Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

2. Bölüm - Dalış Ağırlıkları

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Cevap: Jak Boeno’dan Yeni Yazı Dizisi-Sualtı Avcılığı Notları/2. Bölüm DALIş AĞIRLIKL

Mükemmel bilgiler ,tekrar teşekkür ederim...
    ..denizleri seviyorsan dalgalar? da seveceksin....

Ayhan Günes / 1971

Yorum yap

Cevap: Jak Boeno’dan Yeni Yazı Dizisi-Sualtı Avcılığı Notları/2. Bölüm DALIş AĞIRLIKL

teşekkür ederim.bu bilgileri yazdıgın icin 3' cüsünü bekliyoruz.hocam.

Yorum yap

Teşekkürler. Elinize, emeğinize, gönlünüze sağlık.
        Türkay Demiro?lu
        ?stanbul-F?nd?kzade
        01.03.1967
        0 Rh+

Yorum yap

teşekkürler hocam

kyhnyldrm@hotmail.com
          https://twitter.com/kyhn_yldrm
          http://www.icimdekidusman.com
          '' Türk ?nsan? Para Gibidir.. içine ???k tut, Atatürk yoksa sahtedir... ''

Yorum yap

Hocamıza teşekkür ediyorum. Ağırlık konusunda kafam karışıktı daha da karıştı. Ağırlığım75 kg, Cressi comp. 5 mm L beden elbise,5mm çorap, 3mm eldiven kullanıyorum ve egede dalıyorum. 0-8 m. arası avlanıyorum ama gel gelelim ki tabloya göre ağırlık taktığım zaman balon gibi yüzüyorum. 11 kg belde,1/2 X 2 bilekte ağılıkla anca dalabiliyorum. Badim 90 kg 8-9 kg ağırlık kullanıyor. Anormallik bende mi yoksa elbisedemi anlayamadım.

Yorum yap

Merhaba,
              İlk akla gelen elbisenizin yüzerliği. Her cm2 neopren, yüzerliği arttırır.
              Örneğin, askılı pantalon yani bahçıvan, bele kadar olana göre çok daha pozitiftir.
              Ayrıca bahçıvan pantalonun üst kısmı 5mm ise 3mm ' e göre daha fazla yüzer.
              Elbisenizin yüzerliğini değiştiremeyeceğinize göre, uygun ağırlık kullanmaktan başka çare yok.
              Elbiseniz boldur. Bu durumda içinde kalan hava yüzdürür.
              İlk suya girdiğiniz zaman, yarım bir dalış yapıp kalmışsa, elbise içindeki havanın boşalmasını sağlayın. Başlığın tepesine toplanan havayı da boşaltın. Bu işlemi bir kere yaptıktan sonra av boyunca sorun olmayacaktır.
              Jak Boeno
              1955
              ?stanbul

Yorum yap

Hocam ilk dalış da önerilerinizi uygulayacağım.. İlginiz için tekrar teşekkürler...

Yorum yap

Selamlar, Sualtı Avcılığı kitabı İzmir Hisarönü'nde Özler Av'da var. İzmir'e gelmeniz sorun olursa, temin edip size kargoyla göndebilirim.

Asl? hazerfan taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                  verdiğin altın bilgiler için teşekkürler üstad. her yazını dikkatle takip ediyorum ve verdiğin bilgiler birçoğumuzun umursamadığı ama yeri geldimi hayati öneme sahip olabilecek bilgiler.
                  keşke kitabınıda bulabilsek ama hiçbir yerde bulunmuyor.
                  Murat ÜNAL (1970-?zmir) 0 RH +
                  Rol yapma, dü?ün!

Yorum yap

tesekkürler hocam..sayenizde kısa sürede bütün teorik bilgileri ediniyoruz..emeğinize sağlık..

Yorum yap

Asl? Murat ÜNAL taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                      Selamlar, Sualtı Avcılığı kitabı İzmir Hisarönü'nde Özler Av'da var. İzmir'e gelmeniz sorun olursa, temin edip size kargoyla göndebilirim.
                      İlginizden dolayı teşekkür ederim Murat bey düşünmeniz yeter.
                      İzmir'e ara sıra gidiyorum mutlaka hisarönüne uğrarım.

Yorum yap

biraz geçte olsa böylesine bir konuyu bilmek güzel şey

yani öğrenmenin vakti yoktur.
                        tesekkürler

Yorum yap

Sade ama detaylı bir anlatmınız için teşekkürler.

Yorum yap

Teşekkürler.

Yorum yap

Hocam teşekkürler dilinize sağlık..
                              Bu verdiğiniz bilgilerle ilgili bir sorum olacak sıze..
                              Ben hem sahılden hemde botla içerden dalan biriyim.Ağırlık konusunda verdıgınız bu bılgıler dogru ama bana göre küçük bi eksik var. Oda suyun sıcaklığı ile ilgili..Yanılıyorsam düzeltin ama kışta ve yazda aynı metrelerde avlanmak daha farklı.Kışta yada suyun daha soğuk olduğu zamanlarda, yaza göre fazladan bir iki kilo daha fazla ihtiyacınız oluyo.
                              Dediğim gibi bu benim gözlemlediğim bi konu..Sizinde bu konuda düşüncelerinizi alabilirmiyiz..

Yorum yap

Merhaba Sn.,
                                İsminizi bilmediğim için hitap edemedim kusura bakmayın.
                                Çok haklısınız, suyun yoğunluğu sıcaklık düştükçe artar. Yoğunluk arttıkça yüzerliğimiz de artar. Ama bu artış sadece +4 dereceye ulaşana kadar devam eder. Dört derecenin altına düştükçe suyun yoğunluğu azalır ve hafifler. Donma başlar ve buz oluşur. Buzun yüzme nedeni de budur.
                                Bu derecelerde dalmadığımıza ve su soğudukça yoğunluk arttığına göre aynı malzemelerle aynı denizde kışın biraz daha fazla ağırlığa ihtiyacımız olacaktır. Su yoğunluğunu arttıran diğer etken de tuz tabi ki. Tuzluluk arttıkça da ağırlığımızı arttırmamız gerekiyor.
                                Uyarınız için teşekkür ederim.
                                Sevgiler
                                Jak Boeno
                                1955
                                ?stanbul

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                                X