki bi saygısızlık var,ben göremedim, o zaman maruz gör büyüklüğünü konuştur.Bilgilerinle büyük olduğunu güdümlemeye çalıştıģın kadar o yöndede göster görelim o zaman büyüklüğü,.Bu arkadaş kafa olarak bir çoğundan yaşça benden küçük olsada bu konuda benden 10 kat daha deneyimli ve bilgili bu blogdaki birçok kişiden de deneyimli olduğunu görüyorum ve saygı duyuyorum.Mertçe şunu söyleyeyim Varis le ilk tanişmamizda senelerdir daldigini ovunerek yazdı övünerek kendini ön planada çıkardı, ben bunda hiçbir art niyet aramadım gayet hoş gördüm. Hiç üste çıkmaya calışmadım.Yaşına göre bence çok fazlasiyla haklı diyorum.Bizim tepkimiz yasimiza göre nasıl ona bi bakalım derim saygilar...

Yorum yap

Konu paylaşım değil. Konu 5 dili ana dilim gibi konuşuyorum iddiası ve bunun sonucunda gelen haklı sorular ve verilen cevaplar.

Su an şehir dışındayım ve geldiğimde bu konuyu netlestrebiliriz.
                              UFUK
                              1983

Yorum yap

şunuda ilave edeyim.kimsenin bir diğerinin aklıyla alay etmesine hakkı yok.
                                Bu konuyu çözdükten sonra foruma veda edeceğimi de buradan yazayım.
                                UFUK
                                1983

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X