Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Sualtı ile İlgili Kbb Uzmanı Tavsiyesi

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Sualtı ile İlgili Kbb Uzmanı Tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır kulak sorunuyla boğuşuyorum ve bir türlü eski sağlığıma kavuşamıyorum. Bu konularda uzman doktor tavsiyesine ihtiyacım var.

Önce yaşadığım sorunu anlatayım:

15metrelerde avlanıyorken rahat rahat , yeni bir dalış için aşağı süzelmeye başladığım esnada ensemde müthiş bir ağrı hissettim ve dibe gitmeme engel oldu. Bir iki deneme daha yapıp (kulaklarımı da basınç atmak için zorlayarak) başarılı olamayınca dalışı sonlandırdım.

Doktora gittiğimde kulak zarımın zarar gördüğünü söyledi. 15 gün dalış yapmadım ve antibiyotik kullandım. Doktorum zarın iyileştiğini dalabileceğimi söyledi. Dalış başlangıçta iyiydi ama sonra sonra basınç atmakta zorlandım ve sonunda yine aynı sorun ortaya çıktı. Yine ensemde müthiş bir ağrı ve dibe gidememe...

Tekrar doktora gittim. Zarlarda sorun olmadığını ama kanalların sağlıklı işlemediğini ve yapılacak bir şey olmadığını zorlamamam gerektiğini zamanla geçeceğini söyledi. Bir hafta dalmıyorum sonra deniyorum ama aynı sorun yine ortaya çıkıyor. 2 haftadır yine dalış yok...

Benzer sorun yaşyan veya konuya dair bilgisi olan arkadaşlar varsa öğrenmek isterim. Bu konularda uzman tanıdık doktor tavsiyesinde ( Samsun olursa çok kolay olur benim için) bulunursanız müteşekkir olurum.

Not: Sorunuma çözüm bulacak doktor balıktan yana ihya edilecektir
    Murat DURAN, S?NOP
    Sinop Anadolu Ö?retmen Lisesi
    Türk Dili ve Edebiyat? Ö?retmeni

Cevap: Sualtı ile İlgili Kbb Uzmanı Tavsiyesi

Geçmiş olsun Murat bey aynı problemi bende yaşıyorum. İyi bir doktor bulup tedavi anlamında inşallah bir sonuç alabiliriz.
    Ümit TURGUT
    TRABZON
    0RH+
    Hiç bir bal?k seni bekleyen ailenden önemli de?il ZIPKINCI.
    05057798635

Yorum yap

Doçent doktor Çağlar Çallı hocam hem kulak burun boğaz baş boyun cerrahi uzmanı hem de aynı zamanda bir zıpkıncıdır. Ekol kulak burun boğaz çiğli İzmir de görev yapıyor kendisi. Gelirseniz selamlarımı iletirseniz sevinirim..
      sigpicRifat KARABABA (ab rh+)

?zmir

Yorum yap

Asl? wolfenstein09 taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
        Doçent doktor Çağlar Çallı hocam hem kulak burun boğaz baş boyun cerrahi uzmanı hem de aynı zamanda bir zıpkıncıdır. Ekol kulak burun boğaz çiğli İzmir de görev yapıyor kendisi. Gelirseniz selamlarımı iletirseniz sevinirim..
        Sharks mı diyelim selamda ?

Yorum yap

Geçmiş olsun,

Anladığım kadarıyla önceden böyle bir şey yoktu, sonradan oluştu. Kanalların daralması başka bir şeyin yan etkisi olabilir. Eğer böyle ise zamanla geçer diye düşünüyorum. Unutmayın vücudun kendi kendini onarma mekanizması vardır. Biraz yavaş çalışıyor olabilir ama bence en sağlıklı tedavi yöntemi budur. Size düşen şey vücudun verdiği sinyallere uyup onu fazla zorlamamak olmalıdır. Yediğiniz içtiğinize dikkat eder, fazla klimalı ortamda bulunmazsanız bence doktora gerek kalmaz. Naçizane görüşümdür.

Tekrar geçmiş olsun.
          Mesut Peynirci
          Marmaris/Mu?la

Denizde efelik olmaz. (Marmaris atasözü)

Yorum yap

Teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için. Evet yıllardır ilk kez böyle bir sorunla karşılaştım. Elimi burnuma getirmeden atardım basıncı. O kadar rahattım yani ...
            Murat DURAN, S?NOP

Yorum yap

Murat hocam , kulak kanallarim kapandiginda cirrus diye bir ilac kullandim , kanallari genisletip rahatlatiyor. Dr tedavi bittikden sonra dalis gunu oncesindeki aksam 1 tane icersem dalisda rahat edecegemi soylemisti , yada dalis oncesi iliadin siprey kullanabilursin demisti. Ama iliadin sadece hafta da bir dalis icin onerdi ,
              sigpic

