Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

yunus balıklarıyla karşılaşma!!

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Cevap: yunus balıklarıyla karşılaşma!!

Asl? Olcay Hoca taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
    Yunuslar balık değildir.yaklaşmamakla iyi etmişsin.şu an sürülerin yavru büyütme dönemleri bu nedenle saldırgan olabiliyorlar.Genellikle düşman olarak gördükleri canlıların karın bölgelerine burunlarıyla şiddetli darbeler vururlar.Buda saldırıya uğrayanın iç kanama geçirmesine neden olur.
    hocam peki suda köpekle karşılaşırsak ne yapmak lazım hehehehhe

aklıma geldikçe halen gülüyorum inanın başınızdan geçen olaya
    Tayfun Ali PEKDEM?R
    0532 666 7071
    email : kotmayil@hotmail.com
    Memleket : Giresun
    www.armonimutfak.net

Yorum yap

bir arkadaştan duydum ne kadar doğru bilemiyorum yunus balığı zıpkıncının belindeki balığa dalmış ve adamın böbreklerini dışarı çıkarmış...
      Ayhan KILINÇ
      G?RESUN
      Karadeniz Teknik Üniversitesi
      ?n?aat Mühendisli?i

Yorum yap

benim hayvanlarla alakalı belgesellerden bildiğim şey uyarmadan girişmedikleri ama tabi uyarıyı nasıl anlayacağız durumu var yada uyardı diyelim biz oradan uzaklaşana kadar hayvan "bu ne uyuz şey ya git dedik hala bak aheste aheste" şeklinde de düşünebilir
        şaka bir tarafa çıkardıkları seslerden kavga ettikleri zaman kullandıkları en belirgin olanlardan biri sanırım. tiz ıslıklar yerine daha kalın bir kekeleme sesi çıkarıyorlar("kakakaka" oluyor tabi kalın ses olunca ) bunlar tamamen pasif belgeselciliğimden aklımda kalanlar...çok büyük saçmaladın diyen varsa kabulümdür saygı duyarım.
        sonuçta ben de "aman ne tatlı gideyim de beraber yüzeyim" demem. havuzda bir kere yüzdüm kendileriyle hayvan rölantide kayak yaptırıyor ve aslında da gayet tehlikeli olabileceğini düşündüğüm bir hayvan

Yorum yap

Arkadaşlar yunuslar hakkında oldukça kulakta duyma bilgiler verildiği kanaatindeyim. Öncelikle doğada yunusların insanlara saldırısı çok ama çok nadir bir olay bu konuda doğada yaşanmış nadir olaylardan biri Hungry dolphins attack researchers - Scotsman.com News. saldırı olayları doğada değil havuzlarda ve özellikle kadın ve çocuklara karşı gelişiyor bunun içinde buraya bakın Dolphin Aggression - World Society for the Protection of Animals

ben yıllardan beri defalarca denizde yunuslarla karşılaşmışımdır ama hiçbir zaman kendilerini sualtı görüş mesafesine yaklaştırmamışlardır. En azında bizim karasularımızda durum budur. Siz bizim yunuslarımızı kaptan kusto belgesellerindeki ömrü hayatında insan görmemiş pasifik yunuslarımı zannediyorsunuz . bu arada yunusların köpek balıkları ile savaştığı ise sanırım bir söylenti küçük köpek balıklarına veya zorda kalınca köpek balıklarının solungaçlarına saldırdıkları doğru olmak ile beraber insanlara yapılan ölümcül saldırıların da nerdeyse yüzde doksanından sorumlu büyük beyaz ve kaplan köpek balıklarının midelerinde sıklıkla yunus parçalarının bulunmasıda bu konuda çok başarılı olamadıklarını göstermekte.

Yorum yap

dikkat etmek lazim sonunda hayvanin ne yapacagi belli olmaz...

Yorum yap

Yunus'lar ile ille bi muhabbet kurmak istiyorsan ya belgesel seyret yada özel gösterilerine git..Duyduklarım hiç iç açıcı değil..Uzak dur..Gördünmü kaç!! Form'a yazmıştım bir aralar, yavrulu hayvana rastlarsan işin iş..!!!

