Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Suunto D6

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Suunto D6


  Suunto D6 değişik seviyelerdeki dalgıçlar için geliştirilmiş bir dalış bilgisayarıdır. Üç çalışma modu, gaz seçim fonksiyonu, entegre edilmiş dijital pusulası ve Suunto RGBM derinlik durağı algoritmasının kombinasyonu D6'yı en geniş kullanım alanına ve en zengin özelliklere sahip dalış bilgisayarlarından biri haline getirir. Derinlik, zaman, yön ve dekompresyonla ilgili tüm ihtiyacınız olan bilgileri bir saatin ekranında gömenizi sağlar. Çalışma modlarına göre aldığınız spesifik bilgilere ek olarak, Suunto D6 verilerinizi daha sonraki analizleriniz için kayıt eder ve saklar. İndirilebilir Suunto Dive Manager PC yazılımı sayesinde dalış performansınızı görüntüleyebilir, karşılaştırabilir ve analiz edebilirsiniz. Suunto D6'nın 3 adet dalış modu vardır: Air, Nitrox ve Gauge. Air mode dalış esnasında standart hava ile, Nitrox mode 1 veya 2 nitrox karışımlarıyla ve Gauge mod bir dip timerı olarak kullanılmak amacıyla hazırlanmıştır. Nitrox moddayken, daha yüksek bir oksijen yüzdesi seçerek dekompresyonu hızlandırabilirsiniz. İki gaz karışımını (21 ve 99% arası oksijen ile) önceden hazırlayabilirsiniz ve her ayrı gaz için PO2 değerlerini ayarlayabilirsiniz. Dalış esnasında kullanım olanağı olan gaz karışımları arasında seçim yapmak hızlı ve kolaydır. Gaz seçimi sadece seçilmiş maksimum PO2 limitleri ile uyuşan gazlarda mümkündür. CNS and OTU değerleri OLF bar grafiğiyle görülebilir. Gauge modda, Suunto D6 bir dip sayacı olarak çalışır, ayrıca kesin profil eşlemesi ve yer imleme fonksiyonu sağlar. Reset fonksiyonlu dalış timerı dalış zamanını dakikalarla ve saniyelerle gösterir. Bu özellik dip zamanları için kesin zamanlama ve dekompresyon duruşları için son derece kullanışlıdır. Entegre edilmiş dijital pusulaya hem zaman modunda hem de dalış modunda erişebilirsiniz, bu pusulanızın özelliklerinden karada da yararlanmanızı sağlar. Suunto D6 bir rüzgar gülünün grafiksel bir sunumunu yapar. Rüzgar gülü kardinal ve yarı kardinal noktaları gösterir ve o an ki yönünüz sayısal olarakta gösterilir. Yönleme kilitlenerek seçtiğiniz bir rotayı takip etmenize yardımcı olabilir.
  Ürün Özellikleri :
  Güç : Batarya gücü göstergesi, düşük batarya uyarısı.
  Su Geçirmezlik : 150m.
  Çalışma Sıcaklığı Aralığı : 0°C ~ +40°C
  Nitrox : Dalış esnasında gaz seçimi, CNS% + OTU hesaplaması (OLF), Max PO2 ayarlaması, O2 % ayarlaması.
  Dalış : Kişisel ayarlama, yükseliş zamanı göstergesi, tam dekompresyon verisi, irtifa ayarlaması, derinlik durakları, Nitrox modu, Gauge modu, Saat modu, güvenlik duruşu, ısı göstergesi, saniyelerle dalış süresi, logbook hafızası, maksimum derinlik göstergesi, Air modu, saniye değerleriyle profil eşleme, yükseliş değeri monitörü/alarmı, sesli alarm, bir ömürlük geçmiş hafızası.
  Pusula : Rehberli kalibrasyon, yön izleme, sapma ayarlaması, kardinal yön belirleme, grafik rüzgar gülü, derecelerle yön belirleme.
  Kronograf : Kronometre.

 • #2
  SUUNTO D6 ve D9 KULLANICILARININ DIKKATINE  Suunto, D6 ve D9 dalis bilgisayarlarinda kullanilan yazilimda bir hata tespit etmistir. Bu hata, dalis bilgisayarinin dalis suresini olcmesi sirasinda cok ender olarak yanlis olcume sebep olabilmektedir. Bu da dalici icin az da olsa bir risktir.

  Demas'tan yapılan açıklamaya göre

  "Gerceklesme olasiligi %0,6 olan bu hatanin duzeltilmesi ve yenilenen yazilimin yuklenmesi icin lutfen bilgisayarinizi en kisa surede bize ulastirin.

  Yeni yazilimin yuklenmesiyle beraber, bilgisayarinizin pili yenilenecek ve bilgisayariniz tumuyle teste tabi tutulacaktir.

  Bilgisayarinizi bize gondermeden önce bugune kadar yaptiginiz dalis kayitlarinizi masaustu veya dizustu bilgisayariniza aktarmanizi tavsiye ederiz.

  Istenmeyen durumlarla karsilasmamaniz icin, dalis bilgisayarlarinizla bize gondermeden once yeni dalis yapmamanizi onemle rica ederiz.

  Daha fazla bilgi icin www.suuntoservice.com/safetynotice/diving adresini ziyaret edebilirsiniz.

  Isbirliginiz icin simdiden tesekkurler"

  Demas Spor Malzemeleri Tic.San.Ltd.Sti.
  Göztepe hamle sok.No:7
  34732 Kadiköy - Istanbul/Türkiye
  Tel : +902164115975
  Fax: +902163685489
  e-mail: info@demasspor.com

  Yorum yap


  • #3
   aklıma bir şey geldi çeşitli kullanıcıların yaptığı firmware ile mesela stinger a d4 özellikleri eklenmezmi sensörler aynı yazılım sonucunda neden olmasın diyorum yazan vardır elbet k750 ye walkman yazılı yükleniyordu gibi gibi içeriğini iyice araştırayım =) çünkü birinde bi mode var birinde yok teknik bir artı yok gibi yani demek istediğim

   Yorum yap


   • #4
    Cevap: Suunto D6

    Asl? Enyalios. taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
    aklıma bir şey geldi çeşitli kullanıcıların yaptığı firmware ile mesela stinger a d4 özellikleri eklenmezmi sensörler aynı yazılım sonucunda neden olmasın diyorum yazan vardır elbet k750 ye walkman yazılı yükleniyordu gibi gibi içeriğini iyice araştırayım =) çünkü birinde bi mode var birinde yok teknik bir artı yok gibi yani demek istediğim
    Aslında Stinger'da free dive modu var ve D4'de özelliklerin hepsine sahip olmasının yanında bide hava,nitrox,irtifa ve bottom time(geuge) modları var.Ama sizin sözlediğinizde bir noktada doğru ancak burda işletim sistemi yani makinanın işlemcisi ve hafızasınında yeterli olması lazım yani stinger'a D4 yazılımını isterseniz yükleyebilirsiniz ama stinger'daki yazılımı bence D4'e yükleyemezsiniz gibime geliyor.Yada bulduğunuz her hangi bir dalış algoritmasının mesela Trimix bilgisayarı için yazılmış bir algoritmanında Stinger'de düzgün çalışması beklenemez bence.

    Yorum yap

    Haz?rlan?yor...
    X