Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Ota Kulak İltihabı ve Yırtık Kulak Zarı Tedavisi

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Kullan?c?s?n?n Avatar?
    Misafir cevap verdi
    Cevap: Ota Kulak İltihabı ve Yırtık Kulak Zarı Tedavisi

Geçmiş olsun

Bir yorum yaz:

• Kullan?c?s?n?n Avatar?
    Misafir cevap verdi
    Cevap: Ota Kulak İltihabı ve Yırtık Kulak Zarı Tedavisi

Geçmiş olsun bende hala o hışırlar yutkununca kabarcık sesleri çıkıyor.Bunun çözümü nedir biliyor musunuz ?

Bir yorum yaz:

• kaan55
    bir konu ba?latt? Ota Kulak İltihabı ve Yırtık Kulak Zarı Tedavisi

Ota Kulak İltihabı ve Yırtık Kulak Zarı Tedavisi

Herkese merhaba, öncelikle hastalığımın evveliyatını yazarak başlamam daha faydalı olacak.Geçen sene yaz sonu orta kulak iltihabı olmuştum doktorum zarımda da 1 mm lik küçük bi delik olduğunu ve bi kaç ay içinde kendiliğinde kapanacağını söylemişti ve sadece antibiyotik yani ilaç yazıp göndermişti hatta kontrole bile çağırmamıştı ama yinede ben bi daha baksın diyerek ekstra para ödeyerek gitmiştim zarın kapanmaya başladığını filan söyleyerek yine başından savmıştı üstelik özel muane olmama rağmen.Kış sezonu boyu hiç dalmadım bu yaz da 2 metreyi hiç geçmedim zorlamadım kulakta problem olduğunu hissedebiliyordum ve sonunda ramazan öncesi son dalışımda kulağıma su kaçtığını hissederek dalışı sonlandırdım Allah dedim yine o uzun bezdirici süreç tekrar başlayacak endişeleriyle eve döndüm, kulağımın üzerine uzanıp üzgün şekilde suyun dışarı akmasını umut ederek beklemeye başladım. Bi müddet sonra kulağımda içten haraketlenmeler,hışırtılar,hava kabarcıkları,fokurdamalar vs. gibi seleri duymaya başladım her seste daha bi hüzünleniyordum.Neyse olayı daha fazla dramatize etmeyeyim zaten uzun olacak bu yazı.Bir kaç damla su çıkışı olduktan sonra doğrulup işime gücüme bakmaya karar verdim.O gün öyle geçtikten sonra ertesi sabah kulağımda tıkanıklık hissiyle uyandım yani bi önceki iltihabın başlangıç evresiydi moral iyice sıfırlandı aynı gün doktordan (sözüm ona dr.) randevu alıp muaneye gittim adam hatırlamadı tabi ne kadar ilgilendi ki hatırlasın hemen kendimi hatırlatıp sitem dolu şekilde derdimi anlattım yine aynı şekil eline aldığı küçük huni şeklindeki aletçikle baktı kulağıma iltihap dedi,kendimi zor tutuyordum,antibiyotik yazdı ben reçeteyi aldıktan sonra artık patladım ve geçen sene de şimdide özel muaneye geldiğim halde ne kadar ilgisiz davrandığını ilacı bile zor yazdıgını bu şekilde kazandıgı paranın helal olup olmadıgını vs sordum söyledim korkudan ne yapacağını şaşırdı sakin olun biz bu kulağı halletcez filan demeye başladı istemez dedim çıktım.Aslında ona tekrar gitme amacım buydu en azından biraz rahatlattı bu beni.Bu dr hakkında hem hastane de form yoluyla hemde netten en iyi hekım adlı siteden şikayet doldurdum gerçi o sitede olumsuz yorumlara yer verilmiyormuş
