Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

kış ayları dalış için verimlimidir..

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• kış ayları dalış için verimlimidir..

merhaba arkadaşlar.

2-3 yıldır dalmaktayım ancak dahha önce kış aylarında hiç dalmadım. ekipmanlarım yeterli değildi. ancak bu kış boş vaktim çok var ve dalmayı düşünüyorum..
    yeni bir elbiseye ihtiyacım var.. belki birde zıpkına..
    o yüzden soruyorum size karadenizde kışın avlar verimli geçiyormu. daha da önemlisi dalmak için uygun hava koşulları sıkça oluşuyormu.
    karadeniz için 7mm elbise almayı düşünüyorum. kış aylarında üşümeden 2-3 saat suda kalabilirmiyim?
    hangi elbiseyi önerirsiniz.. boy 1.90 kilo 90

bütçe olarak 250-300 arası uygun olur...
    zıpkın olarak hala ilk aldığım zıpkın olan golden horn 90cm lik zıpkını kullanıyorum. lastik değiştirdim ömer power aldım ancak olmadı.. zıpkından ilk başlarda aldığım verim alamadım. lastik olarak başka önerisi olan var mı.. yada ilk başta zıpkının üstündeki lastikten mi alsam..

biraz uzun oldu ama tek başlıkta toplayayım dedim hepsini..

Cevap: kış ayları dalış için verimlimidir..

Karadenizde çok güzel levrek avı yaparsın kış aylarında zıpkın boyun uygun bence çevirme lastik ama kaliteli bir lastik kullanırsan yeni zıpkın alma masrafındanda kurtulursun. 7mm elbisede kış ayları için gayet yeterli olucaktır...

Yorum yap

kapalı kafaya çevirme lastik iyi olur mu? sanki olmaz gibi geliyo bana.. birde elbise olarak hangi markayı önerebilirsiniz..

Yorum yap

Arkadaşım öncelikle kışın nerede dalmayı düşünüyorsun? Ben marmara'da dalıyorum ve şu günlerde marmara'da sezonu kapatıyorum. Mart'ın ortasına kadar marmarada pek hareket olmaz bu tarihten sonra. en azından bu tarihler arasında benim yeteneklerimin dışında kalıyor marmara'da avlanmak.

Yorum yap

ben şu an sinoptayım.. bu kış kpss çalışacağım. o yüzden boş zamanım çok. bende eğer kışında hava şartları müsait oluyor ise dalmayı düşünüyorum.ancak dediğim gibi eksiklerim var..
          bu gün zıpkında bir daha baktım.. şiş kanala tam oturmuyo.. ortası hafif bombe yapıyo. sanırım bu yüzden çok yakındaki balıkları bile vuramıyorum..sorun sadece lastikte olmayabilir

Yorum yap

Kış dalışlarında av verimlidir ama bence konu başlığını, sinop civarı yada karadeniz bölgesi kış dalışları verimlimidir vb. şeklinde açmalıydın. Güneyde yılın 12 ayı av yapabilirsin, her mevsimin balığı başkadır ve bir şekilde avlayacak balık bulursun ama senin oralarda kışın zıpkın avı zor gibi.

Yorum yap

kışın karadeniz ve marmarada av durgun geçer. denk gelince tam gelir gelmezsede spor olur atasözü gibi oldu sağlıklı dalışlar..
              TAMER B?R?NC? 1983 TEK?RDA?

Yorum yap

spor olsun daha iyi belki biraz kışın aldığımız kilolardan kurtuluruz.. levrek yapan yerler var yaz aylarında.. kışında belki olur. denemek lazım o zaman..

Yorum yap

sevgili erman imza kısmını birazda süsleseydin daha açıklayıcı olurdun .
                  Atakan Yakup KARADO?AN
                  0535 722 32 25 SEFAKÖY - BAHÇEL?EVLER - ?STANBUL
                  karadoganotomotiv@kalyon.biz
                  sigpic
                  Bizim Özgürlü?ümüz ?norkelin Havayla Temas? Kesildi?inde Ba?lar...
                  Zafer TAN

Yorum yap

kardeş ben aralık 28 e kadar daldım rize de. Ama aralık 10 dan sonra çok verimsizdi.Senin bölge nasıl olur bilmem ama benim tecrübe ettiğim meralar bomboş oldu.Üstelik bu meralar yazın çok iyi balık olan yerlerdi.Yani karadeniz kışın biraz zor gibi geliyo bana.Ayrıca denizin sürekli fırtınalı olması veya bulanık olması da başka bi sıkıntı.
                    ömer çolak
                    antalya-bodrum

