Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

2 metre altında sığ su bayılması olurmu ?

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• 2 metre altında sığ su bayılması olurmu ?

Merhaba; yaz döneminde çakılların bitip kumun başladığı yerde max 2 mt hiperventilasyon yapıpta agaşon yapsam sıkıntı olurmu ? hiperventilasyon normal dışarıda 4/1 süremi uzatıyor ama denizde tabikide hiç yapmadım sığ su bayılmasın 2 metrede olacağını zannetmiyorum tabii ki siz üstatlarım daha iyi bilirsiniz lütfen yardım edin (imza kısmını ayarlayamadım hemen ayarlamaya calışcam)
    aa

Cevap: 2 metre altında sığ su bayılması olurmu ?

bi kaşık suda bile olur
    sigpic
    SSI L3
    N.Can B?NGÖL 1983
    ?ZM?R- Mordo?an

Yorum yap

Kara'da oturduğun yerde yani çömelerek yap hızla ayağa kalk yine olurrrrr yani yapma işte

Yorum yap

Hafta sonu 3 metrelerde avlaniyordum ve sezon girisinin hevesiyle baya bi suda kaldim haliyle istemsiz bir sekilde oksijene ihtiyacim oldugundan hiperventilasyon yaptim.benim o derinliklerdeki limitlerim 1:20 gibi surelerdi diyaframim kasilinca cikardim.dalisin baslararindada surelerim boyleydi dalis uzadikca bana acayip bir rahatlama geldi resmen nefes almaya ihtiyacim yok gibi hissettim bir o bukadar daha durulur diyordum kendime saate bir baktim 3 dakikaya yaklasmisim ve son 5-6 dalista o surelerde kendimi ne kadar tehlikeye attigimi farkettim ciktim hemen sudan.aman o hiperventilasyonun buyusune kapilma.

Yorum yap

Senkop veya hipoksi bırak 2metrelik suda su dışında bile oluşabilecek birşeydir, nefessiz kalmak ile alakalıdır.

Vaktin varsa bu konu hakkında aşağıdaki dökümanı okumanı tavsiye ederim.

Onerilen 60sn kurali
          En son düzenleyen bandixir; 19.Haziran.2013, 19:50.
          sigpic

?ener BANDIRMA
          ?stanbul - 1972
          60 sn yeterli.

Yorum yap

lütfen uzun süre ve derin dalış hevesi ile izlediğiniz videoların etkisinde kalmayın. bu spor insanın suya uyumu zaman içerisinde kendini geliştirmesi ve yapa bileçeklerini sınırlarını bilemesiyle alakalıdır. benim ilk dalışlarım 40 saniye cicarındadır ardından dinlenerek yaptıgım 2 dalışta bir dakika ortalarda 1.30 bu şüreleri gecmemeye calışırım ve her yüzeye cıkışta en az dipte gecirdigim sürenin iki katı dinlenirim. derin yada sıg su fark etmez sakin nefes almak ve sakin nefes vermek dalışlar arasındaki zamana dikkat etmek en önemlisi saatsiz ve badisiz dalmamak gerek . bunlar bir avcının zamanla ögrendigi tecrubelerdir umarım yazdıklarım genc arkadaslara yardımcı olur. asla hızlı nefes alıp ardı ardına nefes almayın ve vucudunuz size sinyaller vere bilir bir sorun oldugunu anlatmaya calışa bilir bunu dikkate almayıp dalışa devam etmeyin alkolli uykusuz hasta dalmayın ve kendi rekorumu kırıyım 20 ye 30 dalıyım diye macıralara atılmayın sizi sevenleri üzersiniz
            her dal?? bir k?tay? ke?fetmeye benzer biz nekadar ziyaretci olsakta bu geli? gidi?ler artt?kça bir parças? oldugumuzu dü?ünmekteyim denizler bizim onlar? koruyal?m
            serkan güne?
            1982

Yorum yap

Senkop yaşamazsan samba yaşarsın ve boğulmak için 1 karış suda yeterlidir kendini hiperventilasyonla kandırma.2 mt suda tutacağın 30 sn bile balık avlamak için yeterlidir.
              samet yi?ito?lu 23,01,1986

Yorum yap

Hepinize tek tek çok teşekkür ederim sağ olun valla bende bi yerde 15 mt altında gerceklesmez diye okudum gibi gelmişti emin olmak için sormuştum iyikide sormuşum.
                aa

Yorum yap

bu imza ayarı için bi link verebilirmisiniz bu arada
                  aa

Yorum yap

3 adımda imza kısmının düzenlenmesi

Yorum yap

Teşekkür ederim
                      aa

Yorum yap

bır sey yuzlerce kısı tarafından yapma dıye soylenıyorsa bence yapma kardesım

Yorum yap

3 metre derinlikte geçen yaz usta bir yüzücümüzü kaybettik.
                          O yüzden sizlere tavsiyem kararında dalmanız olacaktır.
                          İyi dalışlar.

Yorum yap

Karada bile yapma düşerken kafanı sert bir yere çarpma riski var.

Yorum yap

1 metrede snorkelle havanın irtibatını kesmessen yıllarca kıyıda dolanır ,bi kamyon balık vurur.keyfine bakarsın..

derdin ne_

derine dalmak mı..özel egitim al.. ama vefatın burda yayınlamaycak biçimde farklı bir platformda olsun.

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X