Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Su Altında Nefes Almadan 22 Dakika Durdu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Su Altında Nefes Almadan 22 Dakika Durdu

Tuhaf ama gerçek. Su altında nefes almadan tam 22 dakika duran dalgıç şaşırtıyor.

"Zen Anı" denilen konsatrasyon tekniği kullanarak su altında adeta balık gibi yaşayan 41 yaşındaki Severinsen, yıllar önce TRT'de yayınlanan "Atlantisten Gelen Adam" filmini hatırlattı.

NEFES ALMAYAN ADAM

"Nefes almayan adam" lakaplı Stig Severinsen dalgıçlı kariyerinde birçok rekorun sahibi.2003 yılında serbest dalışa geçen Severinsen, aynı yılda üç dünya rekorunun sahibi oldu.

153 METRE DERİNLİKTE YÜZDÜ
    Rekorlarından en çarpıcı olanı 153 metre derinlikte 2 dakika 11 saniye yüzmesi.Severinsen rekorlarını kırarken "Zen Anı" tekniğiyle nefesini kontrola aldığını belirtti.
    Stig Severinsen, Ekim 2012'de Londra'da özel hazırlanan bir havuzda su altında nefessiz 22 daika kalarak dünya rekorunu kırdı.haberler.com

Cevap: Su Altında Nefes Almadan 22 Dakika Durdu

22 dakika nefes almadan nasıl yaşayabilir bir insan ya. Akıl almıyor.

Yorum yap

Yanlış hatırlamıyorsam 24 dakika 3 sn.lik statik apnea rekoru hala geçilemedi. Videosu aşağıdaki linktedir.
      https://www.youtube.com/watch?v=L89kY5ewgqU
      Ula? ÇEK?Ç
      ?zmir - 1981

Yorum yap

Nuri hocam keske alta not olarak sakin evde denemeyin yazsaydiniz.:))Deneyen olur mazallah..
        Fatih
        ?stanbul
        1978
        Adam olmak bir gruba dahil olmak de?il bir duru?a sahip olmakt?r.

Yorum yap

Bu 9, 10 dk üzeri statik apnea performanslarının hiçbiri doğal değil bildiğim kadarıyla. Performanstan önce saf oksijen soluyorlar diye biliyorum. Doğal olanlar 9 dk ile filan rekor kırıyor. Mesela Goran çolak 9 dk cıvarıydı diye hatırlıyorum.
          ceyhun ba?can
          Bal?kesir/edremit/akçay
          SSI Freediving L2

Yorum yap

impunity Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Bu 9, 10 dk üzeri statik apnea performanslarının hiçbiri doğal değil bildiğim kadarıyla. Performanstan önce saf oksijen soluyorlar diye biliyorum. Doğal olanlar 9 dk ile filan rekor kırıyor. Mesela Goran çolak 9 dk cıvarıydı diye hatırlıyorum.
            Severisen'den sonra geçtiğimiz senelerde Segura kırdı rekoru 24dk ile. İkisi de saf oksijen destekli rekorlar.

Ek olarak Severisen'in Breatholohgy diye bir de kitabı var bu konularla ilgili.

Oksijen destekli olmayan statik apnea rekoru da 11 dk 54sn ile Branko Petrović'de.
            A. Özgur EKinci

SSI Level 3 Freediver
            ?stanbul/Fethiye
            AB Rh+

https://www.youtube.com/channel/UCGc...MLbnjgjX_wbpQ?

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X