Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

sezon özeti-1

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• uğursami
    yan?tlad?
    Cevap: sezon özeti-1

Öncelikle nefesine sağlık Mehmet dostum ,harika kefal. Ve lakin '' artık kimse forum da av anılarını paylaşmıyor '' sözüne katılmıyorum. Ben neredeyse haftada 1-2 resim paylaştım ve avın hikayesini yazdım .Çok teessüf ederim sana . . şaka şaka tabi.

Bir yorum yaz:

• gursumd
    bir konu ba?latt? sezon özeti-1

sezon özeti-1

Hepinize merhabalar abiler, yazın internetimin olmamasından dolayı siteden uzak kaldım biraz...
    ben kim bilir ne av anıları paylaşılmıştır diyerek siteye girmiştim ama, artık kimse burada paylaşmıyor sanırım; hayal kırıklığına uğradım..
    Oysa ben her şeyi sizin paylaştığınız av anılarınızdan, tecrübelerinizden öğrenmiştim...

Neyse, gelelim benim şu koca kefale..
    yaz boyunca çalışmış olmamdan dolayı pek sık giremedim suya ama girince de hakkını verdim hani..
    gene bir gün akşamdan takımı taklavatı hazırladım bagaja ve sabahına dooğru denize
    sabah saat 6 suları.. deniz çarşaf gibi... en küçük bir kıpırdanma yok.. bozmadan mavinin huzurunu, tedirgin etmeden hırçın denizi, yavaaşça süzüldüm bende eşsizliğe...
    daha meraya ulaşmadım ama, bi tuhaflık var denizde hissedebiliyorum. o küçük balıklar yok ortalıkta... kendi kendime de vardığım bir kanıya göre küçük balıklar yoksa büyükleri de olmuyor o gün... o nerden çıktıysa...
    balık göremedikçe palet vuruyorum palet vurdukça tadım kaçıyor...
    git gide yaklaşıyorum meraya ve in cin top oynuyor suyun altında...
    suyun içinde büyük bir kaya var ve o kayadan döndükten sonra başlar mera... orada olur normalde balıklar ama... yok işte o gün..
    kayadan döndükten sonra daha yavaş palet vurmaya başladım.. 3-4 metrelerden bir kaç agaşon denemesi.. gelen giden yok..
    suyun üzerinden, kara kıyı ilerliyorum.. derinlik 0,5-1 metre arası değişiyor.
    bir yandan da aklımda acaba iri bir balık var da ondan mı küçük balıklar yok ortalıkta düşüncesi...
    ben aklımda deli sorularla ilerlerken yanımdan 600-700gr civarlarında bir lidaki yanaştı.. atış imkanı bulduğum anda tetik düşürdüm ama meğer atış imkanı bulamamışm ben süzüle süzüle gitti
    hem balık yok hemde gelen bir tanecik balığı vuramıyoruz arkadaş, bu ne biçim iş diye söylenirken ilerdeki kayalıkların üstündeki kefal sürüsünü farkettim...
    6-7 tane kefal ama ömrümde ilk defa öyle bir kefal görüyordum..sivri burnu sivri yüzgeçleri ve aheste tavırlarıyla köpek balığını andırıyordu...
    bir an duraksadıktan sonra kefal kefaldir dedim ve onlara doğru süzüldüm...
    beni görür görmez üzerime doğru geldiler ve sakin bir atışla içlerinden irisine şişi geçirmeyi başardım... balığı söndürüp dizgiye taktıksan sonra hala aynı grubun orda olduğunu farkettim... zıpınımı kurdum ve bu sefer dibe yattım... tedirgin balıklar çağrılarıma cevap veriyorlar ama bir türlü menzile girmiyorlardı...
    nefesim kalmayınca tekrar su üstüne çıktım; gözlerim hala onlarda.. tedirgin bi şekilde beni de kontrol ederek oldukları yerde bir ileri bir geri yapıyorlardı...
    yeteri kadar nefeslendikten sonra tekrar agaşon..
    apnea süremin ortalarına doğru balıklar menzile girdi, tam uygun bir atış pozisyonu ararken o da ne! balıklar birden yok oldu.. hepsi farklı yerlere dağıldılar...
    durumu anladım...
    allah dedim geliyor! kocaman bir şeyler geliyor. liça- kofana- levrek... ne olursa... yeterki gelsin!
    derken gene hatrı sayılır büyüklükte bir kefalin önümden geçtiğini farkettim ve bam bam bam..
    zıpkını çekiştirecek kadar güzel bir kefaldi... kefali de dizgiye taktıktan sonra 2 saat kadar daha dolaştım ama başka hiç bir canlı yoktu... biraz mutlu, biraz sinirli, ama en önemlisi sağ salim bitirdim avımı

( ne kadar uğraştıysam da küçültemedim resmi kusura bakmayın )
Haz?rlan?yor...
X