Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

şahika ERCÜMEN 70 metre Dünya dikey dalış rekoruna hazırlanıyor.

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• şahika ERCÜMEN 70 metre Dünya dikey dalış rekoruna hazırlanıyor.

Mavi derinliklerin yükselen değeri, fear facor exterme 2 nin en korkusuz bayanı olan Sevgili şahika ERCÜMEN 67 metre ile Amerikalı sporcu Tanya Stereeter'a ait olan dikey dalış rekorunu Ağustos ayı içerisinde 70 metreye yükseltmeye ve rekoru Ülkemize kazandırmaya çalışıyor.

Bu rekor denemesi için yeteri kadar sponsor bulamadığı için fear facor exterme 2 ye katılan şahika & Alper çifti buradan kazandığı ödül ile antreman giderlerinin bir kısmını finanse etmeyi başardı.

Hazırlıklarını 2. aşaması için bir kaç gün içinde tekrar Mısır'a kampa gidecek olan sevgili şahika'ya bu zorlu süreçte başarılar diliyorum.

İnşallah ağustos ayında kırdığı rekorun bilgisinide sizlerle paylaşırız..

şahika ERCÜMEN :

16 Ocak 1985 yılında Çanakkale’de doğdu. İlk okulu Gazi İlköğretim İlkokulu, orta okul ve lise eğitimimi Çanakkale Milli Piyango Anadolu Lisesinde aldı. Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. Sualtı sporlarına scuba dalış ve sualtı ragbisi yaparak başladı. 12 senedir sualtı sporlarının çeşitli branşlarıyla ilgileniyor ve 2001 yılından itibaren milli takımda. Sualtı hokeyi, sualtı rugbysi, sualtı navigasyonu ve serbest dalış milli takımıyla Dünya ve Avrupa şampiyonaları’na katıldı. 2006’da ilk defa katıldığı İspanya’nın Tenerife kentinde düzenlenen Serbest Dalış Dünya şampiyonası’nda Bayanlarda Türkiye’den en iyi dereceyi elde ederek Türkiye Rekoru kırdı. 26-27 .05.2007 tarihlerinde Ankara ODTU kapalı yüzme havuzunda düzenlenen Dinamik Apnea ( serbest dalışın havuzda yapılan branşlarından biri) Türkiye şampiyonası’nda tek nefesle havuzda 145.35 m giderek Türkiye Rekoru kırdı. 2008 yılında Sualtı Hokeyi Milli Takımı ile Avrupa Üçüncüsü, Serbest Dalış Avrupa şampiyonası’nda geçirdiği sakatlığa rağmen Avrupa Dördüncüsü oldu. Yarış dönemlerinde günde 6 saatimi antrenmanla geçirmekte olan Sahika, havuz ve deniz antrenmanları dışında koşu ve kondisyon antrenmanlarına da ağırlık vermekte.

www.sahikaercumen.com
    En son düzenleyen İsmail Hakkı şAHİN; 15.Nisan.2010, 23:41.
    ?SMA?L HAKKI ?AH?N
    1971 TRABZON

Facebook Z?pk?nc? Grubu

Cevap: şahika ERCÜMEN 70 metre Dünya dikey dalış rekoruna hazırlanıyor.

145 metre helal dıyorum ya nasıl bı cıger vardır bılemıyorm sadece tebrıkler

Yorum yap

Allah kolaylıklar versin ülkemizi en iyi şekilde temsil eder inşallah.

Her konuda hiçbir ülkeden geri kalmak istemiyoruz. Destekte (duygusal yani )çok önemli bu spor dallarında umarım destegini her zaman bulur ve Türkiyemizin sesini heryere iletir.

Yorum yap

Başarılar diliyorum, tüm kalbimle destekliyorum.
        Levent AK-1977
        Ankara
        Vatan?m?za hep beraber sahip ç?kal?m.

Yorum yap

Hedefine ulaşacağında adım gibi eminin. Gönülden destekliyorum...
          Sualt? Çekimlerim

...Mare Nostrum...

I dive, therefore I am

Yorum yap

Başarılar diliyoruz.

Eren ATE? ---- Çanakkale / Merkez

** Z?pk?ncI Yöne-TeaM **

>> Sa??m Marmara, solum Ege... ?nsan daha ne isteyebilir ki? <<

Yorum yap

başarılar diliyorum.
              eline hiç zıpkın akmışmıdır? avlanmış mıdır? merak ettim

Yorum yap

Almıştır almıştır. hatta yanlış anlamamışsam 30 kg civarı bir akyasıda vardır
                En son düzenleyen İsmail Hakkı şAHİN; 16.Nisan.2010, 01:12.
                ?SMA?L HAKKI ?AH?N
                1971 TRABZON

Facebook Z?pk?nc? Grubu

Yorum yap

İnanıyorum ki kendi hayalini gerçekleştirerek bizim de göğsümüzü kabartacaktır.

Asl? zamandam taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                  eline hiç zıpkın akmışmıdır? avlanmış mıdır? merak ettim
                  Bence eline zıpkın alması bizim için pek iyi olmaz.

Yorum yap

Bu rekor olayına girişipte rekoru kırmadan bırakan yok. Devrim ve Yasemin her girişimlerinde başarılı oldu. Benim gözlemlediğim inananın başardığı.

şahika'nında buna inancı tam. Tek sorunu malesef yeterli sponsor bulamaması..Buna rağmen başarılı bir antreman dönemi geçirdi. 3 - 3,5 ay sonrada rekor için dalacak..
                    En son düzenleyen İsmail Hakkı şAHİN; 16.Nisan.2010, 05:09.
                    ?SMA?L HAKKI ?AH?N
                    1971 TRABZON

Facebook Z?pk?nc? Grubu

Yorum yap

Allah yardımcısı olsun.Dualarımız onunla...

Yorum yap

Sahika Ercumen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu sona erdi.Mükemmel bir yarışmaydı.Düngece Mısır/Dahab' a ulaştım ancak hasta oldum.Çok yorgundum ve çok kısa zamanda birçok şey yapmam gerekiyordu.Umarım biran önce iyileşirim. Cycling Tour of Turkey finished.It was an amazing competition.I arrived to Egypt/ Dahab yesterday night but got sick.I was really tired and there was too much staff to do in a short time.Hope I get well asap.

takip etmek isteyenler, muhtemelen rekora gidecek süreci facebook dan da takip edebilir
                        Facebook'a Ho

ayrıca bu adreslerden de yazıları takip edebilirler SUALTI Gazetesi
                        www.sahikaercumen.com
                        En son düzenleyen zamandam; 20.Nisan.2010, 13:37.

Yorum yap

arkadaşlar facebook sayfasından gün gün takip edebilrsiniz çalışmalarını.
                          Burak USLU / 0Rh+
                          Hatay/?ZM?R
                          Akarca/Seferihisar

leburaggk@hotmail.com

FACEBOOK

INSTAGRAM

Yorum yap

şahika geçtiğimiz hafta 62 metreye dalış yaptı. Çok rahat bir dalış olmuş. İlk günlerde yaşadığı hastalıktan sonra müthiş performans göstererek bu muhteşem dereceye ulaştı..

Bu yılki hedefine sadece 8 metre kaldı. Dualarımız onunla.. İnanıyorumki bir çok dünya rekorunda şAHİKA ERCÜMEN ve TÜRKİYE isimleri uzun bir süre yan yana yazılacak..
                            ?SMA?L HAKKI ?AH?N
                            1971 TRABZON

Facebook Z?pk?nc? Grubu

Yorum yap

helal olsun böyle değerlere bu ülke sahip çıkmalı..

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X