Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Datamaks Hud

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Datamaks Hud
  Önce GÜVENLİK; Dalış sırasında dekompresyon ve hava ile ilgili hesaplamalarınızdaki ani iniş-çıkış, hızlı soluma, deko durak noktalarındaki hayati öneme sahip olan bekleme noktasının üzerine kontrolsüz yükselme gibi anlık değişiklikleri olduğu anda görüyorsunuz, diğerleri gibi sadece bilgisayarınıza uzun bir bakış attığınızda değil!

  Artık dalış sırasında gördüğünüz objelerden gözünüzü ayırmanıza gerek yok, yani bu güzel filmin her karesini seyredebileceksiniz!

  Eller Serbest Dalış! Bir elinizle BC nizi ayarlayın, diğer elinizle fotoğraf makinanızı tutun, dalış arkadaşınızı kontrol edin, çıkış halatını bırakmayın, ne isterseniz onu yapın, çünkü şimdi eller serbest!

  Aslında söylemeye bile gerek yok, tabii ki kullanım kolaylığı !

  DATAMASK ta maske ve bilgisayar ünitesi birbirine montajlıdır, dilediğiniz zaman camını, çerçevesini veya silikon kısmını değiştirebilirsiniz ...  BU MASKE BİLGİSAYARLI !  Scuba dalış malzemeleri sektöründe yüksek teknolojiye sahip ürünlerin buluşlarını yapmasıyla tanınan Oceanic firmasınının son buluşlarından biri içinde dalış bilgisayarı ekranı bulunan bir maske oldu. Deniz kuvvetleri ile ortak çalışma sonucu geliştirilen bu model 2003 yılında Populer Science Dergisi editörleri tarafindan sektörün-deki binlerce buluş arasından birinci seçilerek YILIN EN İYİ BULUşU ödülünü aldı. Oceanic in yıllar önce NASA’ya Astronot egitimlerinde kullanılmak üzere ilk sinyal vericili dalış bilgisayarını üretmesiyle başlayan ve geçen sürecin sonunda dalış bilgisayarları teknolojisinde son nokta olarak kabul edilen maskenin içindeki bir LCD ekran bütün dalış bilgilerini ve sinyal vericili tüp baglantısı sayesinde tüpünüzdeki hava ile ilgili hesaplamalarıda görebilmenizi saglıyor. Üç yıllık askeri kullanım hakkının dolmasıyla 2007 Mayıs ayında sportif dalıcıların kullanımına uygun olarak satışa sunulacak olan H U D (Heads Up Display) maske şimdiden büyük talep görüyor. Maskenin komple sistem olarak Avrupa satış fiyatı 1500 Avro olacak (KDV dahil).

  Detaylı bilgi için tıklayın


  ASKERİ ÖZEL KUVVETLER ARTIK DATAMASK'SIZ SUYA GİRMİYOR!

  şimdi sizde Datamask ile dalabilirsiniz. DATAMASK HUD’dan, yani maskenin içine yerleştirilmiş tüp baglantılı bir dalış bilgisayarından bahsediyoruz ! DATAMASK’ın içinde, minyatür bir likit kristal ekran (LCD), patentli okuyucu paketi,mikro işlemci, derinlik ölçer, kablosuz tüp basınç alıcısı, dalıcı tarafından degiştirilebilir pil ve kontrol yazılımı bulunmaktadır. Minyatür LCD ekran sayesinde dalışınıza odaklanabilirken aynı zamanda derinlik, dip zamanı, tüp basıncı bilgileri ve kalan dalış zamanı gibi hayati bilgilerinizi de kaçırmaksızın görebilirsiniz. LCD ekranın üstündeki optik cam bilgileri açık ve büyük şekilde görmenizi sağlarken, buğu, su girmesi gibi doğal şartlardan ve göz bozukluklarından etkilenmiyorsunuz.  S i p a r i ş k a y ı t l a r ı m ı z b a ş l a m ı ş t ı r .

