Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Zipkin kombinasyonu yardimi

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Zipkin kombinasyonu yardimi

DEGERLİ ARKADASLAR 90 LIK ACIK KAFA ( KAPALIDAN ACIGA CEVIRDIM SONRADAN ) OMER CAYMAN 90 LIK ZIPKINIM VAR. ZIPKINI ATESLEDIGIM ZAMAN SANKI UC KISMI YUKARI CIKIYOR NISAN ALDIGIM BALIKLARINDA GENELDE UST KISIMLARINDAN VURUYORUM ACABA BANAMI OYLE GELIYOR YOKSA KOMBINASYONDA BIR SIKINTIMI VAR MERAK EDIYORUM ZIPKIN OZELLIKLERINI YAZIYORUM ASAGIYA YARDIMCI OLACAK ARKADASLARA SIMDIDEN TESEKKUR EDERIM.

90 LIK OMER CAYMAN ACIK KAFA ZIPKIN
    6,5mm 125cm ORJINAL CENTIKLİ SİS
    19mm 60 cm CEVIRME LASTIK
    ORJINAL METAL PALAMUT
    LASTIK ILK DELIKTEN 1. CELTIK 80 cm 2. CELTIK 90 cm
    Numan demir
    Istanbul

Cevap: Zipkin kombinasyonu yardimi

Merhaba,

Aynı zıpkından bende de vardı. Kapalıdan açığa çevirdim. Aynı şekilde üste atıyordu. Nisan alırken dipçikteki çentikten mi yararlanıyorsunuz? Ben bu sorunu ona bağlamıştım. şişi o çentikten görerek nişan alındığında zıpkın kafası çok yukarı bakıyor. Balığın daha altını hedeflemek ya da o yerden bakarak nişan almamak sorununuzu çözebilir.
    Ümit Pasin
    1978 BURSA

Yorum yap

selamlar, Numan.
      2. çentiğe kurduğunu baz alırsak,
      1cm lastiğin dönüş yarı çapı + 90 cm = 91cm
      91cm - 5 cm palamut payı = 86 cm
      86*2 = 172 cm
      172 / 3(katsayı) = 57 cm
      57 cm = boğumdan boğuma
      60 cm = lastiğin ucundan ucuna

Bunlara göre lastik şiş kombinasyonun iyi görünüyor...
      bende durum tam tersi, daha doğrusu hazırlıksız acele tetik ezmeden her attığım aşağı atıyor, Bunun , tetiğe basarken tetiğe yüklendiğim için zıpkınında ucunun aşağı basmasından kaynaklandığını düşünüyorum..

şişin de yukarı eğrilik yoksa, kafaya, yeni taktığın kafa şiş kanalından daha yukarıda değilse sorun olmamalı.. birazda zıpkının yüzerlik ayarı ile alakalı olabilir belki..
      Murat Görgülü ***1975***Çorlu
      Yakayasub mad pro 95

Yorum yap

Asl? roketatar taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
        Merhaba,

Aynı zıpkından bende de vardı. Kapalıdan açığa çevirdim. Aynı şekilde üste atıyordu. Nisan alırken dipçikteki çentikten mi yararlanıyorsunuz? Ben bu sorunu ona bağlamıştım. şişi o çentikten görerek nişan alındığında zıpkın kafası çok yukarı bakıyor. Balığın daha altını hedeflemek ya da o yerden bakarak nişan almamak sorununuzu çözebilir.
        nısan seklımı cok degıstırdım acaba zıpkını duz mu tutmuyorum dıe dusundum ozellıkle duz tutup attıgım yakın atıslarda ıska az ancak 2-3 metre atıslarda zıpkın ustte kaydıgını gordum kombınasyonda da sıkıntı yoksa o zaman sorun bende galıba
        Numan demir
        Istanbul

Yorum yap

Asl? Murat GÖRGÜLÜ taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
          selamlar, Numan.
          2. çentiğe kurduğunu baz alırsak,
          1cm lastiğin dönüş yarı çapı + 90 cm = 91cm
          91cm - 5 cm palamut payı = 86 cm
          86*2 = 172 cm
          172 / 3(katsayı) = 57 cm
          57 cm = boğumdan boğuma
          60 cm = lastiğin ucundan ucuna

Bunlara göre lastik şiş kombinasyonun iyi görünüyor...
          bende durum tam tersi, daha doğrusu hazırlıksız acele tetik ezmeden her attığım aşağı atıyor, Bunun , tetiğe basarken tetiğe yüklendiğim için zıpkınında ucunun aşağı basmasından kaynaklandığını düşünüyorum..

şişin de yukarı eğrilik yoksa, kafaya, yeni taktığın kafa şiş kanalından daha yukarıda değilse sorun olmamalı.. birazda zıpkının yüzerlik ayarı ile alakalı olabilir belki..
          sisde egrılık yok hocamyenı acık kafayı guzel zımpara ıle alıstırdım ondada sıkıntı yok gıbı kombınasyonda sıkıntı yok ıse o zaman sıkıntı bendedır
          Numan demir
          Istanbul

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
          X