Muhsin YILDIRIM
              1975 - ?STANBUL / ATA?EH?R
              530 822 13 96
              MARES V?PER 75
              YAKAYASUB GHOST HUNTER 82
              MARES V?PER PRO 100
              AZMAN PRO 100

Yorum yap

Asl? dowso taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                Sharks mı diyelim selamda ?
                Anlayamadım Engin mesajını kardeşim..
                sigpicRifat KARABABA (ab rh+)

?zmir

Yorum yap

Asl? wolfenstein09 taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                  Anlayamadım Engin mesajını kardeşim..
                  Hatlar karışmış abi sorry

Yorum yap

Güncel
                    Murat DURAN, S?NOP

Yorum yap

Murat Hocam çok büyük geçmişler olsun. Kulak çok önem isteyen bir durum, bizler için. Özellikle dalış başlı başına, sorunun ilk kaynağı oluyor. Ya sinüsler açılmayınca, veyahut kulağa giren sular ile mikrop, mantar bulaşınca sorunlar başlıyor. Kulak yırtılması, ses kaybı, sürekli vede kalıcı çınlamalar, hatta denge kaybına sebep olabilecek, vertigo gibi durumlara maruz kalabiliriz. Ama ilaç kullanımı vede özellikle; tedavi sürecinde dinlenmek ve vücudun kendini onarmasına zaman tanımak çok önemli. Bu süreçte kulağı asla zorlamamak, içine banyoda dahi su kaçırmamak, gerekiyor. Bu süre 15 gün ile 3 ayıda bulabilir. Gerekirse bir yıl olsun. Yeterki; sonrasında tekrardan dalabilmek için sabırla beklemeliyiz. Ben bir kaç defa sorunlar yaşadım. Ömür boyu hiç dalamamaktansa, bir süre dalmamayı göze alıp dikkat ettim. Sonuçta sağır olma riski de var. Bunun için hiç acele etme!. Sabret! kulak, kendi kendini çabuk düzelten bir parçamız. Bu zaman içerisinde sinüslerinide temizleyecek bitkisel karışımlar kullanabilirsin. Sonuçta sinüsler açılmayınca, zorladığımız için bu sorunları yaşıyoruz. Sinüs tomografisi ile kanallarında ne kadar tıkalı olduğunu öğrenebilirsin.

Unutma! şimdilik sakın dalış yapma!. Ben sırf dalabilmek için kulağıma su girmesin diye kulak tıpası kullanarak, sığlarda dibe inmeden kıyı kıyı baskın ile de gezindiğim oldu. Hırs bazı noktalarda eşitleme yapmadan, azcık basınca dayanabildiğim derinliklere de kulak tıpası ile dalmaya çalıştığım oldu. Bunlar hep yaptığımız yanlışlar. Asıl yapmamız gereken sabretmek. Zaman bize düzelebilmek için fırsatı verecektir.

Tekrardan çok çok geçmişler olsun, diyorum. Rabbim en kısa sürede acil şifalar versin, İnşaAllah.
                      BARI? TA?DEM?R 1974 A?RI
                      1974 KIBRIS BARI? HAREKATI ?SM?M?N KAYNA?I

Yorum yap

Maalesef bende de benzer bir sorun var dalışta kulağım esitliyorum yüzeye çıkarken tekrar eşitleme olmuyor ağrı ve hatta baş dönmesi dahi yapıyor. Samsun'da baya bir Dr ye gittim kanal daralması dediler alerji için sprey verdiler kanallar icin ilaç verdiler olmadı 1.5 ay dalmadim aynen devam ediyor malesef
                        RIZA ELVER Sinop-Samsun YAKAKENT

Yorum yap

Asl? kuzeyli57 taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                          Maalesef bende de benzer bir sorun var dalışta kulağım esitliyorum yüzeye çıkarken tekrar eşitleme olmuyor ağrı ve hatta baş dönmesi dahi yapıyor. Samsun'da baya bir Dr ye gittim kanal daralması dediler alerji için sprey verdiler kanallar icin ilaç verdiler olmadı 1.5 ay dalmadim aynen devam ediyor malesef
                          Dostum Samsunda görmen gereken 2 dr var Tunc üstün Ve Ali Haydar sağlam su an medicaldeler sanırım, ama daha önce duyum merkezindeydiler ikiside çok ilgili işinin ehli tecrubeli doktorlardır bende cok gezdim kbb cileri
                          1981
                          kaan serdar s.
                          rize

Yorum yap

Ali Haydar hocamda gittiklerimden biri sağol Kaan 5 yıl önce duyum merkezinde iken zarim delindiginde o müdahale etmişti ama buna çözüm bulamadi malesef
                            RIZA ELVER Sinop-Samsun YAKAKENT

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                            X