Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Zıpkınlarda çift lastik kombinasyonları nasıl hazırlanır ? Videolu anlatım

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Cevap: Zıpkınlarda çift lastik kombinasyonları nasıl hazırlanır ? Videolu anlatım

emeginiz icin bende tesekkürederim acemi arkadaslar adına cok faydalı olmus

hamid bişe sormak istiyorum yakayasub gövdelerin et kalınlıgı 2mm varmı? bel verme sorunu olurmu sence 2mm yoksada ölçüm yaptınmı ?
    En son düzenleyen Cihan Atahan; 29.Ekim.2016, 13:09.
    Su Ürünleri Müh.-E?itmen ve Rehber Dalici
    Cihan ATAHAN/?ZM?R/1984
    e-mail:cihanatahan@gmail.com
    www.antakyadangelsin.com online satis

Yorum yap

Cevap: Zıpkınlarda çift lastik kombinasyonları nasıl hazırlanır ? Videolu anlatım

Asl? Cihan Atahan taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
      hamid bişe sormak istiyorum yakayasub gövdelerin et kalınlıgı 2mm varmı? bel verme sorunu olurmu sence 2mm yoksada ölçüm yaptınmı ?
      Yakayasub gövde iç çapı 26mm dış çapı 30mm. Boru ve kafanın girdiği yerler silindirik kesitte ve et kalınlığı 2mm civarında. Kalamar kısmın et kalınlğını bilmiyorum ölçmek de imkansız içinde tapa ve köpük var ama en az 2mm olduğunu düşünüyorum. Gövdenin bel verme ihtimali yok çünkü full karbon ve yarı kalamar yapıda. Çoğu düz karbon boruların bel vermediğini düşünürsek bu gövdenin ağır kombinasyonlara bile dayanabileceğini düşünüyorum.
      Hamid As?m ÇÖKREN
      SAÜ/UZEM
      SAKARYA

Yorum yap

Hamid Abi,pathos kafa ve kabze direk olurmu sence bu karbon gövdeye,elimde pathos kabze ve kafa mevcut olursa denemek lazım,yanılmıyorsam 26mm di pathoslar
        Erol Güren
        1983 Fethiye/MU?LA

Yorum yap

Asl? crazysoul taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
          Hamid Abi,pathos kafa ve kabze direk olurmu sence bu karbon gövdeye,elimde pathos kabze ve kafa mevcut olursa denemek lazım,yanılmıyorsam 26mm di pathoslar
          Erol merhabalar, pathos kabze tahmin ediyorum ki OMER'den daha az uğraştırır çünkü yakayasub ile pathos kabzeleri karşılaştırdık şiş girişi, mekanizma ve kabze erkek kısmın ölçüleri bir birine çok yakın. Önemli olan gövde şiş kanalı ile kabze şiş girişinin tam karşılıklı gelmesi. Yani şiş kanaldan gelip mekanizmaya girdiğinde esnememeli. Bunu sağlamak için ince işçilik gerekiyor. Gerek kabzenin gövdeye montajında gerekse şiş kanalının karşılıklı gelmesinde mutlaka çok dikkatli çalışmak lazım. Pathos kafayı hiç denemedim ama tahminen, kafa kanalı ile gövde şiş kanalı 1mm civarı farklı kalabilir. Eğer kafa kanalı yüksek gelirse traşlamak gerekiyor. Eğer alçak gelirse bu sefer epoksi ile kanalı doldurup sonra tesviye etmen gerek.
          Hamid As?m ÇÖKREN
          SAÜ/UZEM
          SAKARYA

Yorum yap

Emeginize saglik ,boyle videolari Turkce izlemek guzel.Saygilar

Yorum yap

hamid abi eline agzına saglık cok faydalı bir çalışma olmuş.

Yorum yap

Eline sağlık abi
                ÖMER AKAY/1989
                D.z.K.K
                ELEKTRiK
                5059648817

B?SM?LLAH HER HAYRIN BA?IDIR.(Sözler)

Yorum yap

Videoda topladığım zıpkını bu gün denedim arkadaşlar, kombinasyonu çok beğendim, çift kalama biraz uğraştırsa da uzak atışlar için gerekli, su, yağıştan dolayı bulanık olsa da atışlar çok etkili ve tepme minimum seviyedeydi, levreğin silüetine atış yapmama rağmen yaklaşık 3mt mesafede şiş hedeflediğim noktadan vuruşunu yaptı, karagözde ise yine aynı mesafelerde dikine atışla zıpkının performansı beni şaşırttı. Atış denemesi için de olsa uzak-yakın kilo altı avlara atmadım ve onları izlemekle yetindim videolar 4K işlemek uzun sürüyor belki önümüzdeki günlerde paylaşırım. Sonuç, ne yapıp edin ve çift 14 lastiklerle doğru hesaplanmış bir kombinasyon denemesi yapın sonuçlar çok şaşırtıcı olacak.
                  Videoda olsa da kısaca kombinasyon şu şekilde:
                  - Germe mesafeleri : 90cm-95cm palamut ve boğma payları hariç
                  - Lastikler: 14mm Primeline small id, boğumdan boğuma 53cm ve 55cm (katsayı %340),
                  - şiş : Salvimar 130cm x 7mm sharkfin.

