Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Bozcaada'ya ilk defa gidiyorum. Tavsiyenize ihtiyacım var.

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Bozcaada'ya ilk defa gidiyorum. Tavsiyenize ihtiyacım var.

Merhaba arkadaşlar. Bozcaada'ya kampa gidiyorum. Amacım hem güzel bir kamp yapıp dinlenmek hemde avlanmak. Hem olta ile hem zıpkın ile avlanacağım. Konaklayacağım yer ayazma plajına yakın. Bir kaç sorum olacak, yardımcı olursanız çok sevinirim.
    1.adada balık yemi satan bir yer varmı? (boru kurdu mamun yengeç vs)
    2.ben profesyonel bir avcı değilim, eğitim aldım ama şuan en fazla 5mt de dalıyorum. Buna uygun güzel balık yapan önerebileceğiniz mera var mı?
    3.zıpkınsız sadece su altını görmek için de dalacağım, bunun için de öneriniz var mı?

Yardımcı olacaklara teşekkürler.
    Erkan Giri? / Bursa

Cevap: Bozcaada'ya ilk defa gidiyorum. Tavsiyenize ihtiyacım var.

Erkan selam
    İskeleye yakın bir balıkçı vardı onda yem olabilir, çınaraltı çay bahçesinin karşısında gibi hatırlıyorum.
    Dalış için 2 yıl evvel Adanın güneydoğu tarafındaki deniz feneri yakınlarında incirli adası denen taşlıklara bakmıştım. Dip yapısı ve belık çeşidi bakımından renkli, görülmesi gereken biryer. Bir çupra bir de çıplak vurdum.
    Daha iyi olabilirdi ancak, sabah suyuna yetişemedim, ilk kez kullandığım şamadıra dikkatimi dağıttı, bölgeyi tanımamanın getirdiği dezavantaj sebebiyle tam gizlilik ve sessizlik sağlayamadım. Gene de tekrar gitmek istediğim keyifli bir dalış bölgesi, tavsiye ederim.
    Berat G.
    Elektrik Mühendisi
    1977 ?stanbul A+

Yorum yap

Asl? berat taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
      Erkan selam
      İskeleye yakın bir balıkçı vardı onda yem olabilir, çınaraltı çay bahçesinin karşısında gibi hatırlıyorum.
      Dalış için 2 yıl evvel Adanın güneydoğu tarafındaki deniz feneri yakınlarında incirli adası denen taşlıklara bakmıştım. Dip yapısı ve belık çeşidi bakımından renkli, görülmesi gereken biryer. Bir çupra bir de çıplak vurdum.
      Daha iyi olabilirdi ancak, sabah suyuna yetişemedim, ilk kez kullandığım şamadıra dikkatimi dağıttı, bölgeyi tanımamanın getirdiği dezavantaj sebebiyle tam gizlilik ve sessizlik sağlayamadım. Gene de tekrar gitmek istediğim keyifli bir dalış bölgesi, tavsiye ederim.
      Çok teşekkür ederim, tavsiyene uyacağım.
      Erkan Giri? / Bursa

Yorum yap

Merhaba bozca adaya ne zaman gitmeyi planliyorsun.... bu mevsimlerde bozca ada pek elverişli olmaz...
        ONUR ALTINKOÇ
        1985 ?STANBUL

Yorum yap

Asl? onr6nkoc taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
          Merhaba bozca adaya ne zaman gitmeyi planliyorsun.... bu mevsimlerde bozca ada pek elverişli olmaz...
          Merhaba Temmuz 10 da gitmeyi planlıyorum.
          Erkan Giri? / Bursa

Yorum yap

zipkin için elverişli olmaz fakat snorkel ile gezip büyülenebilirsin.. haftaya 2-3 temmuz 2 günlüğüne bende orada olucam bir 2 günlüğüne kafa dinlemeye gidiyorum.
            En son düzenleyen onr6nkoc; 25.Haziran.2018, 14:41.
            ONUR ALTINKOÇ
            1985 ?STANBUL

Yorum yap

hangı aylarda verım alabılırız acaba hocam benımde planlarım varda
              Numan demir
              Istanbul

Yorum yap

Asl? numan.demir taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                hangı aylarda verım alabılırız acaba hocam benımde planlarım varda
                ekim sonu iyi verim yapmaya baslar... avciliğiniz iyi ve sansiniz varsa sinarit denk gelebilir...
                ONUR ALTINKOÇ
                1985 ?STANBUL

Yorum yap

Adada herhangi bir yasak var mı zıpkın için? ya da belirli koylarda yapmamıza karışacak kişiler?
                  ekim sonu iyi verim yapmaya baslar... avciliğiniz iyi ve sansiniz varsa sinarit denk gelebilir...
                  Erkan Giri? / Bursa

Yorum yap

köyün akıllılari biraz karşi cikabilir (balikcilar) bir cok yerde oldugu gibi orada da zipkincilari pek sevmezler... bozcaada da güncel sirkülerde su an için her hangi bir yasak söz konusu değil
                    ONUR ALTINKOÇ
                    1985 ?STANBUL

Yorum yap

Teşekkür ederim. Adacamping diye biryerde kamp yapacağım. Yakınında habbele ve ayazma plajı varmış. şansımı oralarda deneyeyim bari

köyün akıllılari biraz karşi cikabilir (balikcilar) bir cok yerde oldugu gibi orada da zipkincilari pek sevmezler... bozcaada da güncel sirkülerde su an için her hangi bir yasak söz konusu değil
                      Erkan Giri? / Bursa

Yorum yap

Bozcaada her mevsimde keyifli bir yerdir. Ekim ayı daha bereketli olur ama şimdi de boş çıkarmaz, keyif yaptırır. Zıpkın olmayacaksa liman içi tadından yenmez.

