Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Kulagimdaki sorun yardim

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Kulagimdaki sorun yardim

3 ay once sol kulagimda elbisenin basligindaki suyun farketmeden azcikta olsa kactigi icin kulagim ic dis ve orta kulak olmak uzere iltihap oldu 2 bcuk hafta agrim surdu 4 kere kulagimi cektrttim 1 bck ay dalis yapamadim 15 gun once dalisa basladim hergun daliyorum son 1 haftadir hicbir skntm yoktu dun yine farketmeden basligin icine su almasamda cikartsamda ufak bir su kacmis ve ayni kulagim yine tikandi acaba yermi etti bu sorunu yasayanlar varmi elbisenin basligina hic su almasamda oluyor elbet gelip giriyor kulagima cikartsamda 2 saat sonr aben farketmeden giriyor ve yine kulagm iltihap oldu bu saglik sorunumu nasi duzeltebilirim su sezonda bi 15 gundaha dalis yapamayacagim kulagim yuzunden birakin dalisi denize giremeyecegim eskiden hic olmuyordu hic onemsemeden gunlerde dalis yapardim ve boyle sorunum olmazdi bu sene 2. Kez oluyor bunun bidaha olmamasi icin ne yapmaliyim. Dalişida birakmak istmiyorum Cekilen aciyi bi ben bide benm gb cekenler bilir heralde

Cevap: Kulagimdaki sorun yardim

Selam Yiğit geçmiş olsun,
    dalıştan heme sonra kulaklarının içine temiz içme suyu dökmeni tavsiye ederim. Ayrıca ben denemedim ama işe yarayacak gibi görünen şöyle bir tıkaç satılıyor; Aksesuarlar | Sağlık Ürünleri | DOC`S PROPLUGS DELİKLİ KULAK TIKACI | Dalış Ekipmanları, Malzemeleri, Aksesuarları, Sualtı ürünler
    sigpic

?ener BANDIRMA
    ?stanbul - 1972
    60 sn yeterli.

Yorum yap

Yiğitcim yapmayın kardeşim bak hepiniz pırlanta gibi zehir gibi gençlersiniz akıllı adamsınız bunun yeri burası değil senin doktora gitmen gerekir fakat yinede söyle bir öneride bulunabilirim oda doktorumun bana önerisidirki eczaneden yüzde 3 alkol borik hazırlatacaksın ve dalış sonrasında kulak içine damlatacaksın bu hem kulağına kaçan suyu alır hemde hijyen oluşturur kulak içinde böylelikle sorunun ortadan kalkacaktır ama yinede dediğim gibi sağlık konusunda buralarda yazıp çizip çare aramak yerine doğru doktorun yolunu tutmalısın...
      sigpicRifat KARABABA (ab rh+)

?zmir

Yorum yap

Asl? wolfenstein09 taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
        Yiğitcim yapmayın kardeşim bak hepiniz pırlanta gibi zehir gibi gençlersiniz akıllı adamsınız bunun yeri burası değil senin doktora gitmen gerekir fakat yinede söyle bir öneride bulunabilirim oda doktorumun bana önerisidirki eczaneden yüzde 3 alkol borik hazırlatacaksın ve dalış sonrasında kulak içine damlatacaksın bu hem kulağına kaçan suyu alır hemde hijyen oluşturur kulak içinde böylelikle sorunun ortadan kalkacaktır ama yinede dediğim gibi sağlık konusunda buralarda yazıp çizip çare aramak yerine doğru doktorun yolunu tutmalısın...

