Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Kulak Eşitleme Korkusu

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• haomauru
    yan?tlad?
    Cevap: Kulak Eşitleme Korkusu

yutkunmayı dene , dişlerini sık ve yutkun dilin otomatik olarak sinüs kanallarına basınc yapar ve rahatlarsın , olmaz ise doktora sinüs kanallarını kontrol ettirmen faydalı olur

Bir yorum yaz:

• Efekan
    yan?tlad?

dayıyı dinledim ama birşey anlamadım. Allahtan görsel anlatmış arada )
    en temizi ağız kapalı, alt çenemizi geriye doğru iterek oluyor, kulaklarda baskıyı hissedeceksiniz.

Bir yorum yaz:

• dowso
    yan?tlad?

Bencede bu frenzel en temizi

Bir yorum yaz:

• Matiz
    yan?tlad?

Asl? engin_drmz taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
    zorlamadığım için bugüne kadar başarısız oldum ya gerekli basııncı vermiyorum korkudan yada teknikte bir hatam var.
    Frenzel tekniği - ilk başta burnu kapatın dili bir piston gibi gırtlaga geriye doğru bastırın devamlı çalışın zaten doğru hamleyi tekrar yaparak bulacaksınız daha sonradan burnu kapatmadan bile yapabilirsiniz ama o biraz tecrübe istiyo ben yapamıyorum

Bir yorum yaz:

• engin_drmz
    yan?tlad?

zorlamadığım için bugüne kadar başarısız oldum ya gerekli basııncı vermiyorum korkudan yada teknikte bir hatam var.
    Asl? Cengizhan GÜVENÇ taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
    Aynı korku bende de vardı burnu kapatıp hava veremiyorumdum ben de ilk dalmayı öğrendiğimde uyguladığım yöntemi kullanıyorum yutkunurak eşitliyorum. Bir yerde daha okumuştum dilinizi geriye doğru çekip üst damağınıza yapıştırın ve yutkunun isterseniz bir elinizlede burnunuzu kapatın. şnorkeli dalarken çıkarın derler ama ben çıkarmadığım zaman daha rahat eşitleme yapıyorum. eşitlemeden sonra çıkarıyorum bir deneyin zorlamayın ama ben zorlandığım açamadığım zamanlar dibe inmek için zorlamıyorum yukarı çıkıp dinlendikten sonra tekrar deniyorum 5. 6 . denemede açıldığı oluyor bende buna anlam veremiyorum

Bir yorum yaz:

• engin_drmz
    yan?tlad?

Frenzel tekniğini araştırıp artık bu işi çözsem iyi olacak.teşekürler

Asl? cenknehir taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
    Engin senin yaşadığını yıllarca yaşadım, en sonunda frenzel tekniğini öğrendim. Başlarda harekete alışmak zor oluyor ama sonra refleks haline geliyor.

Bu video benim bulabildiğim en güzel video idi ve bana çok yardımı oldu.

Bir yorum yaz:

• Cengizhan GÜVENÇ
    yan?tlad?

Aynı korku bende de vardı burnu kapatıp hava veremiyorumdum ben de ilk dalmayı öğrendiğimde uyguladığım yöntemi kullanıyorum yutkunurak eşitliyorum. Bir yerde daha okumuştum dilinizi geriye doğru çekip üst damağınıza yapıştırın ve yutkunun isterseniz bir elinizlede burnunuzu kapatın. şnorkeli dalarken çıkarın derler ama ben çıkarmadığım zaman daha rahat eşitleme yapıyorum. eşitlemeden sonra çıkarıyorum bir deneyin zorlamayın ama ben zorlandığım açamadığım zamanlar dibe inmek için zorlamıyorum yukarı çıkıp dinlendikten sonra tekrar deniyorum 5. 6 . denemede açıldığı oluyor bende buna anlam veremiyorum

Bir yorum yaz:

• cenknehir
    yan?tlad?

Engin senin yaşadığını yıllarca yaşadım, en sonunda frenzel tekniğini öğrendim. Başlarda harekete alışmak zor oluyor ama sonra refleks haline geliyor.

Bu video benim bulabildiğim en güzel video idi ve bana çok yardımı oldu.

Bir yorum yaz:

• engin_drmz
    bir konu ba?latt? Kulak Eşitleme Korkusu

Kulak Eşitleme Korkusu

Kulak eşitlemeyi 8 yıldır beceremiyorum Herhangi bir sağlık probleminden dolayı mı yoksa korkudan mı bilmiyorum. Sanki eşitlemek için çok zorlarsam kulak zarım dışa doğru yırtılacak sanıyorum ve başarısız bir şekilde yüzeye çıkıyorum. Benim yaşadığım problemi zamanında yaşamış ve çözmüş olan varmıdır.
Haz?rlan?yor...
X