Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Istakoz sorunu

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Istakoz sorunu

Merhabalar, daha önce ıstakoz avlamış kişilere bir sorum var. Biliyorsunuz ıstakoz öldürdükten sonra bekletip, istediğiniz zaman yiyebileceğiniz bir hayvan değil hemen an içinde tükeltimesi gerekiyor. Benim daldığım merada da ıstakoz olduğu için ara sıra avlıyorum. Ancak zıpkınla vuramıyorum, dizgiye takamıyorum işte maalesef. Yakaladıktan sonra karaya kadar yüzüp kovaya bırakmak zorunda kalıyorum.Bu da epey yorucu oluyor tabii ki.

Sorum şudur ki; bu hayvanları bizi kıstırmayacak şekilde ve elimizden kaçmayacak şekilde direk suyun içinde zapt etmenin bir yolu var mıdır?

Cevap veren tüm ustalarıma şimdiden teşekkür ediyorum.
    Emre UZGAN
    2001 ?zmir

GALATASARAY
    💛1
    905❤

Cevap: Istakoz sorunu

Yabanci videolarda gordugum kadariyla fileye koyup(catchbag diyorlar) samandiraya asiyorlar.
    Mert
    ?stanbul

Yorum yap

Elektrikciden bakir kablo al. Bir tarafını kıvırıp halka yap. Istakozu yakaladığında bakır kabloyu ıstakozun atrafında 1-2 tur dola. Sonra kabloyu beline sar ve halkadan geçirip ters yöne kıvırıp ana telin etrafında 1 tur döndur. Sonrada avına devam et.
      Cengiz ÖZÇEL?K - 1978
      sigpic
      " Dive4Life "
      Cep: 0533 620 06 62

Yorum yap

Elektrikciden bakir kablo al. Bakir kabloyu istakoza dola sonrada beline sar.
        Cengiz ÖZÇEL?K - 1978
        sigpic
        " Dive4Life "
        Cep: 0533 620 06 62

Yorum yap

Ben kulaklarından delıp belıme baglıyorum.harıka oluyor.hayvanı delmemıs oluyorum.
          Don't Worry,Share and Be Happy

Yorum yap

Ben direk kafaya atis yapiyorum. Kistiracak hali kalmiyor Haslayip veya mangala atip gomebilirsiniz. Sadece cok erken saatte vurup aksam suyuna kadar beklettigim hic olmadi genelde vurdukdan 1-2 saat sonra eve ulasmis oluyor.
            Çocuklu?umuzdan kalan en soylu dü?üncedir Mustafa Kemal...Bir ya?am? onurland?ran en asil rehberliktir..

"Cahille girme münaka?aya. Ya sinirini z?plat?r tavana! Ya da yaz?k olur Adab?na"

"Suskunlu?um asaletimdendir. Her lafa verilecek bir cevab?m var. Lakin bir lafa bakarim laf mi diye, birde soyleyene bakarim ADAM mi diye?"

Biyolog
            / Profiler

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
            X