Yorum yap

2 sene önceki bir yaz günü suyun biraz bulanık olduğu zamanda (tekirdağda) olta balığı için suyun 3-4 metre altındaki kumdan midye çıkartıyordum bu midyeleri isteyenlere veriyordum arada bende olta atıyordum çıkarması biraz nefes istiyor yaşlı amcalar çıkartamıyor hemde ben bu arada çok güzel nefesimi açıyordum bir kaç dalıştan sonra arkamda şapp diye su sesi çıktı ama 2-3 metreden fazla yok çok kızdım kıyıya baktım kesin biri taş attı dedim kıyıda kimse yok sonra arkamı bir döndüm koskoca balık gövdesi......
                ne tırstımelimde ne var ne yok unuttum dosdoğru kıyıya hayatımın yüzüşünü yaptım
                yani yarış olsa rahat yarışırdım zannedersem balık ben dipten kumu kaldırınca toplanan mırmırlara ispendeklere gelmiş ama suyun içinde yarasa vaziyetindeyken bana bir burun vursa belki ölürdüm belki boynum kırılırdı o derce büyüktü yunus, ciddi olarak büyük şok yaşamıştım etkisi baya olmuştu
                1989 Trakya k?y?lar?

Ya?am, ald???n nefeslerin say?s?yla de?il, nefesini tuttu?un anlar?n say?s?yla ölçülür. (George Carlin)

Yorum yap

Ben bu konu ile yazılan, bana göre bazı fikirlere katılmıyorum. Yunuslar da bizler gibi memeli, sıcak kanlı ama suda yaşayan canlılar. Tehdit ve tehlike hisseden bir memeli anne ve/veya baba yavrusunu korumak için ne yaparsa onlarda onu yapar ama KESİNLİKLE insana tehdit değildirler ta ki biz onları tehdit edene kadar. Ben miami de yaşarken dalış esnasında herhalde 5-6 kere denk gelerek yüzmüşümdür. Her dalgıça denk gelsin ve o olayı tatsın isterim. Muhteşem.

Yorum yap

Asl? kadango taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                    hay gozünü ve kalbini seveyim be kardeşim. harika bir video.

sagol.

Yorum yap

ben de birkaç hafta önce dalıyorken sudan garip sesler duydum.aldırmadan su üstünde yüzüyordum su da bulanıktı.yan tarafımda karaltıyı görünce kafamı çevirdim o da ne?iki tane kocaman yunus benim iki metre yanımda .nasıl kıyıya kaçacağımı bilemedim.onlar gitti tekrar suya girdim ama sürekli sağa sola bakıyorum.10 dakika duramadan çıktım sudan...insan görünce kocaman balığı korkuyor tabi.karadan görünce çok sevimliler ama

Yorum yap

Asl? muharrem57 taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                        ben de birkaç hafta önce dalıyorken sudan garip sesler duydum.aldırmadan su üstünde yüzüyordum su da bulanıktı.yan tarafımda karaltıyı görünce kafamı çevirdim o da ne?iki tane kocaman yunus benim iki metre yanımda .nasıl kıyıya kaçacağımı bilemedim.onlar gitti tekrar suya girdim ama sürekli sağa sola bakıyorum.10 dakika duramadan çıktım sudan...insan görünce kocaman balığı korkuyor tabi.karadan görünce çok sevimliler ama
                        Hemşerim ben de geçen sene Türkeli Güllüsu burnunda dalarken yanıma kadar gelmişler ama benim ruhum duymamış!!.. Beni yüksekçe bir tepeden izleyen arkadaş görmüş hatta telefonuyla resimlerini çekmiş. Su bulanıktı ve ben kefallere yoğunlaşmışken 1-2 metre kadar yanıma gelmişler ama ben fark etmedim. İyi ki de fark etmemişim yoksa olimpiyat birincisi yüzücü Michael Phelps'i bile kıskandırırdım herhalde!!..
                        Yunuslar muhtemelen kendisi gibi ciğerleriyle soluklanan bu garip ve gürültülü yaratık ne diye merak etmiştir ya da belimdeki kefallerin kokusuna gelmiştir diyecem ama onlar bize göre çok daha usta ve kıdemli avcılar!.. Eminim benim sıska kefalleri görünce gülerek ve bana acıyarak yanımdan uzaklaşmışlardır..

Yorum yap

Bende dun Edremit Korfezinde gordum iki adet irice sayilabilecek yunusu.....Onlara doğrular yüzdüm ancak sonradan ne olur ne olmaz diye paletledim kıyıya doğru...Acikcasi su altında göremedim ancak su üstünde oldukça yaklasmistik....Suya bir girip bir cikiyorlardi....Bu arada su icinde oldukça fazla sardalya vardi suru halinde...Saglicakla dalın arkadaslar...saygilar, sevgiler....
                          Kuzey Ege
                          Gemi Insaa Mühendisi
                          Serbest Dalis/Zipkinla Balik Avi/Acik Deniz Yuzme Yarislari/Yelken/Siir/Klasik Müzik/Fotograf

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                          X