Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Su Dışında Sığ Su Bayılmasında İlk Yardım

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Cevap: Su Dışında Sığ Su Bayılmasında İlk Yardım

Arkadaslar mükemmel konulara değinmişsiniz..Önemli bir noktayı daha belirtmek isterim takdir edersiniz ki tıp her an gelişmekte Gönen beyin yazmıs olduğu kalp masajı ve suni solunum kombinasyonları su an dunya genelinde kabul gormus bulunan ilk yardım yonetmeliğine uygun olan kombinasyondur.Kombinasyondan kastım 15 kalp masajı / 2 soluk oranı gibi Masaj / Soluk oranı ... Ben Red Cross a bağlı çalıştığım için biliyorum bu oranlar , ilk yardım teknikleri bir kaç yıla bir buyuk değişiklikler gosteriyor haliyle tıp gelişiyor ... Ufak değişiklikler hayat kurtarabilir....Sevgili kardeslerim bu haliyle ogrenmek tabiki çok çok çok faydalı fakat imkanı olanların ilk yardımla ilgili kurslara katılmalarını mümkünse her yıl olmasada 2 3 yıla bir refresh etmelerini tavsiye ederim...
    Ve inanın allah gerek etmesin , ama bir gün bir hayat kurtardığınızda su içinde veya normal hayatda olsun çok kutsal birşey olduğunu daha iyi özümseyip bunun uğruna herşeyin harcanamasının olası we yerinde bir karar olduğuna kanâât getireceğinize inanıyorum....
    Saygılarımla Rahmi Uluç

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
    X