Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

İlk dalışımı Gerçekleştirdim 5 saatte 0 balık + yamulmuş şiş :)

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• İlk dalışımı Gerçekleştirdim 5 saatte 0 balık + yamulmuş şiş :)

Bu hafta sonu şükürki 4-5 aydır hazırlandığım dalışımı gerçekleştirebildim (malzemeleri anca toparlaya bildim) Sabah Suyu inanılmaziyiydi berraklık bakımından tam istediğim gibi bulanık suda malesef tedirgin oluyorum . 5 saat dalmama ragmen hiç balık vuramadım zıpkınım apnea mokan 90 büyük ihtimal sorun bende ama tüfeğimdende sorun kaynaklanabilirmi. şişim yamuldu,ucu kırıldı vsvs. bütün bunlara rağmen inanılmaz bir gündü su altındaki atmosferin eşi benzeri yok bence. Rastgelsin
    Ramazan OnDARAL
    1989 / ADANA

Cevap: İlk dalışımı Gerçekleştirdim 5 saatte 0 balık + yamulmuş şiş

Merhaba Ramazan. İnan bu günü hayatın boyu unutmayacak, bu işte ustalaşıp balık vurmaya başladığında her aklına geldiğinde tebessüm edeceksin. Sorun yok merak etme, sen aynı şevk ve istekle yoluna devam et. Teçhizata alışman biraz zaman alacak. Teknik konularda da her zaman ben ve buradaki deniz sevdalıları seve seve yardım etmeye hazır. Sağlıcakla dal.
    Umut ?ENEMRE/1978 AYDIN
    "Herkese hatas?z, kazas?z keyifli dal??lar dilerim..."
    sigpic

Yorum yap

Ramazan Selam,

Sorun yok.
      Bahsettiklerin çoğumuzun başına geldi, hala da geliyor.
      Mümkün mertebe 52 HRC (çeliğin sertlik ölçü birimi) şiş kullan.
      Zaman geçtikçe tekniğin gelişecek ve istediğin avları yaptığını göreceksin.
      Denizin altı bambaşka bir dünyadır. Alışınca kopamazsın.
      Balık vuramasan bile hep suda olmayı isteyeceksin.

Kazasız dalışlar dilerim.
      Mehmet Yakar - 1980
      ?ZM?R

Yorum yap

Her şey zamanla..

Kimi sizin gibi kötü bir başlangıç yapar kimi benim gibi inanılmaz bir başlangıç yapar.

Benim ilk dalışımda avım 1,5kg levrekti..

Yıllarca oltacılık yaptığım için balık nerede olur az çok tahmin ediyordum. Tüm malzemeleri alıp eve uğramadan kıyıya koşmuştum. Temmuz güneşi tam tepedeydi ve uzun uğraşlar sonucu kuşanıp suya girdim.. Rotayı iskele ayaklarına çevirdim ve 5-10 dakika sonra ulaştığım iskele ayağının yanında duran levreği gördüm.. İskele ayağını siper edip yüzeyden yaklaştım..Gez- göz- kelebek ve ıskaaa..

Fakat levrek hala oradaydı..2m ilerlemiş öylece bekliyordu..Zıpkını kuramadım ve panikle dolaşan kalamayla birlikte kıyıya geldim..Dolaşıklığı açıp zıpkını kurdum ve Grena paletleri 5500RPM de vurup levreğin yanına gittim..Baktım hala orada..Ne kolay iş bu diye aklımdan geçirdim, zıpkını uzattım, uzattımm ve tetiğe bastım..
        Balık şişteydi. Zıpkından tutup kıyıya kadar sürükledim balığı. Yüzümde şu masallardaki 7 başlı ejderhayı öldüren prens gülümsemesi..

Kıyıya gelince gördüm ki levrek bir oltacıdan kurtulmuş .Ağzında kancayla birlikte 100gr bir kurşun nedeniyle öylece beklemiş bu yeni zıpkıncıyı..

Aradan yıllar geçti..Neler avladık ama bir okadar da kaçırdık..Vurduklarımızdan çok kaçırdıklarımızı konuştuk. Uzak meralarda büyük balıkları hayal ettik..10 kilometreler 100kilometre, saatler gün oldu..

Ve zamanla anlıyor ki insan balık araç..Maksat orada geçirilen zaman, yaşanan keyif, abartıldığını bile bile itirazsız , müdahalesiz dinlenilen av anıları..
        En son düzenleyen extreme09; 25.Ekim.2016, 16:06.
        UFUK
        1983

Yorum yap

Aklıma ilk daldığım zamanlar geldi, hep kefal vururdum, millet levrek, çupra fotosu koyunca ulen ben görmüyorum bile bu adamlar bu balıkları nasıl vuruyor derdim.

Dalış sayın arttıkça balıklarda artacak, sabret ve risk alma yeter...

