Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Marina Tahmin Sistemi

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Marina Tahmin Sistemi

Marina Tahmin Sistemi

MARİNA TAHMİNLERİ (28.12.10)

Türkiye'de 25 Kuzey Kıbrıs'ta 2 farklı noktanın; 3 günlük (3 saatlik periyotta) "Deniz Suyu Sıcaklığı, Hava Durumu, Hava Sıcaklığı, Rüzgar Yönü, Rüzgar Hızı, Dalga Yönü, Dalga Yüksekliği" verilerine ulaşabilirsiniz. Evden çıkmadan deniz durumu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Genel Bilgiler
    Marina Tahmin Sistemi, turizm ve denizcilik faaliyetleri açısından önemli marinalarda, daha ayrıntılı ve birleştirilmiş hava ve deniz tahminleri sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Özellikle turizm sezonlarında kıyı ve kıyıya yakın bölgelerdeki hava ve deniz tahminleri ilgililerin turizm faaliyetlerini planlamaları açısından önemlidir. Marina Tahmin Sistemi hava tahminleri, marina ve yakın çevresini temsil eder. Dalga tahminleri ise önceden belirlenmiş, marinaların hemen açığındaki, en yakın coğrafi koordinatlarda yapılır. Hava ve deniz tahminleri her 24 saate güncellenir.1

Marina Tahmin Sistemi ana öğesi MM5V3 ve METU-3 modelidir. MM5V3, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından kısa vadeli hava tahminlerinde, METU-3 ise deniz tahminlerinde operasyonel olarak kullanılmaktadır. Bu sayfada bulunan bilgiler, MM5V3 ve METU-3
    modellerinin direkt model çıktıları ve bunların işlenmesi ile oluşturulmuştur. Ancak, genel hava ve deniz tahmin raporları modellerin yanı sıra, uydu ve radar verileri ile meteorolojik harita analizleri sonucunda hazırlanarak kullanıcıya sunulur. Model ürünleri ile genel hava
    tahmin raporları arasında farklılıklar bulunması bu açıdan normal karşılanmalıdır. Ayrıca hava tahmin raporlarında olduğu gibi model ürünlerinde de hata payı her zaman göz önünde bulundurulmalıdır.
    En son düzenleyen Necip OĞUZ; 28.Aralık.2010, 14:48.

Cevap: Marİna Tahmİn Sİstemİ

emeğinize sağlık çok yararlı oldu çok kolay ve anlaşılır

Yorum yap

Paylaşım için teşekkürler
      NUR ?Ç?NDE YAT KARDE??M

Yorum yap

Çok güzel bir site ama ben bugune kadar hep WindGURU: wettervorhersage fur Windsurfing, Kitesurfing und andere Wind bezogene Sportarten yi kullandım ve doğruluğu hiç şaşırtmadı.Ayrıca birimleride cevirebiliyorsunuz genelde kullanılan ruzgar hızı (bft)dir.İsteyen arkadaşlar bu sitedende yararlanabilir.Saygılar.

Ra?it Ü. // ?zmir

Yorum yap

Cevap: Marina Tahmin Sistemi

Yukarıya... Güzel bir link...
          Sualt? Çekimlerim

...Mare Nostrum...

I dive, therefore I am

Yorum yap

sağolasın...

Yorum yap

elinize saglık,paylaşım için teşekkürler...
              fatih gümü?ba?
              1988-istanbul

Yorum yap

samsunda dalıyorum bu marına hava tahmınınden bakıp gıdıyorum balıga gercekten superrrr.dalga boyu falan cok guzel ve dogru super+++

Yorum yap

Bu marina tahmin sistemi 1 aya yakın zamandır çalışmıyor. Elimiz ayağımız gibiydi. Ne olduğuyla ilgili bir fikri olan var mıdır acaba?

Yorum yap

Ben bu sistemi kullanıyorum Semih bey...

Marina Tahminleri - Meteoroloji Genel Müdürlüğü
                    Sualt? Çekimlerim

...Mare Nostrum...

I dive, therefore I am

Yorum yap

Süper, çok teşekkür ederim.

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                      X