Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

acemilere mera tüyosu :)

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• acemilere mera tüyosu :)

merhaba arkadaşlar.
    tahminimce sitede bir çok profesyonel arkadaşın yanı sıra benim gibi senede 2 defa 1 er hafta izin yapan acemi zıpkıncı arkadaşlarımızda çoktur.
    şunuda belirteyim istanbul da yaşıyorum. yaz tatili için otel olur pansiyon olur kamp olur ege bölgesi olsa süper olur sizden ricam sığ su da zıpkın yapılabilecek
    ( 2 4 metre arası gibi ) tavsiye edebileceğiniz yerler var mıdır. pek kimse paylaşmak istemez genelde merasını ama dediğim gibi acemiyim ve öyle dalmak gibi bir lüksümde maalesef yok.( kulak zarım delik ) suya girdiğimde 2 3 balık almadan çıkmıyım diyorum. balık vurmuş olmak içinde kücücük balıklara zaten atmıyorum zıpkını. var mı böyle bildiğiniz paylaşmak isteyebileceğiniz yerler acaba?
    Emrah ARGIN
    Pendik / ?STANBUL
    01,02,1985
    kulak zar? delik deniz a????

Cevap: acemilere mera tüyosu

gel didime her yer sizin istediğiniz gibi mera
    soner kaya AYDIN 1984

Yorum yap

İzmir Seferihisar - Ürkmez Sığacık tarafları ideal

Yorum yap

Bu tür tavsiyelerle gittiğim meralardan genellikle hüsranla döndüm. Tavsiyem önce haritalardan dalışa yasak alanları bir ele, eğer kamp düşünüyorsan tatlı (içilebilir) su kaynağına yakın olan dalış esnasında aklının kamp yerinde takılı kalmayacağı yerleri ara kamping olabilir. Balık işi kısmet işi zaman geliyor en verimli merada dahi kuyruk göremiyoruz.
        Caner ALTINTA?
        Silivri / ?stanbul
        (1982 Silistra)
        sigpic

Yorum yap

Ben de aynen sizin gibi 3-4 ayda bir olan 10 günlük iznim dolayısıyla çok seyrek dalış yapabiliyorum. arama motorundan avlak meraları yazıldığında çıkan sitelerden balıkesir civarındaki mera diye belirttikleri yerlerde dalış yaptım bu ayın başında. Lakin 2 gün ve takribi 3'er saat suda kalma oranları ile 1 kefal görebildim, birde el kadar mırmıra atış yaptım ve aldım. Başka da hiçbir aksiyon olmadı. Yani balık görsem, atış yapıp kaçırsam falan tamam diyeceğim, agaşon da yaptım, ağırlıkları,zıpkını kıyıya bırakıp keişf te yaptım lakin sonuç gene aynıydı. Ya bize denk gelmiyor, yada bu mera diye belirttikleri yerler de yalan.

Yorum yap

2 gün ve 3'er saat suda kalıp tek kefal görmek hakikaten kötü. Ancak bunu merada balık yok diye açıklamak çok zor..Mevsim itibariyle deniz varsa kefal vardır.. Bence av stilinizle ilgili bir sıkıntı var.. Belki yeterince sessiz değilsiniz, belki av saati yada hava ile ilgili olabilir..

Balık görememek çoğunlukla dalışa ilk başlayanların yaşadığı bir sorundur. Zamanla denizi, balıkları tanıdıkça, av yetisi geliştikçe görülen balık sayısı da dizgideki balık da artar..

Sığ sular için sessizlik önemli..Eğer hava sakinse sessizliğin önemi 10 kat artar.Dalış öncesi snorkeli ağızdan çıkartmak, (valfli şnorkel asla kullanmayın) inerken mümkün olan en sessiz inişi yapmak, mümkünse taş gölgesine yada güneşi arkaya alarak agşona yatmak, beklerken ani hareketlerden kaçınmak başarıyı artırır. Bulanık sular, küçük balıkların bir arada toplandığı bölgeler, ot balıklarının otların arasından ayrılmadığı, tedirginliği hissedilen yerlerde sürprizler olabilir. Balık yoksa çıkışta yine sessiz ilerleyin. Sabah erken saatlerde balıklar beslenmeye odaklandıkları için daha kolay av verir..

Mera önemlidir ama her şey değildir.. Aynı meraya dalan iki zıpkıncı farklı sonuçlar alabilir.
            En son düzenleyen extreme09; 12.Ekim.2016, 17:44.
            UFUK
            1983

Yorum yap

izmirde zeytineli taraflarını bir yokla derim

?zmir - Göztepe
              Ozan Tamay
              05069082153
              0 Rh
              +

sigpic

Yorum yap

Asl? extreme09 taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                2 gün ve 3'er saat suda kalıp tek kefal görmek hakikaten kötü. Ancak bunu merada balık yok diye açıklamak çok zor..Mevsim itibariyle deniz varsa kefal vardır.. Bence av stilinizle ilgili bir sıkıntı var.. Belki yeterince sessiz değilsiniz, belki av saati yada hava ile ilgili olabilir..

Balık görememek çoğunlukla dalışa ilk başlayanların yaşadığı bir sorundur. Zamanla denizi, balıkları tanıdıkça, av yetisi geliştikçe görülen balık sayısı da dizgideki balık da artar..

Sığ sular için sessizlik önemli..Eğer hava sakinse sessizliğin önemi 10 kat artar.Dalış öncesi snorkeli ağızdan çıkartmak, (valfli şnorkel asla kullanmayın) inerken mümkün olan en sessiz inişi yapmak, mümkünse taş gölgesine yada güneşi arkaya alarak agşona yatmak, beklerken ani hareketlerden kaçınmak başarıyı artırır. Bulanık sular, küçük balıkların bir arada toplandığı bölgeler, ot balıklarının otların arasından ayrılmadığı, tedirginliği hissedilen yerlerde sürprizler olabilir. Balık yoksa çıkışta yine sessiz ilerleyin. Sabah erken saatlerde balıklar beslenmeye odaklandıkları için daha kolay av verir..

Mera önemlidir ama her şey değildir.. Aynı meraya dalan iki zıpkıncı farklı sonuçlar alabilir.
                Ustad bu valfli snorkelin ne gibi sıkıntısı var...
                Mustafa meral
                Beylikdüzü istanbul
                05433483248
                Acik hava reklamciligi
                Meralar?n?z size bilgileriniz Bana kalsin....

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                X