Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

en önemli belirgin

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• en önemli belirgin

sıg su bayılmasının gelmekte oldugunu çok kolay anlıya bilirsiniz:::
    bayılma olmadan bir dalış önce gözleriniz bir noktaya konsantre olamaz,gözunuz başka yerlere kaymaya başlar.Bunu kaydeye almayıp dekrar dalışa geçildiginde.aşağıda o aradıgınız tür balıgı görürsünüz(ben büyük orfoz gördüm)bu dalışı kesinlike sonlandırın.Çünkü kendini kapatmak üzere olan beyin o hep görmeyi umut ettigi balıgı canlandırır(hayal)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

ben sıg su bayılması geçirdim 3 kez de direkten döndüm.
    ---dalış esnasında bayılma geldigi zaman adeta kanınız sogur ve başınız dönerek bayılırsınız bu oldugunda gözlerinizi tam açıp kesinlikle aşağıya bakmayın ve kendinizi kaybetmemeye ugraşın.(birden yıkarı da fırlamayın durun kendınıze gelın (ama baş dönmesi durmaz) öyle çıkın.[/u][/b]

Dediğiniz belirtinin mutlaka oluşması gerekmez. Kesinlikle "Bu belirti oluşmadı demek ki SSB geçirmeyeceğim." diye düşünülmemeli. Bunlar olmadan da SSB olabilir. Dikkat.

Saygılar

Yorum yap

GEÇMİş OLSUN.O AşAMAYA GELMEMEK İÇİN KENDİ OTO KONTROLUMUZU YAPMALIYIZ DERİM.HİÇ BİR şEY İNSANIN SAĞLIĞINDAN ÖNEMLİ OLMAMALI.

Yorum yap

Her ne olursa olsun derinsuda aksuna yapanlarda risk çok büyüktür.
        Dalışa alışkın olmak bazen dezajantajdır.Derin suda aksuna yapmak zorundaysanız yukarda belli bir süre bekleyin. Derinsuda arama yaparak dalmalarda risk iyice azdır. En iyisi derin suda çok az sayıda dalış yapmak en iyisidir derim.

Yorum yap

Sevgili alan,

Anlaşılan sen bayaa hırslı bir arkadaşımızsın.
          Bir kez bayılma, 3 kez de direk...

Mesajı yazalı 1,5 yıl kadar olmuş. Umarım hırsını yenmeyi öğrenebilmişsindir.

Yorum yap

Cevap: en önemli belirgin

20 m. nin altındaki derin dalışlarda her dalış arasında 3 dakika dinlenme olmasını tavsiye ederim. Zaten bu söylediğimi cidtiye almayanlar bu iş için yeterince sabırlı değildirler. Sabırsız dalıcı kazaya açık bir dalıcıdır.

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
            X