Hamid As?m ÇÖKREN
                  SAÜ/UZEM
                  SAKARYA

Yorum yap

Tebrik ederim Hamid bey...Hem örnek alınacak video ve çalışmalar yapıyorsunuz hemde bu işi sadece masa başından yapmadığınızın en net kanıtı balıklar on numara kazasız daha nice güzel trofe avlar inşaallah
                    Murat Görgülü ***1975***Çorlu
                    Yakayasub mad pro 95

Yorum yap

Tebrik ederim Hamid bey.emeginize sağlık. Bu forma hakkını veren nadir insanlardan siniz.
                      Ahmet ozkardes

Yorum yap

ustam bu güzel avlar için inşaallah videonuzu görmeyi dilerim...
                        Mad pro yu almak üzereyim.. 130cm - 7mm salvi şiş kombinasyon olarak 2*14mm le uyumu konusunda iyi diyebilirsiniz diye düşünüyorum.
                        Açıkçası, tek gövde alıp toplama yapmaya çekindiğim için komple alacağım, montajlı halinde şiş ve lastiksiz satış yapmıyorlar..
                        bu sebeple lastik %100 değişecek fakat kendi şişini kullansamda daha kaliteli ve 2*14mm göre daha iyi bir şiş kullanmak isteyeceğim görünüyor
                        Yakayasub mad pro 95

Yorum yap

2x14mm small id lastik doğru hesapla 6.5mm-7mm arası kesitte şişlerle kullanılır sorun olmaz.
                          şiş uzunluğu 95cm gövde için 130cm-140cm arası bir ölçü olabilir.
                          Eğer sıfır şiş alacaksanız 130x6.75mm ya da 130x7mm tavsiyem olur ancak elde 6.5mm varsa da sorun olmayacaktır.
                          En son düzenleyen hamidasim; 14.Kasım.2016, 15:19.
                          Hamid As?m ÇÖKREN
                          SAÜ/UZEM
                          SAKARYA

Yorum yap

Asl? hamidasim taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                            2x14mm small id lastik doğru hesapla 6.5mm-7mm arası kesitte şişlerle kullanılır sorun olmaz.
                            şiş uzunluğu 95cm gövde için 130cm-140cm arası bir ölçü olabilir.
                            Eğer sıfır şiş alacaksanız 130x6.75mm ya da 130x7mm tavsiyem olur ancak elde 6.5mm varsa da sorun olmayacaktır.
                            Anladım hocam çok teşekkürler..
                            Sizinde görüştünüz arkadaştan alıyorum kendisine gelecek ve kontrolünü yapıp gönderecek..130 cm 6.5mm kendi şişi ile gelecek..belki yedek olarak tutar daha iyi bir şişte alabilirim..
                            selamlar
                            Yakayasub mad pro 95

Yorum yap

Merhaba bende 14mm lastiklarden sipariş verdim.bakalim 1 haftaya elimde olacak. kombinasyinu yapip kısa sürede suyla buluşturmak istiyorum. suyla buluşunca performansını paylaşacağım.
                              Ahmet ozkardes

Yorum yap

Hamid abi nefesine emeğine sağlık güzel sunum olmuş , zıpkın çok güzel toplanmış, uğraştığına değmiş güzel avlar da vermiş
                                Tam anlamıyla kusursuz zıpkın olmuş...Çakı cevizi baya uğraştırıyor başlarda çok yaptım ama artık can sıkıyor şimdi onu bırakıp boncuk
                                işine girdim bulursam yakında krom boncuklarla deneyeceğim.
                                Galiba yumuşaklıkla çekerlilik, kesilmezlik değerleri farklı olabiliyor.
                                Yerli satılan ip palamut sert olsa bile makasla kırt diye kesiliyor ama orta sertlik dyneema eğer kaliteliyse 5-10 kerede anca kesiliyor ki
                                özel olarak dyneema makası satılıyor bunun için. Eldivenle kurma işlemi ise tam bir işkence eğer bu ihtimal varsa sert palamut harici kullanım olmamalı ama
                                eğer şişte bir keskinlik vs yoksa zaten sağlam bir ip palamut dalış arasında kopmamalı hatta sezonu çıkarmalı.
                                Ama aklımız onda kalacağına ek çözüm olarak aynı lastiğe çift ip takarak çözebiliriz belki.
                                Başta biraz garip geliyor ama sıkıntı çıkmıyor, normal ip palamudu taktıktan sonra 1 cm daha uzun ip palamudu da aynı lastiğe takınca sorunsuz oluyor.
                                Baktık ilk takıp kullandığımız zamanla yıpranıyor o zaman onu dalış esnasında bile bıçakla hemen kesip hiç çıkarmadan diğer ip palamudu kullanmaya devam edebiliriz
                                Artık sizin akımınızla baya kişi ince iç çaplı ince lastiklere yönelecek gibi , bakalım biz de yavaştan lastik arayışına geçelim
                                1989 Trakya k?y?lar?

Ya?am, ald???n nefeslerin say?s?yla de?il, nefesini tuttu?un anlar?n say?s?yla ölçülür. (George Carlin)

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                                X