Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

MÜREN BALIKLARINDAN KORUNMA TEDBİRLERİ

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

yada Ninjutsu yaparız bu dünyada Ninja'ların üstüne yok

Yorum yap

Müren e şiir

Ona hiç rastlamadım ama oldum korkusundan joseph joseph
      Hem ne korku Allahım her kaya altında süren
      Ya bi ısırır da bırakmazsa diye düşündüren
      Unutmayalım ki arkadaşlar,en zararsız Müren; Zeki Müren

Yorum yap

Müren balığının yuvasını kurcalamazsanız size hiç bişe yapmaz bi dalgıcı görüyorum bakıyorum müreni eliyle besliyor,balıkları veriyor adete mürenle arkadaş oluyor.

Karaköyde tophane yolu üzeri sol taraftaki dalış malzemeleri satanların tekinde bi akvaryumra 2 adet müren var.

Yorum yap

Kamasutra nefes nefese kalındığı için ciğerleri geliştiren bir hint sporudur

Yorum yap

ayrıca mürenlerin boyları öylee 80 santim 1 metre değildir

Yorum yap

eğer vurduğunuz balığa saldırıyorsa hiç müdahale etmeyin çünkü gerçekten aç demektir .Bence oturup balığınızın nasıl mürenin midesine indiğini izlemekten başka çareniz yok. Ayrıca zor durumda kalmadıkça mürene tetik çekmeyin çünkü rahatsız edilmedikçe saldırgan olmuyorlar ve yuvalarından çıkmıyorlar bu sebepten yemiyecekseniz ve eğer müren yuvasında ise bırakın kalsın ve doğal dengeyi sağlasın . Sizi gerçekten ısrarla takip ediyorsa bırakın belinizdeki balıklardan bitane yesin sevinsin hayvan. Derisi çok serti etide çok yağlı bence tadıda okadar güzel değil bu yüzden mürenin vurulması taraftarı değilim :?

Yorum yap

arkadaşlar bence tadı hoşunuza gidiyorsa bol bol müren yiyin çünkü daldığımız her çukurda 20 m2 de nerdeyse 2-3 müren düşüyo bu balığın zararlısı olmadığı için çok üremiş durumda ve buda balık ve ahtapot popülasyonuna etki ediyor . dalıyoruz hep spor oluyo bu mürenden başka bişey göremiyoruz, belgeselciler bile bu mürenler olmasa aç kalcakmış yaw en iyisi en kısa zamanda müren şiş yapmasını öğrenmek
                bence sırtımızı dönüp gitmek yerine kontrollü bir sayıda vurmamız lazım yemesek bile etini beğenen birini sevindirin

Yorum yap

Cevap: MÜREN BALIKLARINDAN KORUNMA TEDBİRLERİ

Asl? adrenalin27 taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                  arkadaşlar bence tadı hoşunuza gidiyorsa bol bol müren yiyin çünkü daldığımız her çukurda 20 m2 de nerdeyse 2-3 müren düşüyo bu balığın zararlısı olmadığı için çok üremiş durumda ve buda balık ve ahtapot popülasyonuna etki ediyor . Dalıyoruz hep spor oluyo bu mürenden başka bişey göremiyoruz, belgeselciler bile bu mürenler olmasa aç kalcakmış yaw en iyisi en kısa zamanda müren şiş yapmasını öğrenmek
                  bence sırtımızı dönüp gitmek yerine kontrollü bir sayıda vurmamız lazım yemesek bile etini beğenen birini sevindirin
                  tamamen ayni fİkİrdeyİm. Hatta bence İzmİr cİvari balik popİlasyonunun azalmasi buna zit olarak mÜren popİlsyonunun da her yil daha da artmasi dÜşÜnÜlmesİ gereken bİr husus. Hatta kontrollÜ bİr şekİlde bİr mÜren kampanyasi bİle yapilabİlİr.