  Maske içersinde Dijital Optik Sistem

  Kablosuz Hava Bağlantısı Teknolojisi

  Geliştirilmiş Serbest Dalış Modu

  Patentli Kalan Hava Zamanı Algoritması

  Kullanılabilecek Kalan Hava Zamanı Göstergesi

  Kalan Dalış Zamanı

  Geri Dönüş İçin Kalan Hava Zamanı Gösterge ve Alarmı

  İri rakamlar.

  Sesli Alarmlar

  Dalış sırasında açılıp kapatılabilir, süresi ayarlanabilir sesli alarmlar.

  Hava veya Nitrox

  Oceanic Kişisel Dalış Bilgisayarı Algoritması

  Kişiye göre İhtiyatlı Dalış Hesaplama Kurulumu

  "Ayarlanabilir Algoritma”

  Ayarlanabilir Derinlik ve Süresiyle Emniyet Deko göstergesi.

  Hızlı Kurulabilir Kullanıcı Arabirimi

  Tarih ve Zaman Göstergesi

  Alphanumerik ekran

  Otomatik İrtifa Dalış Modu

  Kullanıcı Değiştirebilir Piller

  Hot Swap, Pil Değişiminde Hafıza Korunması

  4 saat uçuş zamanı geri sayım ve Hesaplanmış Nitrojen Atılımı Geri Sayacı

  Derinliğe Bağlı Çıkış Hızı Hesaplanması

  Süresi Ayarlanabilir OceanGlo® Işık

  Son 24 Dalış Kaydı Direkt Ekrandan Görülebilir

  Tarih Modu

  OceanLog® PC Yükleme ve Kurulum Ayarları için Kullanıcı Arakablosu.

  Geyç Modu

 • #2
  20 yıllık rüya gerçekleşti nihayet...
  şimdilik biraz pahalı ama değer doğrusu

  dalışa yeni başladığım yıllarda üzerinde çalışıyorlardı, arkadaşlarla yakında bitirirler diye bekledik, bekledik... kısmet bu yıllara imiş.

  Yorum yap


  • #3
   Cevap: Datamaks Hud

   budamı olacaktı demekten başka ne diyebilirim. mesala balık güdümlü zıpkın şişi , veya hedef almayı ve aradaki mesafeyi ölçen bir lazer nasıl fikir ama.. olmaz demeyin belkide birileri yapmaya başlamıştır çoktan..
   En son düzenleyen hasan_akgül; 26.Mart.2008, 22:57.

   Yorum yap


   • #4
    Cevap: Datamaks Hud

    Asl? hasan_akgül taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
    budamı olacaktı demekten başka ne diyebilirim. mesala balık güdümlü zıpkın şişi , veya hedef almayı ve aradaki mesafeyi ölçen bir lazer nasıl fikir ama.. olmaz demeyin belkide birileri yapmaya başlamıştır çoktan..
    walla ben bunları tuttum kaya altında gızlenmıs balık bulucu
    su altı radar
    teknelerden korunmak amacı ıle su ustu radarda eklene bilir
    hatta bu kadar yapmışlar bari dalısa gectıgımızde ekrana kırmızı bır yazı cıksın mesela burda balık yok lutfen meranızı degıstırın
    balık oldugundada hani sana rasgele aslanım tam yerındesın

    Yorum yap


    • #5
     Cevap: Datamaks Hud

     mauhauh kopardın suat abi

     Yorum yap


     • #6
      Cevap: Datamaks Hud

      akılma gelen bir rün dü kafamda proje olarak canlandırıyordum ama zaten yapılmış fakat ekran olarak otomobillerdeki (uçaklar da ilk di gerçi ) cama yansıtılmış düşünmştm
      Ça?da? KOLDA?

      0536 889 70 85

      1978
      ?zmir

      Yorum yap

      Haz?rlan?yor...
      X