Abi doktora tabiki gitim gitmemmi hic ama doktor korunmam yolnda bisiy solemio kulagimi temizlio ilac verio yolluyo soruyorum kulagnin kanali daralio dio elbisenin basligindaki suyu surekli tahliye etmemmi gerekio yada baska bisiymi yapmam lazm die sizlere sormak istedm benm gb sorun yasayanlar neler yapio die tikacla daliyimmi dedm basincta kulagna zarar verir dedi kulagmida cok guzel esitliyorm ama elbiseden gelip gribeio icine bende farketmiorm onu ve sonradan agri yapiyor abicim bgn yine cekti kulagimi baska bi doktor ilac yazdi sali gunu gel konusalm dedi bende sizlerden bilgi aliim dedim

Yorum yap

Re: Kulagimdaki sorun yardim

yigit merhaba 3 de kulagimi duzelten ilac isimleri
          saglik ocaginda yazdirisan cabucak gecer eger
          sudan dolayi ise
          siprogut 0.3 steril kulak damlasi
          nibulen 10 mg dermal

Yorum yap

Re: Kulagimdaki sorun yardim

cepten giriyorum yanlış yazmışım 3 günde geçiren damlalar
            kulagimin üstüne yatamiyordum 3 gün dusta kafanı yikama su kacirma
            biraz yakıyor ama tesirli

Yorum yap

Asl? bandixir taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
              Selam Yiğit geçmiş olsun,
              dalıştan heme sonra kulaklarının içine temiz içme suyu dökmeni tavsiye ederim. Ayrıca ben denemedim ama işe yarayacak gibi görünen şöyle bir tıkaç satılıyor; Aksesuarlar | Sağlık Ürünleri | DOC`S PROPLUGS DELİKLİ KULAK TIKACI | Dalış Ekipmanları, Malzemeleri, Aksesuarları, Sualtı ürünler
              Cok tesekkurler gostericem bunu doktoruma sikinti yaratmaz derse alip kullanicam

Asl? AlanyaA taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
              cepten giriyorum yanlış yazmışım 3 günde geçiren damlalar
              kulagimin üstüne yatamiyordum 3 gün dusta kafanı yikama su kacirma
              biraz yakıyor ama tesirli
              Abi tesekkur ederm doktor 2 tane damla yazdi onlardan biri siprogut fayda eder ins cok sagolun
              En son düzenleyen yigitözbayy; 05.Temmuz.2013, 22:20.

Yorum yap

Digeride norsol yazio abi ins iyi gelir

Yorum yap

kıardesım sımdılık ıdare et en kısa zamanda uzun bır sekılde yazıcam ok

Yorum yap

Daha 2 3 gün oldu benim kulagım geçeli benim kulagım dış kulakta mantar ve apse yapmış yeşil yeşil iltaap akıyordu kulagına su kaçtıgı için olmuyor daaldıgın su pis ise kulagın mikrop almıştır. düzgün kbb ya gözük ilaçlarını kullan eger orta kulak iltaabıysa 1.5 2 ay denize girme dış kulaksa 2 hafta kadar beklemen lazım benim bu yaşadıgım olay 4.

Yorum yap

kardesım buyuk bır ıhtımal kulagını temızlettıkten sonra bu olaylar olmaya basladı onun da sebebı busonu aldırdıgında kulak cok hassaslasır ve kulak korumasız kalır her ne kadar buson pıs ve mıkroplu oldugu sanılsada buson bır vucut salgısıdır her vucut salgısı gıbı busonunda kulagı koruma ve mıkropları apsorbe etme gıbı bır ozellıgı vardır bır cok ınsanın kulagında buson varken dalıs sonrası ıcerıde kalan mıkroptan dolayı kulak zarar gormez ama buson olmadıgı zaman kulak hemen mıkrop kapar cunku ıcerıye gıren su vucut sıcaklıgıda katılırsa mıkroplar ıcın cok guzel bır ureme ortamı oluyor ve zayıf bır noktadan rahatsızlıklara baslıyorlar yapılan bır arastırmaya gore kola kapagı ıcındekı suyun ıcıne kulak kırı atıldıgında sudakı mıkropları kendıne cektıgı ve uremelerıne engel oldugu anlasılmıs yanı senın yapman gereken kulagında buson bırıkmesını beklemek yeterı kadar buson oldugu zaman bu sorunlar olmayacaktır bu yuzden sudan cıktıktan sonra kulak temızlemek ıcın damla kullanman gerekıyor genelde al......yum sulfat veya % 4 bo...k asit onerılıyor ama eczanelerden sorabılırsın.gecmıs olsun kardesım

