Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

YENİR Mİ YENMEZ Mİ

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

ben bızzat yedim tadı baya ii tavsıye ederım

Yorum yap

Maide suresi 96. ayet DENİZ AVI VE YEMESİ SİZE HELAL KILINDI Kİ SİZE VE SEYYAR OLANLARINIZA MEDAR OLSUN! diye başlar.

Ben karadenizliyim gürcistan-batum dan itibaren, Bulgaristan Varna ve burgaz a kadar her yerini bilirim. sadece şunu söyleyebilirim bulgarlar lüx lokantalarda k. balığı türlerini yiyor ve çok pahalı gürcistandada yiyen var batum civarındaki lazlar hariç. İğneadadan sarp a kadar hiçbir yerde Vatoz- kamçıkuyruk vb köpekbalığı türleri satılmaz, yenmez, (yem fb. hariç) Hiçbir balık lokantasında olmaz.
      Sarozdan, Antalya serik e kadar olan sahil şeridinde yerel halk bunları genel anlamı ile yemez.
      Turistik tesislerde bulunma olasılığı vardır. Balıkçı tezgahlarında, sabah erken mezatlarda görme ihtimaliniz vardır, aynı şey İst. kumkapı ve Sarıyer içinde geçerli.
      Kısaca bu memlekette genel anlamda bu mahlukatlar yenmez, yiyene tabiki afiyet olsun, karışmakta haddimize düşmez. İstisnalar kaideleri bozmaz.
      Balık resmi görmeme gerek yok ben bizzat kendilerini görüyorum.
      Bal?k ça??rmay? bilmem, onlar beni ça??r?r

Can ARSLAN ?stanbul 13/11/1971

Yorum yap

denizden babam çıksa yerim
        ABDULLAH ÇALIKAYA
        10/10/1992 B rH -
        ?STANBUL
        acalikaya@gmail.com
        05456340010

Yorum yap

Ben daha önce Keler yedim süperdi valla.Eti mıngriyle aynı.Vatoz da yenir aman Çiçina yenmez diye biliyorum...

Yorum yap

Ben bir defa oltayla yakaladığım çiçinayı yedim. Tadı saman gibi. Ama köpekbalıkları için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Tadı gayet iyidir. Yalnız Mehmet Beyin dediği gibi marine edilmesi gerekiyor.

Yorum yap

Kur'an-ı Kerim'de denizden elde edilen yiyeceklerin helal olduğu bildirilmiştir(el-Maide,5/96; el-Fatır, 35/12); Hz. Peygamber de : "Onun suyu temiz, içinde ölen(meytesi) helaldir" (Ebu Davud, "Taharet" 41) buyurmuştur.
              Bununla birlikte, yukarıda geçen ayet-hadisin özel hükümlere uygulanmasında İslam mezhepleri farklı değerlendirmelerde bulunmuşlardır.
              Buna göre: Bütün balık türleri mezheplere göre helal olmakla birlikte; midye, kalamar, Mürekkep balığı, yengeç, istakoz, ahtapot, karides Hanefi Mezhebine göre helal değil, diğer üç mezhebe göre helaldir.

DİYANET İşLERİ BAşKANLIĞI

----- Original Message -----
              From: can
              To: dinisorular@diyanet.gov.tr
              Sent: Friday, December 30, 2005 10:20 PM

Zıpkınla balık avı yapıyorum
              Dinimizce haram olan balık türleri ve deniz mahsulleri nelerdir saygılarımla.
              Bal?k ça??rmay? bilmem, onlar beni ça??r?r

Can ARSLAN ?stanbul 13/11/1971

Yorum yap

bir deniz adamının şu balık yenir bu yenmez dediğini ilk kez burda duyuyorum..yemek bir kültürdür ,lezzet işidir..köpekbalığını da vatozuda yiyebilir insan..tıpkı deniz salyongozunun midyenin...yendiği gibi..islam inancında köpekbalığının yenmediğini hangi kaynaktan buluyorlar anlam vermek zor..ayrıca bir bilgi olarak aktarayım vatozun heryeri yenmez vücudunun beli bir yeri vardır diğer kısımlarını ayıklamayı biliyorsanız vatozun yenilebilen lezzetli kısmını tadabilirsiniz..saygılar..

Yorum yap

abi vatoz yenirmi ya kaşım gözüm döndü be
                  ABDULLAH ÇALIKAYA
                  10/10/1992 B rH -
                  ?STANBUL
                  acalikaya@gmail.com
                  05456340010

Yorum yap

ARKADAşLAR YAKLAşIK 250-300 GR DEVASA BİR KAYA BALIĞI İSKORPİT TUTMUşTUM KAYALIKLARDA şANS ESERİ.FAKAT YENMEZ DEDİLER ATTIM.ACABA YENİRMİ BİLEN VARMI? :?:

Yorum yap

Cevap: YENİR Mİ YENMEZ Mİ

iğneli vatosun kuyruğunu kesin vatos ise sıkıntı yok içini güzelce temizleyin daha sonra karbonatlı suda haşlatın sonra etini tarak kısımlarından sıyırarak alın çıkardığınız eti bıçak satır ya da zırh yardımıyla kıyma haline getirin daha sonra içine tuz kimyon karabiber koyarak köfteler haline getirin en nihayetinde yumurta galeta unu ikilisine bılayıp kızartın afiyet olsun

Yorum yap

Cevap: YENİR Mİ YENMEZ Mİ

Asl? ünsal taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                        Dikensiz vatozları(üstü benekli) yiyenler var ama dikenli vatozlar yani rina, fulya, kazıkkuyruk yenmiyor diye biliyorum.
                        Sapan balıgını Mersin tarafında Balık köftesi yaparak yiyorlar, Yakınında Alanyada Kimseler tanımıyor ve balık halinde bile almıyorlar,Alanyada Mersinli komşum yakalayıp LOP et haline getirerek bir güzel yedi

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                        X