Yorum yap

Marmara ve karadeniz avcıları için aralık - mart arası çok zor geçen bir dönem av yapılmaz diye bişey yok ama su ve hava scaklığının 7-8 derecelerde olması ekipman nekadar yeterli olursa olsun sağlık açısından büyük risk. Kış dönemini kondisyon, nefes, teknik bilgi vs... gibi konularda hazırlık yaparak geçirmek bir sonraki sezonun çok daha verimli geçmesi bakımından yararlı olur... 7 mm elbise bence her marmara ve karadeniz avcısına şart...
                      Caner ALTINTA?
                      Silivri / ?stanbul
                      (1982 Silistra)
                      sigpic

Yorum yap

evet sanırım bende kış sezonunu spin kamışım ile at-çek yaparak geçireceğim.. dediğiniz gibi araba da olmadığı için kışın meralara gitmek biraz problem olacaktı bana. sağlığımızdan da olmayalım sonra..
                        at-çek avıda çok zevkli oluyor sahte balık ile. özellikle kötü havalarda dalamadığınız zamanlarda son derece eğlenceli.tavsiye ederim..
                        yorum yapan herkeze teşekkürler.

Yorum yap

erman kardeşim ben giresunda yaşıyorum yazın karadeniz çok güzel geçiyor ve verimlide oluyor kışın ben 3 mm elbiseyle dalıyorum ama sana tabikide böle yap demiyorum normalde herkez 7 mm elbiseyi oneriyor ama ben sana 5 mm elbise öneriyorum en azından yazında bunu kullanabilirsin 2 elbise almaktan iyidir.Kışın av yapmaya gelince ocak aylarından sonra somun balığına çok rast gelirsin nerelerde rast gelirsin kıyıya nekadar yakın yüzersen senin için daha şanslı gecer ve dere ağızlarına bakmanı tavsiye ederim artı dere ağızlarında levrek ve somun balığına rast gelebilirsin cünki kısın levrek derede bilie yaşama gibi olanağı oluyo ama bilindiği gibi burası karadeniz hava şartları kötü oluyo herzaman giremiyosun girdiğindede sabırlı ve kararlı olmak ve av yapamasan bile o bile ayrı bir zevktir unutmadan sunu söyleyeyimn elindeki zıpkın benim ilk kullandığım zıpkın bende ondan kullandım ve çokta memnunm şiş bombe veriyosa ya lastıkten yada şişlin eyik artı şisin değiştirmdeysen lastiğin çok sert olmasından dicem ama yapmaz bence senin şiş 6.5 mm ona bi bak en uygun kalınlıkta olan o artı omer lastiği iyi dir kaliteli bende kullanıyorum ve sağlam bence sen lastik boyut 26 kalınlık 18 al senin için daha iyi olacağını düşünüyorum şimdilik iyi avlar sana ben gecen ocağın 8 de daldım somun vurdum dediğim gibi kıyılara çekiliyo balık çünki derinler soğuk balık kıyıda sığ yerlerde derin olmayan saylık ve kayalık yerde oluyo artyı ya sabah erken dal yada ilkintiden sonra dal ancak ozaman bulursun sana şimdiden iyi avlar

Yorum yap

kışın 3mm elbise ile nasıl dalıyorsunuz hala daha şaşırıyorum.hele birde karadeniz gibi bi yerde.vallahi helal olsun abi ya
                            Serdar KOYUNCU
                            Jeoloji Müh.
                            MAN?SA/Soma
                            0554 427 2998

Yorum yap

ben marmarada 5 mm ile daliyorum ve hiç bir prblem yaşamiyorum.. 2-3mm corap bana yeteril geliyor tabii bide bünye meselesi.. geceleri sicak odada uyumaktan zevk aliyorsaniz kesinlikle size zor gelecektir 5 mm ile daliş yapmak ocak ayinda ben soguk odada yatmayi seviyorum yani sogua alişkinim 5mm bana yetiyorda artiyor bilee içlik yelek olmadan... iyi dalişlar...
                              ONUR ALTINKOÇ
                              1985 ?STANBUL

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X