Çok uzun yüzmek sorun değilse keyif alırsın, yarım saat gezeyim bir dolu balıkla çıkayım dersen hiç uğraşma derim. şimdi söyleyeceğim yerler idman gerektirebilir. Poyraz yoksa; adanın batı tarafı "çayır" denen bölgeyi bul. Kıyıdan baktığında yakın gözüken "gökçe" denilen bir ada var, oraya yüzüp tüm etrafını karışla, kıyısı, açığı ayrı ayrı iş yapabilir. Çoğu zaman adadan kıyıya müthiş bir akıntı olur, sığ sudur, arada eriştelerin etrafında koca kefaller olabilir, ama kondisyonsuz adama göre değildir. Poyraz orta şiddette ise ters taraf Habbele' ye git. Denize yüzünü verdiğinde en sağ, koyun en dibinden kayalıklardan yürüyebildiğin kadar yürüyüp en uçtaki taşa yaklaş, taşın ismi "bakla taşı", tam taşa doğru kumsalı soluna alıp baktığında taşın arkasında duran burun Ayazma burnudur. Açık sudan oraya kadar yüz, arada sırtı su yüzeyinde bankolar var, Bakla taşından diğer istikamet ise Polente feneridir. Ters bir rota yapıp, Polente fenerine arabayla kendini bıraktırıp, önce Bakla taşına oradan Ayazma burnuna kadar yüzebilirsin. Tedarikli olursan sabahtan akşama kadar eğlendirecek harika bir tur olur. Poyraz sertse Ayazma koyu boyunca açığa doğru yüzüp 2, 3 sıra bulunan banklar yoklanabilir.Kıyıdan bakınca ilk sıra bank zaten gözüküyor, sonrasını yüzerek bulabilirsin. Bence ilk tatil için bu kadar yeter .
                        Baturhan Ba?kurt
                        ?stanbul 1971

Yorum yap

Asl? batsub taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                          Bozcaada her mevsimde keyifli bir yerdir. Ekim ayı daha bereketli olur ama şimdi de boş çıkarmaz, keyif yaptırır. Zıpkın olmayacaksa liman içi tadından yenmez.

Çok uzun yüzmek sorun değilse keyif alırsın, yarım saat gezeyim bir dolu balıkla çıkayım dersen hiç uğraşma derim. şimdi söyleyeceğim yerler idman gerektirebilir. Poyraz yoksa; adanın batı tarafı "çayır" denen bölgeyi bul. Kıyıdan baktığında yakın gözüken "gökçe" denilen bir ada var, oraya yüzüp tüm etrafını karışla, kıyısı, açığı ayrı ayrı iş yapabilir. Çoğu zaman adadan kıyıya müthiş bir akıntı olur, sığ sudur, arada eriştelerin etrafında koca kefaller olabilir, ama kondisyonsuz adama göre değildir. Poyraz orta şiddette ise ters taraf Habbele' ye git. Denize yüzünü verdiğinde en sağ, koyun en dibinden kayalıklardan yürüyebildiğin kadar yürüyüp en uçtaki taşa yaklaş, taşın ismi "bakla taşı", tam taşa doğru kumsalı soluna alıp baktığında taşın arkasında duran burun Ayazma burnudur. Açık sudan oraya kadar yüz, arada sırtı su yüzeyinde bankolar var, Bakla taşından diğer istikamet ise Polente feneridir. Ters bir rota yapıp, Polente fenerine arabayla kendini bıraktırıp, önce Bakla taşına oradan Ayazma burnuna kadar yüzebilirsin. Tedarikli olursan sabahtan akşama kadar eğlendirecek harika bir tur olur. Poyraz sertse Ayazma koyu boyunca açığa doğru yüzüp 2, 3 sıra bulunan banklar yoklanabilir.Kıyıdan bakınca ilk sıra bank zaten gözüküyor, sonrasını yüzerek bulabilirsin. Bence ilk tatil için bu kadar yeter .
                          Okurken oraya gidesim geldi güzel bigiler gidenlerin işine yarayacaktır.
                          Ertan Onder
                          Istanbul Eyup
                          Digital baski teknik servis

Yorum yap

Asl? batsub taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster

Müthiş bir anlatım. Kaydedecegim gitme ihtimali olursa diye.
                            Teşekkür ederim paylaş için
                            Ahmet ozkardes

Yorum yap

Asl? kutahyalı taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                              Müthiş bir anlatım. Kaydedecegim gitme ihtimali olursa diye.
                              Teşekkür ederim paylaş için
                              Bozcaada genelde sığlıklarla doludur. Çevresinde her zaman gemi leşi olur. Sığ olmasından dolayı tüplü dalışa pek uygun olmayıp, zıpkına oldukça elverişlidir. Ada batıdan neredeyse sürekli rüzgar alır, güzel meraların çoğu da batıdadır. Yine de her havada dalınacak rüzgaraltı bir yerler bulunur. Sürekli gidenleri kadar olmasa da biraz bilirim, yardımcı olmaktan da keyif alırım. Bu forum da insanlar böyle bir şeyden neden imtina ederler anlamam. Sonuç olarak özel bir tarif vermeyip, gidecek kişiye bir yol çizmek en azından gönül alıyor. Baksanıza bilmediğiniz bir yer hakkında bilgi edinmek bile oraya gitmek adına bizi teşvik ediyor, hevesimiz artıyor, kimbilir ne hayallere dalıyoruz.
                              Geçenlerde Gökçeada ile ilgili bir konu açtım, bir tek arkadaş sağolsun yanıt yazmış. Bozcaada' yı bilirim ama Gökçeada'yı o kadar bilmiyorum, keşke birileri biraz fikir verse.
                              Baturhan Ba?kurt
                              ?stanbul 1971

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X