Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Su altında saatin düğmelerine basmak

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Su altında saatin düğmelerine basmak

Merhaba,

Dalış saatinizin düğmelerine su içerisinde basıyor musunuz?
    Ümit Pasin
    1978 BURSA

Cevap: Su altında saatin düğmelerine basmak

merhaba su içerisinden kasit. dipteyken mi yoksa satihtayken mi ? dipteyken saatin tuslarina odaklanmaktan ziyade baliga odaklaniyoruz... herkes ortalama nefes süresini biliyordur. satihta iken bir kac daliş öncesi zamanlarina bakmak için basilabilir..
    ONUR ALTINKOÇ
    1985 ?STANBUL

Yorum yap

Asıl öğrenmek istediğim basılı düğmeden içeri su girip girmediği. Bende Salvimar One var. Kullanım kılavuzunda basmayın yazıyor. Bu zamana kadar basıyordum ancak son dalışta sol alt düğmeden çok az su aldı. şu an çalışıyor. Umarım böyle devam eder.
      Ümit Pasin
      1978 BURSA

Yorum yap

Bende bir kez denedim suunto d4 i novoda ama sanki düğme çalışmıyordu basınçla alakalıdır diye ellememiştim gerçi saati sattım ama sanırım çalışma prensipi farklı olabilir ...
        Fatih
        ?stanbul
        1978
        Adam olmak bir gruba dahil olmak de?il bir duru?a sahip olmakt?r.

Yorum yap

Arkadaşlar, saatinizde arkasında falan manyetic switch yazıyorsa sıkıntı olmaz. Zaten dalış saatlerinin %90 ı manyetik switchlidir. Yani bu dalış fenerlerindeki gibi düğme ile saat arasında saatin kasası vardır ve iletişim manyetik yolla sağlanır. Böylelikle içeri ve dışarı hava ve su giriş çıkışı kapalıdır yani istediğiniz kadar basın yada basmayın su zaten düğmeden içeri sızar. Manyetik switch li modellerde saatinizi tatlı suyla durularken ılık suya batırıp bütün tuşlara birkaç kez basarsaniz içeri tatlı su giriş çıkışı yapmış olur ve tuz birikintileri v.s. yide temizlemiş olursunuz. Saatinizin tuşları daha uzun ömürlü ve daha düzgün işlev görmeye devam edecektir.
          sigpic

"Sadece Rüku'da E?ilir, Secdede Diz Çökeriz"
          Halil Kafkas

Yorum yap

Merhaba,
            dalış saatleri'nin butonlarına su ile temas etmesinden sonra basılması tavsiye edilmez,derinde bu işlemi yapmak saat için daha da sakıncalıdır.Dalış saatleri genelde suyla temasından sonra sensörler yardımıyla otomatik olarak dalış moduna geçer(Suunto ,Citizen promaster,Quantum gibi) Casio'nun bazı modelleri de kullanıcı dalış öncesi saati dalış moduna alır.Saat kullanıcı tarafından dalış moduna alınan bir modelse,saat suya temas etmeden dalış moduna alınmalıdır,su altında saatin butonuna basıp KESİNLİKLE dalış moduna almayınız.
            Saatlerde su geçirmezlik kapak ve butonlar da kullanılan 0-ringler sayesinde mümkündür,dalış saatleri'nin kapaklarında bu durum 0-ringlerin güçlendirilmesi butonlar da ise sayısının artırılması ile olur(kapakta 1 adet,butonlarda 3'er adet).
            Bugüne kadar dalış saatlerinin butonlarında "manyetik switch"sistemi kullananı görmedim,bu yüzden dalış saatlerinin butonlarına SUALTINDA KESİNLİKLE BASMAYIN.
            ADNAN HAYRETDA?
            BALÇOVA/?ZM?R
            1968

Yorum yap

Merhaba,
              dalış saatleri'nin butonlarına su ile temas etmesinden sonra basılması tavsiye edilmez,derinde bu işlemi yapmak saat için daha da sakıncalıdır.Dalış saatleri genelde suyla temasından sonra sensörler yardımıyla otomatik olarak dalış moduna geçer(Suunto ,Citizen promaster,Quantum gibi) Casio'nun bazı modelleri de kullanıcı dalış öncesi saati dalış moduna alır.Saat kullanıcı tarafından dalış moduna alınan bir modelse,saat suya temas etmeden dalış moduna alınmalıdır,su altında saatin butonuna basıp KESİNLİKLE dalış moduna almayınız.
              Saatlerde su geçirmezlik kapak ve butonlar da kullanılan 0-ringler sayesinde mümkündür,dalış saatleri'nin kapaklarında bu durum 0-ringlerin güçlendirilmesi butonlar da ise sayısının artırılması ile olur(kapakta 1 adet,butonlarda 3'er adet).
              Bugüne kadar dalış saatlerinin butonlarında "manyetik switch"sistemi kullananı görmedim,bu yüzden dalış saatlerinin butonlarına SUALTINDA KESİNLİKLE BASMAYIN.
              ADNAN HAYRETDA?
              BALÇOVA/?ZM?R
              1968

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
              X