Yorum yap

murat yucebas abime katiliyorum eger belinizde ki balik icin geliyorsa birakin bitanesini yesin
                    ama sunuda soyliyeyim murenin tadi ta viking lere dayaniyor ben sahsen cok seviyorum ve nazaman denk getirsem 1 metre ustunu vururum ve afiyetle migdeye oturturum
                    tarifler bolumune muren icin bi kactane tarif yazacam ozaman benim tarifime gore yapin begen meyen arkadaslar parmaklarini yerler
                    suan isten geldigim icin aksam uzeri kalkinca ise gitmeden once tarifleri eklerim
                    tarifler kendime ayittir ve kitaplarda yada baska biyerde yayinlanamaz

Yorum yap

Asl? ILKNIL taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                      tamamen ayni fİkİrdeyİm. Hatta bence İzmİr cİvari balik popİlasyonunun azalmasi buna zit olarak mÜren popİlsyonunun da her yil daha da artmasi dÜşÜnÜlmesİ gereken bİr husus. Hatta kontrollÜ bİr şekİlde bİr mÜren kampanyasi bİle yapilabİlİr.
                      Abi bırakın kampanyayı yiye bilen yesin sonra mürende bulamayız

ben geçen sene iki tane vurdum bir tane büyük affetim çok büyüktü ve bana hiçte 1 mt gibi gelmedi sanki daha büyüktü diye biliyorum. Neyse ben müreni bulduğumda alabilirsem yerim. bence süper levrekten hiçbir farkı olmyan bir eti ve tadı var sadece vuruken alırken çıkarken dikkat etmek ve hayvanı en az acı ve zarala öldürmek gerek.

Vurabilene ve Yemek isteyenlere tarif :

Mürenin öldüğünden emin olduktan sonra gözünden çiviyle bir ağaca yada bir balkon demirine bağlayın boğaz kısmını keskin bir bıçakla 0.5 cm kalınlığında derinin altına kadar kesip dikey olarak 2 çizgi çekin ve hayvanın derisini kafadan kuyruğa doğru çekerek soyun sonra önden yararak iç organlarını ve altındaki kan damarını temizleyin.
                      çok iyi bir şekilde yıkayın kan ve pırtıları kalmasın
                      Müreni parçalara bölüp 2 cm süt dolu kaba koyup 1 gece bekletin sabah diğer yüzünü çevirin ve akşama kadarda öyle kalsın akşam fırına verebilrisiniz isteğe göre fırına verilirken salça domates baharat tuz ve sos ekleye bilirsiniz.

afiyet olsun

müren yiyinki balıklarımız bol olsun

Yorum yap

kayalıkların üzerinde seyir halinde iken mutlaka tutunacağım yere önceden dikkat ederim.genellikle sabah erken ve akşam suyu saatlerinde kavuklarından çıktıklarını izledim.mümkün olduğunca dizgideki balıkları belimde taşıyıp öne doğru düşmelerini önlerim.geriye de mürene tacizde bulunmamak kalır diye düşünüyorum.vurduktan sonra söndürme esnasında kan akacak balık avladıysam ilk 5-10 sn kayalıklardan uzak yüzerim.
                        http://zipkinci.com/galeri/data/media/3/ynetim.JPG

TUNCER ERGÜN-?ZM?R-1971
                        (Bask?n_ AVCISI)
                        http://zipkinci.com/album.php?albumid=1105

Yorum yap

lanet balığın teki her dalışımda en az 4/5 tane görüyorum ve üpferiyorum allahtan şimdiye kadar bi vukuatımız olmadı ama bir arkadaşım ilk dalışında bilmeden vurdu hemde 60 lık yılmazla tam şiş kebab gibi iki kere geçirmiş allahtan şiş de başına bir şey gelmedi kıyıya çıkıp kafasını taşla ezdikten sonra şişten çıkartmıştım iğrenç bir balık ya o agzını açıp tıs tıs yapması hala rüyama giriyor

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                          X