Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

El Yapımı Su Altı Bıçağı

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• El Yapımı Su Altı Bıçağı

Uzun zamandır keseme göre ve beğendiğim gibi bir bıçak arıyorum fakat bulamıyorum.Bulduklarım ya çok pahalı yada çok eğreti bıçaklar oluyordu.Bende bu akşam kendi bıçağımı yaptım.Daha doğrusu bir bıçağa kılıf yaptım Bıçağın üst tarafınıda bileyerek keskin hale getirdim. Bakalım su altında nasıl olacak.

Gelelim nasıl yaptığıma.Yeni aldığım Marsilya tokalı kemerime ağırlıkları bağladıktan sonra kalan uzun kısmı kesmiştim atmayarak çantama koymuştum.Onu birazdaha kısaltarak kestiğim parçayı ikiye bölerek kemer yaptım.Bıçağın boyuna göre bu iki kemeri bakır tel ile gövdeye sabitledim ve iyice sıkıştırdım.Daha sonra gövdenin arkasına iki çizik açarak çantamdan kestiğim klipsli ipi buradan geçirerek bacağıma göre ayarladım.şimdilik gayet sağlam oldu.Bıçağı çıkarmak ve yerine sokmak kolay oluyor.Pazar günü Su altındada deneyerek son durumu haber veririm.Dalın sağlıcakla...

Cevap: El Yapımı Su Altı Bıçağı

Elinize sağlık. Güzel görünüyor.
    Üst kısma bıçağı kılıfa sabitlemek için ufak çıtçıtlı bir kayış takarsanız suda düşürme riskiniz azalır. Bu haliyle çok kolay düşebilir.
    M.B. Ergönül
    Ankara, 1978

Yorum yap

Doğru söylüyorsunuz.Çıtçıt bu işi çözer

Yorum yap

gayet guzel olmus elıne saglık

Yorum yap

Asl? zek_tani taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
          gayet guzel olmus elıne saglık
          bakalım suda nasıl olacak

Yorum yap

Sevgili Can, İnan'ki hiç beğenmedim....!!! Çok uygun fiyata yığınla bıçak var Allah aşkına bir bıçak parasının seni sarsacağını düşünmüyorum..Hele bu sporu yapıyorsan..

Yorum yap

Elde yapılan herşeye saygım sonsuz...Yanlız bu bıçakları ben biliyorum çeliği incedir ve bükülür; büküldüğünde de güç uygulandığında hiç beklenmedik yerlere giriverir. Yani örnek verecek olursam açık jilet gibi düşünün dik bir güç uygulandığında bir anda kıvrılır ve ciddi tehlike yaratır çünkü bir bakarsınız kesmek istediğiniz yer dışında bir yeri kesmişsiniz...Sanırım bu yüzden en paslanan en dandik dalış bıçağı bile pek bükülmez. Sürterek keserken hiçbir problem olacağını sanmıyorum ama daha acil durumlarda yada balık söndürürken tehlikeli olabilir. Aklınızın bir köşesinde bulundurun derim, girişim için de tebrik ederim...

Yorum yap

Bıçağın dalış için bir güvenlik elemanı olduğunu unutmamak lazım, diğer arkadaşların olumsuz fikirlerine katılıyorum. Bence aynı işi daha kaliteli, kalın etli kasap bıçakları ile yaparsanız gerçekten iyi ve sizi yolda bırakmayan bıçağa sahip olursunuz.

Yorum yap

gayet güzel bir calisma olmus tebrikler..

Yorum yap

kardesım o bıcakla suya ılk gırısınde vedalasırsın suya aşşagı dıkıldıgınde bıcak senden hızlı dalacaktır sonuc bıcaga el veda onun üzerıne bır cıtcıt veya cırt tuhafıyelerde bula bılırsın onlardan yaparsan ancak olur ole deneme derım emegıne yazık kardesım elıne salık ugrasmıssın
                    ÜZEY?R ??M?EK 1979 GAZ?OSMANPA?A (korkusuz__60@hotmail.com)NE OLURSAN OL BENIM ?Ç?N FARK ETMEZ SADECE ADAM OL YETER 0544 311 82 08

Yorum yap

çok uyduruk olmuş.buna güvenerek suya girme sakın.
                      a.ayhan
                      43
                      istanbul-tekirda?
                      0rh+

her dal???mda o derin maviliklere,
                      bir deniz k?z? yakla??r yan?ma,
                      ve f?s?ldar kula??ma,gitme kal diye...

Yorum yap

kusura bakmayın ama dalışı ciddiye almalısınız.düşünsenize bir çapariz durumunda elinizde sadece bu bıçak var. ...mesele domates kesmekse sözüm yok.
                        a.ayhan
                        43
                        istanbul-tekirda?
                        0rh+

her dal???mda o derin maviliklere,
                        bir deniz k?z? yakla??r yan?ma,
                        ve f?s?ldar kula??ma,gitme kal diye...

Yorum yap

Öncelikle yaratıcı bir çalışma olmuş, bu yüzden tebrik ederim. Ancak suyla şaka olmaz. Denizin bin türlü hali var ve elindeki alet en ihtiyacın olduğunda malesef yolda bırakabilir. Binde bir zayıflık bile aşağıda seni, sonra da sevdiklerini üzebilir. Bu yüzden işini şansa bırakmadan sağlam bir bıçak edinmeni tavsiye ederim. İyi dalışlar...

Yorum yap

Asl? poze taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                            Sevgili Can, İnan'ki hiç beğenmedim....!!! Çok uygun fiyata yığınla bıçak var Allah aşkına bir bıçak parasının seni sarsacağını düşünmüyorum..Hele bu sporu yapıyorsan..
                            kesinlikle katılıyorum

Yorum yap

abi cok guzel bir iş çıkmış ortayada suya gireceksen 2 tane bıçak bağla bu yedek olsun sorun cıkmasın bu arada makine canon galiba güzelmiş

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X