Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

yunus balıklarıyla karşılaşma!!

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• yunus balıklarıyla karşılaşma!!

batı karadenizde büyük bir derenin denize döküldüğü yerde avlanıyordum,birkaç saat sonra çok yakınımda 3 adet yunus balığının avlanmaya başladığını farkettim ve panikle kayalıkların üzerine çıktım.aramızdaki mesafe bazen 50 m ye kadar indi ve etrafta dolaşmaları 1 saat kadar sürdü.bi taraftanda onları suyun içinde doğal ortamlarında avlanırken görmeyi çok istedim bu balıkların insanlara zarar vermeyeceğini biliyorum ama yinede yanlarına gitmeye cesaret edemedim.böyle bir karşılaşma yaşayan oldumu, yada bu tür bir karşılaşmada ne yapılmalı paylaşırsanız sevinirim.

Cevap: yunus balıklarıyla karşılaşma!!

Bence uzak durmak en iyisi olur. Hele karınlarını doyurmak için avlandıkları bi anda karşılarına av planlarını bozacak birisinin çıkmasını hoş karşılamayabilirler... Zaten geldiklerinde meranızdaki tüm balıklar toz olacağından suda durmanın av açısından pek bi anlamı kalmaz...
    Caner ALTINTA?
    Silivri / ?stanbul
    (1982 Silistra)
    sigpic

Yorum yap

sen tam bi filim yasamisin haberin yok bu manzarayi gormus olan sayisi cok azdir bende gercekten gormeyi cko isterdim yunuslar insanlara zarar veren hayvanlar deildir ama yinede yemek yiyen hayvana hic guven olmaz kesjke kameranis olsaydida cekseydiniz

Yorum yap

Yunuslar balık değildir.yaklaşmamakla iyi etmişsin.şu an sürülerin yavru büyütme dönemleri bu nedenle saldırgan olabiliyorlar.Genellikle düşman olarak gördükleri canlıların karın bölgelerine burunlarıyla şiddetli darbeler vururlar.Buda saldırıya uğrayanın iç kanama geçirmesine neden olur.
        OLCAY ?EN (mavitutku52@hotmail.com)
        ORDU/MEDRESEÖNÜ 1971

Toprak insan? topraktan, deniz insan? da sudan yarat?l?r.Topraktan olanlar topra?a dönerler sudan olanlar ak?p denize kar???rlar.

RÜZGAR HAREKETLER? CANLI

Yorum yap

Asl? zek_tani taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
          yunuslar insanlara zarar veren hayvanlar deildir
          Denizlerde en çok insan öldüren canlı olarak yunuslar bir numaradadır. Özellikle şişe burunlular. İnsanlara hızla vurarak zarar vermektedirler.. Bilginize...

Ben daha önce 2 defa yunuslarla suda karşılaşma fırsatı buldum. Açıkçası çok cüsseliler ve yanlarına yaklaşmadım.

Yorum yap

Yunuslar hafızası olan ve daha önceki insanlarla karşılaşma tecrübelerini unutmayacak kadar da zeki yaratıklar.
            Sudan çıkmanız bence de doğru bir hareket, bir arkadaşın da dediği gibi nasıl olsa meradakiler çoktan tozu dumana katmış kaçmışlardır.
            Ben iki yıl önce 20 mt kadar yakınımda peydahlanan 5 yunus ile 10 dakika kadar yüzdüm, başka da şansım yoktu, açıkta idim, herhangi bir tehdit algılamamıştım.
            Oldukça cüsseli ve hızlı hayvanlar, bugün sizin yerinizde olsam bende suyu terk ederdim.

Yorum yap

şahsen karşılaşmadım ama babamı izliyordum o mendirekde giderken yanı sıra gidiyordum. yeni yapım aşamasında olduğundan ettraf görünüyordu o kadar hızlı olabileceğini tahmin bile edemezdim babam bekliyor anladım balık war herhalde. yunus bir yerden bir geldi neredeysi göz ile takip edilmeyecek bir hızla babam atış yapamadan yunus balığa bir kuyruk hareketi havaya havada kaptığı gibi devam aslında yunusların geçmesi benim için iyi oluyor balıklar kıyıya yani benim gideceğim yerlere göküyor o zamanda benim işime yarıyor .

Yorum yap

bence zararsızlar...

Yorum yap

Yunuslar sürü halinde yüzerken lider pozisyondaki yunus tehdit algılarsa saldırma ihtimali yüksektir. Olcay hocanın dediği gibi bazı dönemlerde bu ihtimal dahada fazladır. Fakat bu risklere rağmen suda beraber yüzdüyseniz bununda keyfi başkadır.
                  * MST - 1981 *
                  } >) ) ) ) * >

Yorum yap

yunus lar hıc bır tehdıt algılamasa bıle oyun oynamak adına oldurdugu bırcok ınsan var

sonuc olarak ne olursa olsun temkınlı olmak ta fayda var

Yorum yap

iri yunus türlerinin birkac tonluk buyuk beyazlarin bellerini tek kafa darbesinde kırabildiklerini duymuştum.
                      dünya sevimlisi yaratıklar, ama neticede hayvandır. ne zaman ne yapacağı belli olmaz. deniz onların, avlandıkları yerde bulunmak istemem.bulunmanızı da tavsiye etmem.
                      B.Çekmece - 1978

Yorum yap

Asl? rain taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                        bence zararsızlar...
                        Yunuslar karşı karşıya kaldırklarında köpek balıklarını bile korkutan hayvanlardır. Muhteşem bir hızda yaklaşık 300 kg lık ağırlıkları 3000 kg lık bir güç ile insana vurursa bence zararlı olurlar
                        Caner Fuat KURT

Yorum yap

En güzel yunus uzaktan izlediğim yunustur
                          Ha bide güneydeki club flipper vardı oda güzel bir yunustur

Umut UZEL/1980
                          A Rh+

Yorum yap

Risk almaya gerek yok.

Eren ATE? ---- Çanakkale / Merkez

** Z?pk?ncI Yöne-TeaM **

>> Sa??m Marmara, solum Ege... ?nsan daha ne isteyebilir ki? <<

Yorum yap

Gökhan
                              Kar??yaka / ?zmir

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X