Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Kırlangıç..

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Kırlangıç..

Bu gün İşe yetişebilmek için erkenden dalışa gittik. Su her zamanki bulanık ama sıcak marmara.. Yüzeyden dibi görmeden kararlama dalışlar neticesinde anca orta suda taş bulma şansımızı kullanarak yani bol bol ve boş dalarak kıymetli zamanımızı harcıyorduk şansa taş bulursak av yapmaya çalışıyorduk. çıkma vaktimizin yaklaştığı sıralarda bende 2 güzel eşkina ve bir tane de otobüs tabir ettiğimiz kikla vardı. Son dalışlarımı yaparken Kırmızıyı daha doğrusu griyi gördüm. ne olduğunu anlamam uzun sürmedi, kırlangıç taşın dibine yatmış kuma doğru bakıyordu, birden göz göze geldik ve çaktırmadan kaçmaya başladığı sırada atışımı yaptım. şişte debelenmeye başladığında balığa yapışıp yukarıya doğru çıkmaya başladım. Fakat daha önce hiç duymadığım hırıltı, mırıldanma gibi acaip bir ses vardı denizde. Yüzeye geldiğimde kırlangıçtan çıktığını anladığımda çok şaşırdım. Ben ses çıkartan bir tek eşkina sanarken daha öğreneceğim çok şeyin olmasıyla güzel bir av gününü sonlandırdım. Eşim Murat'a ilk kez vurduğum Kırlangıç'ın sevinciyle yüzmeye başladım. Baktım ki Bir kırlangıç da o vurmuş Bu gün deniz, her ikimize de güzel bir sürpriz yaptı.. Herkese Bereketli ve sağlıklı dalışlar..

1. Kademe Paletli Yüzme Antrenörü
    2. Kademe Z?pk?nla Bal?kav? Antrenörü
    Gümü? Cankurtaran
    2* Dal?c?

Cevap: Kırlangıç..

tebrikler

Yorum yap

aile boyu tebrikler arkadaşlar güzel av olmuş. süpersiniz.
      Rüstem DER?N
      ?stanbul / Üsküdar
      rustemderin@gmail.com

Yorum yap

Avlar icin tebrikler renkli bir av gunu olmus Kemikli baliklarin tumunde hava kesesi bulunur, burdaki havayi hizla bosaltarak ses cikartiyorlar duydugunuz sesin bundan kaynaklanmis olmasi kuvvetli muhtemel
        Çocuklu?umuzdan kalan en soylu dü?üncedir Mustafa Kemal...Bir ya?am? onurland?ran en asil rehberliktir..

"Cahille girme münaka?aya. Ya sinirini z?plat?r tavana! Ya da yaz?k olur Adab?na"

"Suskunlu?um asaletimdendir. Her lafa verilecek bir cevab?m var. Lakin bir lafa bakarim laf mi diye, birde soyleyene bakarim ADAM mi diye?"

Biyolog
        / Profiler

Yorum yap

Tebrikler, güzel av olmuş .Nefesinize sağlık.

Yorum yap

tebrikler nefesinize sağlık

Yorum yap

O bulanıklıkta güzel av olmuş. Nefesinize sağlık
              Deniz BAYRAKLI '87

?stanbul - Pendik
              bayraklideniz@gmail.com
              0535 335 27 20

"Bizi yanl?? yola sevkeden soysuzlar bilirsiniz ki, çok kere din perdesine bürünmü?ler, saf ve temiz halk?m?z? hep din kurallar? sözleriyle aldata gelmi?lerdir."
              M.Kemal ATATÜRK - 1923

Yorum yap

Harika av olmuş, tebrikler.
                sigpic

?ener BANDIRMA
                ?stanbul - 1972
                60 sn yeterli.

Yorum yap

tebrikler.. ne mutlu size

Yorum yap

aahahaha süpermiş. hele ki hırıltı. ben de istavritten duymuştum bu hırıltıyı bir kez.

Yorum yap

Tebrikler süper av. Aile saadeti buna denir vallahi
                      Türkay Demiro?lu
                      ?stanbul-F?nd?kzade
                      01.03.1967
                      0 Rh+

Yorum yap

Süper av olmuş ekibe tebrikler ...
                        Bahad?r Emre Çelebi /74

BURSA

------- }{(((*> ----

Yorum yap

Ekibe tebrikler.Nefesinize sağlık.
                          sigpic
                          A?k?n TEKE , 01-01-1972 , ?ZM?R / ?irinyer

Yorum yap

Arkadaşlar, bu Kırlangıçlar ben 12-5 yaşları arasındayken yalova'da oltalarımıza gelirdi. Bol bol tekir barbun alırdım zıpkınla. Kırlangıç canlı görmeyeli bir asır oluyor neredeyse. Yalovada barbun herhalde kurudu. Bunu şunun için yazıyorum. Biz avcılar gördüğümüz her balığı avlamak zorunda değiliz. Özellikle Kırlangıç gibi neredeyse nesli tükenecek bir şaheser'i avlamasak ne kaybederiz. Kırlangıcı yüzerken seyretmek emin olun midenizdekinden bin kere daha güzel duracak. Muhteşem kanatlarını bir açtı mı o manzaraya doyum olmaz. Sadece Yaradanın fırçasından çıkabilir böyle bir güzellik. Bu çirkin balık yüzerken o kadar mı güzel olur arkadaş. Kanatları rengarenk olur. Ama bu balık iyi yüzücü değildir, hızlı kaçamaz, ve mutlaka şişinize alırsınız, bir beceri gerektirmez. Bu nedenle de nesli neredeyse yok olma safhasına geldi.
                            Bu nedenle Kırlangıçlar vurmayalım diyorum.

Yorum yap

Asl? murraat taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                              Arkadaşlar, bu Kırlangıçlar ben 12-5 yaşları arasındayken yalova'da oltalarımıza gelirdi. Bol bol tekir barbun alırdım zıpkınla. Kırlangıç canlı görmeyeli bir asır oluyor neredeyse. Yalovada barbun herhalde kurudu. Bunu şunun için yazıyorum. Biz avcılar gördüğümüz her balığı avlamak zorunda değiliz. Özellikle Kırlangıç gibi neredeyse nesli tükenecek bir şaheser'i avlamasak ne kaybederiz. Kırlangıcı yüzerken seyretmek emin olun midenizdekinden bin kere daha güzel duracak. Muhteşem kanatlarını bir açtı mı o manzaraya doyum olmaz. Sadece Yaradanın fırçasından çıkabilir böyle bir güzellik. Bu çirkin balık yüzerken o kadar mı güzel olur arkadaş. Kanatları rengarenk olur. Ama bu balık iyi yüzücü değildir, hızlı kaçamaz, ve mutlaka şişinize alırsınız, bir beceri gerektirmez. Bu nedenle de nesli neredeyse yok olma safhasına geldi.
                              Bu nedenle Kırlangıçlar vurmayalım diyorum.
                              Murat Bey,
                              Siz 12 yaşlarınızdayken çok tutmuşsunuz, ben ise hayatımda 33 yaşımda ilk kez avladım. Bu nedenle neslinin tükenmekte olmasına katkı sağladığım için üzgünüm.. Güzellik ya da çirkinlik farketmeksizin, Denizdeki tüm canlılara saygı duymasını öğreneli çook uzun zaman oldu... Saygılarımla..
                              1. Kademe Paletli Yüzme Antrenörü
                              2. Kademe Z?pk?nla Bal?kav? Antrenörü
                              Gümü? Cankurtaran
                              2* Dal?c?

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X