Sorunsuz dalışlar.
          Ufak baliklari izlemek onlari vurmaktan daha zevkli...

Omer Cayman ET95
          Sporasub SK40 90

A.Cenk Tuzun
          sigpic

Yorum yap

Bende aynı durumdayım alışmak gerekiyor anlaşılan balıklar sürekli benden kaçıyor gibi gelsede pes etmek yok ilk vurduğum da sübye oldu inşallah daha iyilerine

Yorum yap

Bende zıpkınla ilk av günümde kefal sürüleri su üstü yapmıştı ve ilk atışımı yaptığımda şişte 2 kefal çırpınıyordu dedim aynından bidaha yapcam 2.ci atışta da çift kefal aldım ama 2.cisi yırttı. Sonra bidaha 2 kefal alamadım o günden beri
              şişi taşlık yerlere fazla sıkmamaya çalış bide sonuna kadar tüfeği kurma . Yavaş yavaş alışacaksın. 52hrc şiş al demka falan olursa iyi olur senin için
              sigpic

"Sadece Rüku'da E?ilir, Secdede Diz Çökeriz"
              Halil Kafkas

Yorum yap

Yorumlarınız için teşekkür ederim sanırım benim zıpkına göre (Apnea mokan 90) 52 hrc şiş yok yada ben bulamadım.
                Ramazan OnDARAL
                1989 / ADANA

Yorum yap

selamlar arkadasların şiş dışında her söylediğine katılıyorum 90 liralık zıpkına 100 liraık şiş almayın.o zıpkını kullanma hatasına bende düstum o zıpkın hedefe atmıyor kolay kolayda değiştiremezsiniz.şiş lastk boşuna alıp zararı artırmayın şiş fiyatına forumda pover pointler satılıyor kısacası ucuz ve iyi bi 2.el zıpkın edinin mokanıda yedek olarak kullann.Yoksa daha başında bu hobden soguyabilirsniz.
                  1981
                  kaan serdar s.
                  rize

Yorum yap

bende bi hevesle başladım fiyatı uygun olduğu için apnea mokan 90 aldım. ilk dalışımda şişi yamulttum düzeltip 2. dalışımda ucunu kırdım. yeni şiş bakıyorum ama bu modele uygun şiş bulamıyorum. 100 liraya aldığım zıpkın için 150 TL lik şiş aldım internetten ama onun da yuvası uymadı ne yapcam bilmiyorum. eğe ile düzeltmeye çalışcam olmazsa çöp oldu. buradan tecrübeli abilerime arkadaşlarıma kardeşlerime soruyorum mokan kullanıp galvaniz pasoludan başka şiş uyduran oldu mu acaba ? olmadıysa ben de boşuna uğraşmıyacam

Yorum yap

Ben geçenlerde edirnede bir satıcıya dedimki ilk defa dalıcam onzaman sen al bu 75 i bununla başla dedi apnea nın bir modeli metal palamutlu üç kere kurdum tüfeği palamut koptu ve tırnagıma vurdu morardı bin kere pişman oldum onu aldığıma pathos laser le yola devam edicem inş

Yorum yap

Asl? Seferbenli taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                        Ben geçenlerde edirnede bir satıcıya dedimki ilk defa dalıcam onzaman sen al bu 75 i bununla başla dedi apnea nın bir modeli metal palamutlu üç kere kurdum tüfeği palamut koptu ve tırnagıma vurdu morardı bin kere pişman oldum onu aldığıma pathos laser le yola devam edicem inş
                        Merhaba , Edirne'demisiniz ?
                        Günkut ARDA
                        1989
                        Kia Sat?? Dan??man?

Yorum yap

Asl? bmutlu07 taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                          bende bi hevesle başladım fiyatı uygun olduğu için apnea mokan 90 aldım. ilk dalışımda şişi yamulttum düzeltip 2. dalışımda ucunu kırdım. yeni şiş bakıyorum ama bu modele uygun şiş bulamıyorum. 100 liraya aldığım zıpkın için 150 TL lik şiş aldım internetten ama onun da yuvası uymadı ne yapcam bilmiyorum. eğe ile düzeltmeye çalışcam olmazsa çöp oldu. buradan tecrübeli abilerime arkadaşlarıma kardeşlerime soruyorum mokan kullanıp galvaniz pasoludan başka şiş uyduran oldu mu acaba ? olmadıysa ben de boşuna uğraşmıyacam
                          buyur kardesim babaeskidenim

Yorum yap

Asl? Seferbenli taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                            buyur kardesim babaeskidenim
                            bende edirnedeyim , ne işle uğraşıyorsunuz babaeskide sürekli o tarafa çıkıyorum ben tanışmak isterim .
                            Günkut ARDA
                            1989
                            Kia Sat?? Dan??man?

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                            X