    Gelelim antibiyotik sürecine dr.nin ahımı tuttu ne ilaç bi türlü fayda etmedi iltihap iyice sıvılaşıp akmaya başladı, öncekinde böyle olmamıştı.Bi hafta boyu pamuklarla yaşadım her cebimden pamuk çıkıyordu para uzatıyodum içinde pamuk Bu süre zarfında bende dr araştıryordum buldugum dr.tatile çıkmış alternatif olarak buldugum ikinci dr.nin çalıştıgı hastaneyi aradım malasef oda tatildeymiş artık sinirden köpürüyordum telefonda ki kız diğer kbb uzmanlarımız burdalar filan deyince kimmiş onlar dedim isimlerini saymaya başladı dur dedim rastgele bi seçim yaptım resmen.Randevumu alıp gittim tabi bende ki surat sinirden bildiğin vuran öküz suratı.İçeri girdim dr.görünmüyor koskoca bi krişin arkasında kalmış masası mrb dedim krişin arkasından bi ses merhaba h.g deyip el uzattı eli yakaladım Dr.yi sonunda gördüm resmen agaşona yatmış bekliyor Bundan sonrasını nasıl anlatsam bilemiyorum yüzlerce dr.görmüş biriyim (eski tıbbı sekreterim) ama gördüğüm en hoş sohbet espirili ilgili kibar doktoru görmüş tanımış oldum.Bütün hikayeyi sordu anlattım dalış vs herşeyi kulağıma bakıp iltihabı ve malesef zarda ki deliğin 1 mm değil şu an 3 mm civarı olduğunu söyledi yine moralim yerlerdeydi saolsun durumu farkedip moral de vermeye çalıştı. daha sonra bilgisayarına notlar alıp diğer kulak burun ağız boğaz ne varsa muane etti onları da not aldı.Her hareketi bana güven veriyordu .Sonra gel iltihabı çekelim deyip odadan (meradan) çıkıp tedavi odasına doğru yürüdük.Tabi bu sırada da çok samimi içten neşeli bi muhabbetimiz oluşmuş dalışla ilgili sorular soruyor önemsiyor kendi hobilerinden de bahsediyor resmen psikoljik tedavi uyguluyor ayak üstü.Çok uzun bi yazı oluyor ama her şeyi anlatmak istiyorum.
    Tedavi odasında ki sedyeye uzandım kafamı yana cevirdim klasik iltihabı çekme olayları ama her hamleden önce şu an şunu alıyorum acımayacak şimdi biraz acıyacak vs konuşarak olup biteni anlatarak yapması filan gerçekten iyi hissetiryordu sonuç olarak durumun gerçeken kötü olduğunu orta kulakta poliplerin (et parçacığı gibi bişey)oluştuğunu bunların da yeni değil eskiden oluşmuş oldugunu anlattı.Büyük ihtimal zarın da kapanmayacağını ameliyat olmam gerekebileceğini söyledi (moral yine sıfır)Daha sonra kulağı ilk günden yormamak gerektiğini şimdilik kulağı ve beni alıştırdığını pazartesi günü tekrar randevu almadan gelmemi söyledi (çoğu dr. özelde bunu 15 gün sonra ve ya 2 hafta olarak söyler extra money) kulakta ki iltihabı ve polipleri temizleme işlemi devam edecek yani. sonra odasına geri döndük herşeyin üzerinden tekrar geçerek anlattı ,bi damla verdiğini göz damlası olarak bilinir ama kulakta da kullanılırmış,bi antibyotik ve akıntıyı durdurmaya yarayan başka bi ilaç daha yazdı.
    Sonuç olarak bunları anlatmamda ki sebep yırtık zar hakkında fazla bi bilgi bulunmayışı,orta kulak iltihabı ve tedavisiyle ile ilgili bilgilerin de yetesiz oldugunu düşünmemden dolayıdır, bu ikisini birden yaşayan arkadaşlar da tek olmadıklarını görüp tedavi süreci hakkında bilgilenebilirler ayrıyeten doktordan doktora devasa farklar olabileceğini görmemizi de sağlamıştır.Doktorunuzun sizinle doğru düzgün ilgilenmediğini düşündüğünüz de hemen başka birine görünmek gerekliymiş yoksa geç kaldıgınız gerçeğiyle yüzleşmek nefes bitiminde trofe avla karşılaşmak gibi hissetiriyor Tedavi sürecini elimden geldiği kadar paylaşmaya devam edeceğim,lütfen özelden ilaç ismi vs. sormayın ama Samsun civarında ki arkadaşlara doktorların isimlerini verebilirim. Sağlığınıza dikkat edin sağlıcakla dalın benim yerime de
Haz?rlan?yor...
X