Yorum yap

Asl? zek_tani taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                        kardesım buyuk bır ıhtımal kulagını temızlettıkten sonra bu olaylar olmaya basladı onun da sebebı busonu aldırdıgında kulak cok hassaslasır ve kulak korumasız kalır her ne kadar buson pıs ve mıkroplu oldugu sanılsada buson bır vucut salgısıdır her vucut salgısı gıbı busonunda kulagı koruma ve mıkropları apsorbe etme gıbı bır ozellıgı vardır bır cok ınsanın kulagında buson varken dalıs sonrası ıcerıde kalan mıkroptan dolayı kulak zarar gormez ama buson olmadıgı zaman kulak hemen mıkrop kapar cunku ıcerıye gıren su vucut sıcaklıgıda katılırsa mıkroplar ıcın cok guzel bır ureme ortamı oluyor ve zayıf bır noktadan rahatsızlıklara baslıyorlar yapılan bır arastırmaya gore kola kapagı ıcındekı suyun ıcıne kulak kırı atıldıgında sudakı mıkropları kendıne cektıgı ve uremelerıne engel oldugu anlasılmıs yanı senın yapman gereken kulagında buson bırıkmesını beklemek yeterı kadar buson oldugu zaman bu sorunlar olmayacaktır bu yuzden sudan cıktıktan sonra kulak temızlemek ıcın damla kullanman gerekıyor genelde al......yum sulfat veya % 4 bo...k asit onerılıyor ama eczanelerden sorabılırsın.gecmıs olsun kardesım
                        Abi emegine yuregine saglik cok tesekkur ederim cok sagol bunu atlatmak cok zor ilk zaman ic dis ve orta kulak iltihapi gcrdim suandafa aynisi oldu sanirsam agrim dinmiyor geceler oturmakla geciyor kullnablcegm su grmemesi icin bi materyal yda dalistan once gliserinmi sursem diye dusunup duruyorum tekrar cok tesekkur ederim cok faydali bilgi verdiniz

Yorum yap

Asl? L.AYVALIK taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                          Daha 2 3 gün oldu benim kulagım geçeli benim kulagım dış kulakta mantar ve apse yapmış yeşil yeşil iltaap akıyordu kulagına su kaçtıgı için olmuyor daaldıgın su pis ise kulagın mikrop almıştır. düzgün kbb ya gözük ilaçlarını kullan eger orta kulak iltaabıysa 1.5 2 ay denize girme dış kulaksa 2 hafta kadar beklemen lazım benim bu yaşadıgım olay 4.
                          Sizede gecmis olsun umarim birdaha tekrarlanmaz

Yorum yap

yıgıtım buyuk bır ıhtımal senın kulak zarında ıncelme veya ufak bır delık olma ıhtımalıde olabılır dalıs oncesı ve dalıs sonrası kulak damlası mutlaka kullan derım kulagını temız tutmaya calıs bende cok sorunlar yasadım kulaklarımla ılgılı o yuzden bır cok seyı bılıyorum kardesım senın derdını cok ıyı anlıyorum ben

Yorum yap

Asl? zek_tani taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                              yıgıtım buyuk bır ıhtımal senın kulak zarında ıncelme veya ufak bır delık olma ıhtımalıde olabılır dalıs oncesı ve dalıs sonrası kulak damlası mutlaka kullan derım kulagını temız tutmaya calıs bende cok sorunlar yasadım kulaklarımla ılgılı o yuzden bır cok seyı bılıyorum kardesım senın derdını cok ıyı anlıyorum ben
                              Doktora gittimde tekrar sahlikli dalis yapablmem icin sorn neyse cozelim diyicem yoksa surekli bole damla antibiyotik olmuo abi cok tesekkur ederm huseyin abi tekrar alah razi olsun

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X