Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Bitmeyen çınlama.

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Bitmeyen çınlama.

Çok yakın bir arkadaşımın evde düşerek Başlayan kulak kristali sorunu uzman bir doktor Tarafından yerine getirilmiş ama sonrasında bir kaç prof. Ve konusunun uzmanı kbb ciye görünmesine rağmen kulak çınlaması bitmemiştir.Zaman zaman başdönmesi eşliğinde çınlamalar özellikle Dalış sonraları artarak devam ediyor.Konu hakkında bilgisi belgesi deneyimi olan tüm arkadaşlardan yardım ve öneri bekliyoruz.

Cevap: Bitmeyen çınlama.

Ben de aynı dertten muzdaribim.Avdayken yakınımda silah aatıldı.2 aydır cinlama var kulağımda

Yorum yap

Asl? Kemal COşKUN taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
      Ben de aynı dertten muzdaribim.Avdayken yakınımda silah aatıldı.2 aydır cinlama var kulağımda
      askerde arkadaşım g3 ile atış sırasında yakın durduğu için kulağı etkilenmişti ama onunki iki ay sonra geçmişti inşallah seninki de geçer muhtemelen geçicidir ama doktora gözükmekte fayda var , volkan bey arkadaşınız içinde acil şifalar diliyorum benimde kulak sorunum olduğu için derin dalışı yapamıyorum karakıyı sadece
      ----------------------------

ERKAN B?LG?N - ?STANBUL
      1979

b?rak beni bo?ulay?m! gözlerinin tam içinde!
      dibe vurup da??lay?m! ihtimaller denizinde..

Yorum yap

Asl? iskorpitiskorpit taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
        askerde arkadaşım g3 ile atış sırasında yakın durduğu için kulağı etkilenmişti ama onunki iki ay sonra geçmişti inşallah seninki de geçer muhtemelen geçicidir ama doktora gözükmekte fayda var , volkan bey arkadaşınız içinde acil şifalar diliyorum benimde kulak sorunum olduğu için derin dalışı yapamıyorum karakıyı sadece
        Dalista bir sıkıntı olmuyor ama özellikle sessiz ortamlarda rahatsiz edici

Yorum yap

doktora gozukmekte fayda var belkide bir kulak damlasıyla çözekcek sorunu geçmişler olsun şimdiden . benim kulaklarıma tüp takıldı çocuk yaşta , kulaklarım eşitlenmiyor 3 metreden sonra acaip sıkıntı oluyor derını zorlıyamıyorum ama karakıyı bana yetiyor istediğim balığı alıyorum : )
          ----------------------------

ERKAN B?LG?N - ?STANBUL
          1979

b?rak beni bo?ulay?m! gözlerinin tam içinde!
          dibe vurup da??lay?m! ihtimaller denizinde..

Yorum yap

Emenike mi yoksa
            Geçmişler olsun.
            Türkay Demiro?lu
            ?stanbul-F?nd?kzade
            01.03.1967
            0 Rh+

Yorum yap

Türkay abi rakı damlatsak geçermi ? Kemal bey bende bir av sırasında sağ kulağımın sinirlerini tahrib ettim 2006 dan beridir çınçın öter alıştım artık.

Yorum yap

aynı sorun bende de var acemice bir hevesle zamanında motor ve arabama taktığım abarth/performance egzozlar yüzünden kulaklarım sürekli çınlar oldular,sessiz ortamlarda hele gece başımı yastığa koyduğum zaman ki rahatsızlık tarif edilemez,günlük yaşantımda pekte farkında olmuyorum alıştım sanırım ama sessizlikte kulağımda sivrisinekle yaşıyor gibi hissediyorum,belki 7/8 yıldır böyleyim ve doktora gitmedim gidipte çaresini gören varsa bi haber versin bir cesaret olur belki bizim gibilereDalışta ve ya normal işitmede bir sorun yok ama extradan çınlaması da sinir yıpratıyor

Onur KIRÇAKCI
                Alaçat? - Çe?me - ?ZM?R
                1986

Yorum yap

Tınnitus , çeşitli sebeplere bağlı olarak geçici yada kalaıcı olarak insanların %60 ını etkileyen bir olaymış , Ben kendimi bildim bileli kulağım çınlar , herhangi bir kazadan sonra başladıysa zamanla geçme ihtimali var fakat benim gibi nedensiz bir çınlama ise işiniz zor , Ben konuyu çok araştırdım kesin bir tedavisi yok , alternatif tedavileri var ama garantisiz , Bu çınlama psikolojiniizi etkileyecek kadar fazlaysa alternatif yöntemleri deneyin derim , fakat sadece sessiz ortamlarda kulağınızın çınlamasını duyuyorsanız fazla kafaya takmayın derim , düşündükçe çınlama yükseliyor sanki :d birde yorgun zamanlarda çınlamamın şiddeti artıyor , zor bir dalış geçirip çok yorulduysanız çınlamada şiddetleniyor , Ben kafaya takmıyorum düşünmediğim sürece çınlamayı duymuyorum , Arkadaşınıza geçmiş olsun umarım yakın zamanda atlatır.
                  EMRE UÇKAN
                  ADANA 1978
                  AB +

Yorum yap

Çınlama gerçekten sinir bozucu birşey bendeki sürekli değişken artıyor azalıyor. Arttığında sesli ortamlarda bile çınlama sesini duyabiliyorum. Kbb uzmanı tavsiyesi ile birkaç kez Odyometri testine girdim. Bende 3000 hz civarında azda olsa işitme kaybı var. Yaşa göre normal sayılıyor. Ama çınlamanin kesin tedavisi yok. Alternatif tedaviler var. Bitkisel icerikli bazı besin takviyeleri tavsiye ediliyor. Ancak sgk bunları odemiyor ve fayda görmek için çok uzun süreli kullanım gerekiyor. Bana verilen ginko bitkisi yaprakları ndan üretilen bir ekstrakt. Faydası kendinizi gün boyu enerjik hissediyorsunuz ama uzun süredir kullanmadığım için henüz cinlamaya etkisi test edemedim.
                    Yusuf Esin
                    Edremit, Bal?kesir
                    esinyusuf@gmail.com

Yorum yap

Re: Bitmeyen çınlama.

diiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii... sağ kulağım, susmuyor.
                      Mares Cyrano Evo Hf 110 mod-ys.
                      Mares Cyrano 70 mod-ys.
                      Aguatto...
                      Yusuf SOYSAL
                      1984 MERSIN

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                      X